İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Muhtemelen dolandırıldım

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3 tane hiç sevmediğim domaini DP den sattım. Paypal ile ödeme aldım.
Adam tıkır tıkır verdi. Şimdi bu herif dispute açarsa ne olur ?
Paypal hesabım uçar mı ? yoksa sadece ödediklerimi gider ?

Abraxas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hesap uçmaz ama yatırdığı ücret kadar - ye düşer..

mesela hesabınızda $0 var iken ödeme aldıysanız ve misal $10 ödeme aldıysanız eleman size despute açarsa -$10 olur.. eğer paypalınız sanal kart kayıtlı ise bu despute değeri kredi kartınızdan çekilir.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mesela hesabınızda $0 var iken ödeme aldıysanız ve misal $10 ödeme aldıysanız eleman size despute açarsa -$10 olur.

:confused:

0 iken ödeme aldıysan dispute'le 0'a düşer gene aldığın paraya el koyar yani, üstüne seni nasıl borçlu çıkaracak ki paypal

Edit: @uyuz ha doğru evet. Domain godaddy'de idiyse biri bu durumdan kurtarmış bakarsın. http://forums.digitalpoint.com/showthread.php?t=940118

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani 10$ı harcar sıfırlarsan -10$ a getirir demek istemiş.

muhtemelen dolandırıldığını düşünmeni sağlayan nedir peki?

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet dediğiniz gibi olmuş. Reversed durumda görünüyor ödemeleri geri almış dolandırıcı arkadaşımız.

şimdi paypal'a bir açıklama falan yapmam mı lazım acaba ?

Simasher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet dediğiniz gibi olmuş. Reversed durumda görünüyor ödemeleri geri almış dolandırıcı arkadaşımız.

şimdi paypal'a bir açıklama falan yapmam mı lazım acaba ?
evet sattım şu şu adreste ve domainlerde bunlar diye belirt sanırım direk parayı geri çekerler.Sonuçta alışveriş olmuş :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5