İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mu-yap Radyomuzuda kapattırdı.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Mu-yap tan gelen mail nedeniyle sitemizdeki radyo yayınına da son verdik. görüldüğü üzere yasaklar arttı. mp3 felan derken şimdide radyolara el attılar. dikkatli olun sitelerinde radyo yayını yapanlar maillerinizi kontrol edin sık sık.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
valla geçmiş olsun lovemove. SAnırım radyo kapamada ilk sensin.. Kobay olarak seni denediler.Ama belliki çok kararlı muyap çok..

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çünkü sitemiz göz önünde. Bir açık arıyorlardı. onuda radyo olarak buldular. şimdi bakalım ne açığı bulacaklar. şarkı sözlerinde ilk sayfalarda çıkmamız heralde rahatsız etti mp3 satışlarını. ilk olmayı istemezdim ama ilk olduk işte radyo konusunda

GrafikMedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok ilginç ya, bunlar yakında evde müzik dinlememizede karışır.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Senin adına üzüldüm, mp3,klip derken bide başımıza radyo çıktı bunlar filmlere de karışıyor mu acaba

S

.SErKAn.

Misafir
MÜ-YAP NE YAPIYOR?
5101 Sayılı yasa ile yapılan değişiklikler sonrasında ses kayıtlarını yasa dışı olarak çoğaltan ve dağıtan korsanlara karşı mücadelenin yasal zeminleri daha kuvvetli hale gelmiş, hak sahiplerinin tümü için uygulamanın nasıl olacağı önem kazanmıştır.

Korsanla mücadele konusu sadece müzik sektörünün değil fikri mülkiyetin söz konusu olduğu yazılım ve film gibi sektörlerin de sorunudur. Bu nedenle MÜ-YAP ve sözkonusu sektörler adına mücadele sürdüren kuruluşlar arasında yakın işbirlikleri oluşturulmaktadır. Bu bağlamda film sektöründen AMPEC ve yazılım sektöründen BSA ile 2005 yılı Haziran ayı içinde gazete ve radyolar ile sinemalarda tüketiciyi bilgilendirmeye yönelik bir kampanya düzenlenmiştir.

Ayrıca IFPI ve MPA arasında dünya çapında işbirliği yapılmasına ilişkin adımlar sonrasında, MÜ-YAP ve AMPEC fiziki korsanlığa karşı güçlerini birleştirmişler ve 1 Nisan 2005 den başlayarak operasyonlarını ortaklaştırmışlardır.

Sanmıyorum.

sertac82

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar lisanssız radyo yayınının yasak olduğunu bundan 2 ay önce söylemiştim ama kimse inanmadı... bununla ilgili gönderilen taahhütnamelerde bile bilgi var ama ben yine de avukatlarına sordum (istediğiniz konuda bilgi alabilirsiniz Mü-Yap'ı arayıp Avukat Elçin hanımla görüşmek istediğinizi söyleyin yeterli - ama site adresinizi vermeyin :D )kendisi de radyo yayınının sadece lisans ile yapılabileceğini söyledi...

HighVoltage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sertac82' Alıntı:
lisanssız radyo yayınının yasak olduğunu bundan 2 ay önce söylemiştim ama kimse inanmadı... bununla ilgili gönderilen taahhütnamelerde bile bilgi var ama ben yine de avukatlarına sordum (istediğiniz konuda bilgi alabilirsiniz Mü-Yap'ı arayıp Avukat Elçin hanımla görüşmek istediğinizi söyleyin yeterli - ama site adresinizi vermeyin :D )kendisi de radyo yayınının sadece lisans ile yapılabileceğini söyledi...

Av. Elzem ÖNDÜÇ ; )

_RamseS_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Lisanssız Radio yayınlamak yasak. geçmiş olsun Lovemove. Mü-yap ciddi anlamda atakta. benim sitem 2 hafta olmadı açılalı bana bile mail gönderdiler. şaşırdım kaldım. site kapatma işlemlerini tamamen hızlandırdılar

SonSahne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bi Kaç Ay önce adsense bölümünde Bu Soruma bir arkadaş cevap vermişti. Mü-yap Lisans istiyor. Öylede ucuz birşey değil ne yazıkki. Bir arkadaş başvuruda bulunmuştu. Anlamadığım Şey bunlar radyo yamı ban atıyor yoksa Sitenin Domaininemi Ban atıyor Radyo konusunda? Türkiyede onbinlerce internet radyosu ve bu shell satışlarından para kazanan bir dünya insan var. Bu onların büyük zararı olacak gibi duruyor. Yurt Dışında internet Radyolarına Teşvik varken türkiyede ban atıyorlar o da güzel. En iyisi yeni yasalara uymak yoksa zararlı bizler çıkarız. Daha bugün bi kaç siteme radyo linki koymuştum :)

SonSahne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bununla bir alâkası olduğunu sanmıyorum. Domainler telekom tarafından banlanıyor yani bu demek oluyorki sadece ttnet kullanıcıları Banlanan sitelere giremiyor. Domainin nereden alındığının bir önemi yok arkadaşım.. :)

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yurtdışıyla alakası yok arkadaşlar. Nerden alırsanız alın. farketmiyor. telekom alan adı ismine ip sine ban atıyor. yapacak birşey yok. birisi mu-yap aleyhine dava açıp kazanmadıkça biz boğun eğmek zorunda kalacağız. ben bunca yıllık emeğimi kaybedemem bir radyo yüzünden.

HighVoltage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Airborne' Alıntı:
Domainlerinizi yurt disindan alirsaniz hicbirsey yapamiyorlar.

hayır alakası bile yok. domaiini nereden alırsan al o domaine Türkiye'den erişimi engelliyorlar. Mesela isteseler www.msn.com a bile Türkiye'den ban koyabilirler. Tabi bu biraz kasar ama sadece bir misal :) yani domaini nereden alırsan al ban koymaları mümkün. Hatta yanılmıyorsam bir aralar cjb.net'e ban koymuştu ve hiç bir cjb.net free domain uzantılı sitelere giriş yapılamıyordu. Şuan aktif ama.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
normalde fm radyolar müzikler için zaten belli bir telif ödüyorlar veya promosyon geliyor onlara ancak normal de telif ödeniyor...Kısacası ben hiç şaşırmadım...hepimiz biliyoruzki umuma açık yayın yasaktır ;)

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu arada ekran çıktısını yollamışlarda şimdi inceledim. mu-yap ta yetkili arkadaşım aynı zamanda 3 boyutlu resimler sayfamızı geziyormuş. screen shotun altına baktım o sayfa açık. eheheehe

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
lovemove deseydin radyoyu kaparsam 3 boyutlu resimler sayfasıda gider :D ya kapama yada çık resimlerimin sayfasımından

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5