İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mssql Servere Elimdeki sql Dosyamı Nasıl Dump Edicem

HackerboyZ13

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sunucuda Bulunan Mssql Veritabanına Elimdeki 14 Mb lık sql dosyasını dump edemiyorum Lütfen Biri Bu Konuda Yardımcı Olsun

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sunucuda Bulunan Mssql Veritabanına Elimdeki 14 Mb lık sql dosyasını dump edemiyorum Lütfen Biri Bu Konuda Yardımcı Olsun

Kod:
MYSQL Yedekle:

mysqldump -u user -p password database > yedek_database.sql 

Sıkıştırılmış olarak Yedekle:

mysqldump -u user -p password database | gzip > yedek_database.sql.gz 

Geri yükle:

mysql -u user -p password database < yedek_database.sql

INTERNET ÜZERİNDEN:

Yedekle:

mysqldump -u user -h HOST -p --opt database > yedek_database.sql

Sıkıştırarak yedekle:

mysqldump -u user -h HOST -p --opt database | gzip > yedek_database.sql.gz

Geri yükle:

mysql -u user -h HOST dbname -p < dbname.sql

Sıkıştırılmış dosyayı geri yükle:

cat dbname.sql.gz | gunzip | mysql -u user -h HOST dbname

Mysql'de bulunan bütün db'leri tek komutla yedeklemek için şu konutu kullanın;

mysqdump -uuser -ppass -A > all_db_yedek.sql

HackerboyZ13

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cem ustam bu anlatığın mysql in ben mssql in soruyom bu konuda bilgin varsa beni aydınlatırsan sevinirim

HackerboyZ13

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yokmu bu konuda bilgisi olan neymiş bu mssql server yaw 2 gündür yardım edecek birini bulamadım

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
yokmu bu konuda bilgisi olan neymiş bu mssql server yaw 2 gündür yardım edecek birini bulamadım

bu dosya ne formatında ?

başka bir mssql serverdan BACKUP alındı ise, yani backup file şeklinde ise, yeni yükleyeceğin yere bir DB create ediyorsun. ardından RESTORE seşeneği ile bu DB nin içine açıyorsun bu backup file i.

HackerboyZ13

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dosya sql dosyası ben bendeki panelde restore seçeneğini görmedim yok sadece query penceresi var ve bununlada sorguyu yapmaya kalktığımda sorgu işlemi bitmiyor tek tablo bile sorgulayamıyorum

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
kullandığın panel nedir.?

sql server management studio mu?

HackerboyZ13

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kullandığım Panel Plesk asr net enterprise management var sadece benim panelde acaba benim bulunduğum hostamı yok bu dump etme paneli eğer bendeki hosta ise mssql db yi upload edeceğim bir hosting firması önerirseniz sevinirim

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
sunucundaki mssql muhtemelen mssql expressdir yani mssql in ücretsiz sürümü mssql in express sürümünde kontrol paneli yok veritabanını sunucuna yuklemek icin mssql enterprise manager i indirip sunucuna kurmak gerekmektedir

HackerboyZ13

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben host firmasıyla konuştuğumda adamlar bana bizim böyle bir hizmetimiz yok diyor bunun kurulu olduğu önerebileceğiniz bir host firması varmı

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
eğer bulunduğunuz firmanın sunucusunun işletim sisdemi Windows 2003 web edition ise mssql olsa dahi kullanamazsınız cünkü web editionda o şekilde bir kısıtlama var sunucu işletim sisdemini hostcunuza sorup oğrenin

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
dedğim gibi once yukarda dediklerimi hostcuna sor sonra başka firma ara boş yere oraya buraya taşıma siteni

HackerboyZ13

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konuşmam doğrultusunda bana bizim mssql server hakkında bilgimizin olmadığını ve bu konuda destek veremeyeceklerini belirtiler bana mssql databasemi sorunsuz çalıştıracağım bir host önerirseniz çok sevinirim

yaslam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
büyük firmalar labina.net bunlarda olması lazım biraz tuzlu ama var

HackerboyZ13

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sunucuları windows 2003 trdownload arkadaşımız sorun çıkartır çalışmaz dedi veritabanı şimdi burdan alınca sorun çıkarırmı acaba boşuna almayayım eğer sorun çıkarmıcaksa kesin alırım

yaslam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tekrar oku web edition diyor zaten server2003 de olmazsa hiçbişeyde olmaz windowsdan başka bir ortamda mssql çalışmaz diye biliyorum.

yaslam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
msn adresini yollarmısın kendi hostumda bir deneyim sanırım var istediğin ozellik olursa aldığım yerle tanıştırırım

HackerboyZ13

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mail attım kendilerine çalışıyormu diye Önerin İçin Çok Teşekkür Ederim Yaslam Ve Bu Konuda Bilgi Veren Tüm Arkadaşlarada Çok Teşekkür Ederim İnş Bu Sorunu Çözebilirim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5