İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MS Access ile ilgili

M

Maydemir_

Misafir
İlgileneniz varmı bilmiyorum ama Access te yaptığım bir dosyayı nasıl exe'ye çevirebilirim. Ya da çeviremiyosam veritabanı penceresini nasıl kilitleyeblirim. Sadece formalarda gezinme yapılmasını istiyorum.

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
exe'ye çevrilmiyor sanırım ama araçlar> başlangıç menüsünden istediklerinizi yapabilirsiniz. (access2000 için)

P

Patroos

Misafir
onunicin tam visual basic surumu gerekiyor sanirim. onun disinda access'ten exe yapamassin. Fakat dosyalari kilitlemek istiyorsan, yaptigin duzenlemelerin baskalari tarafindan degistirlmesini istemiyorsan sunlari yapabilirsin:
1- En guvenli ve geri donulmez yol: dosyani access'de mde formatinda kaydedebilirsin fakat, doyanin formatiyla artik sen bile oynayamazsin. sadece bilgi girebilir, degistirebilir ya da cikarabilirsin. Fakat bir tane de kendine mahsus normal access dosyasi birakirsan duzenlemelerde onadan yararlanabilirsin. tabi bu asama da da mde dosyasindaki veri guncellendiginde sendekininde araliklarla ona uydurulmasi gerekecek, Fakat formun artik degismeyecegini yani tekrar duzenlemeye gerek olmadigini dusunuyorsan, guncelleme gibi bir derdin olmaz. Bu hususta belki daha iyi bilgi vericek birisi cikar.
2-Araclardan Baslangic sekmesinde, gorunmesini istedigin ya da istemedigin ogeleri belirleyebilirsin fakat yine de bu dosyanin degistirelemeyecegi anlamina gelmez. Bilen biri hemen mevzuya girebilir yani.

valla benim bildigim bu kadar daha iyisini bilen arkadaslar varsa lutfen yardim etsinler
selamlar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5