İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MQL4 programlama dili

apartopar06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Forex piyasalarında işlem yapılmasını sağlayan Metatrader4 platformunun programlama dilidir.Bu programlama dili ile indikatör(gösterge),expert advisor ve script yapılabilmektedir.Bu araçların çoğu işe yarar ve düzgün çalışan özellikle expert advisor lar tasarladığınızda piyasada alıcı bulabilmektedir.

programlama ile ilgili türkçe kaynak ektedir.
http://hotfile.com/dl/138638842/6354bf2/TURKE_MQL4_PDF_Format.rar.html

biraz uğraştım fakat , önceden hiç programlama deneyimim olmadığı için çözemedim bişey :(
Ankarada yaşayıp konu hakkında ders verebilecek veya kurs onerebilecek arkadaşlar bu konudada yardımlarınızı bekliyorum

Saygılar.

okan2012

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mql4 den anlayan tanıyorsanız bana yönlendirir misiniz lüften.
20 yıldır yatırımcıyım. geliştirdiğim bir proje var. birlikte ciddi paralar kazanılabilir
[email protected]
teşekkürler

lordsandman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mql4 dili c programlama diline çok benzerdir, hatta syntax tamamen aynı. ek olarak kullanıldığı platform olan metatrader'a ait fonksiyonları içerir. pointer yapısı da biraz sınırlı. öğrenmek için ne yazıkki türkçe kaynak sıkıntısı var. arkadaşın verdiği linkteki(link ölü bu arada) döküman neredeyse tek türkçe kaynak ve sadece genel olarak trade fonksiyonlarından bahsetmiş. adam akıllı öğrenmek için forex-tsd forumunda codersguru'nun yayınladığı dersler en iyi başlangıç olacaktır. c dilini bilen birisi birkaç günde rahatlıkla öğrenir ve çalışan sistemler yazmaya başlayabilir.

piyasada parayla satılan binlerce expert advisor var, neredeyse tamamı foss. bir sistem %10 bile kazandırsa bunu yazan satar mı sizce? bu işin umut tacirliğini yapanlar hesabını fonlamak için para toplama peşinde olan amatörler genellikle. ve aracı kurumlardan da bol miktarda üçkağıtçı kurum var. forex zaten yüksek riskli ve çok hareletli bir piyasa. bir de üçkağıtçılar dadanınca bu işe bulaşanların %99u kaybetmeye mahkum zaten. önemli olan para yönetimi ve riski minimuma indirmek. şahsi fikrim bu piyasaya hiç bulaşmayın derim. deneyecekseniz bile kaybettiğinizde sizi üzecek miktarda parayla asla girmeyin. bu tüm türev piyasalar için geçerli ve altın kuralınız olmalı

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5