İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Modemi başkasıyla da paylaşmak istiyorum?

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Karşı binadaki komşumuzla modemimi paylaşmak istiyorum. Onlar yeni bir modem almayacak. Sınırlı benim şu anda, sınırsıza geçip kablolarla onlarında internete bağlanmasını nasıl sağlayabilirim?

Tam olarak anlatır mısınız?

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bence hiç yapma,internete girmek eziyet oluyor.

ben eskiden yapmıştım,3 kişi girmiştik para bölünsün diye . 2 hafta sonra isyan ettim :)

ana bilgisayar senin olucağı için komşun USB cihazı alıcak , o cihazın adı aklıma gelmedi , cihazı kurulumunu yapınca zaten uzak değilse internet bağlantılarını görür.

sen şifre oluşturursun kendi bağlantı yerine o da o şifre ile girer.hatırladığım bu şekilde ama bi bilgisayarcıya sor hem cihazı alırsınız hemde anlatır.

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Forza'nın dediği cihaz sanırım switch. Ama eğer ortam müsaitse binaların arası yakınsa odalar da aynı yere bakıyosa usb kabloyla da yapabılırsınız. Bız 4 kişi yapmıştık bunu 3 bina arasında kablolar ordan oraya ordan oraya bi şekilde halletmiştik ( cok eskı zaman tam hatırlamıyorum ama sanırım sırf beraber oyun oynamak ıcın yapmıstık bız bunu ağ yani )

Dediğim gibi ortam müsaitse ağ kurarak'ta gerçekleştirebilirsiniz sanırım.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Ya 4 portlu yeni bir modem alacaksınız yada swich hub alacaksınız bağlantınızı çoğaltmak için.
Modeminiz 4 portlu bir modemse hiçbir şey almanıza gerek yok. Bir bilgisayarcı çağırıp ethernet kablosu çektirmeniz yeterli.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Yaklaşık 1 sene önce de alt kattaki komşumuzla yapmıştık, uzun bir kablo almıştı, benim ethernet kablosunu çıkarıp kendi kablosunun bir ucunu benim ethernet kablosunun yerine, diğerini de kendi kasasının arkasına takmıştı. Bir de program yüklemiştik sanırım, hay kahretsin komşuyla pek samimi değiliz ve sözüm var.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
disconnect söylemiş zaten ne yapman gerektiğini, basit bir ağ kurulacak senin modemin şayet 4 portlu bir modemse sadece cat5 kablo çekeceksin senin modemin olduğu yerden, değilse bir switch alacaksın aynı işlemi onunla yapacaksın, modemin usb değildir umarım usb modemle senin bilgisayarını meşgul eder sürekli, eğer bina ve odalar yakınsa wireless ağ kurabilirsin en temizi kabloyla uğraşmadan

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
osahin en iyi öneriyi yapmış, USB modem varsa bu modemi değiştirmeye bakın aksi halde abuk subuk bir çok sorun yaşarsınız, 4 portlu adsl modeminiz varsa bu sizin için yeterli ama imkanınız varsa kablosuz bir ağ kurmak en temizi ve en zahmetsizi.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
zyxel%20660.jpg

Modem şöyle bir şey, 3 portlu.

Binalar arası uzaklığa göre bir ethernet kablosu alacağım, bir ucunu bana diğerini komşuya.

Bunun haricinde herhangi bir ayarlama, program vs. var mı?

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Modeme dsl sinyali gelen telefon kablosu takılı ise ve modemin arkasından çıkan herbir kablo bir bilgisayara bağlandığı sürece bir problem yok demektir :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Kablo çok uzun olmamalı, 100 metre sonrasında veri kaybı iyice fazlalaşmaya başlar.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
1 usb 1 ethernetmi modemin senin? Eğer öyleyse sen usbden komşunada ethernetten atarsın kablosunu herhangi bir ayar yapmasına gerek yok modemin router özelliği varsa yoksa ip ayarlarını yapmanız gerek o kadar, sen usbden bağlanacağın için modemin driverini yüklemelisin genelde usb+ethernet olan modemlerde çevirmeli bağlantı şeklinde değil, usb ethernet kartı adapte edildiğinden seninde herhangi birşey yapman gerekmiyor at kabloyu kurtul :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5