İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Müseccel Google Algoritması

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
yoktur' Alıntı:
2- İngilizce reklamlara , çok degişik yollar ile Türk ip adreslerinden tıklattın...Amerikamızdaki ev kredisi reklamına Urfadaki, Karstayi yada Erzurumdaki ip adresli biri niye tıklasın ki. Belki olur bir iki kişi amerikamıza yerleşmek için ev kredisi alması gerekir ama hep aynı hep aynı bölge ip adresleri tıklıyor, bu kadarda olmazki. Normal şartlar altında zaten bu ip adreslerinin görememesi gerekirken amerikan reklam verenlerimizi, sen bu adamlara forex, loan yada başka reklamlarımızı gösteriyorsun.

Türkçe bazı kelimelerde direk yabancı reklamlar çıkıyor.. buna benim yapabileceğim birşey yok.. aynı kelimeler burada da kullanılıyorsa benim suçum mu? bu reklam verenin sorunudur. adam bakar Türkiyeden giriş oluyor, işine yaramayacağını düşünüyorsa seçeneği kaldırır!

artık bilgi çağındayız, ben Türk sitelerden çok yabancı sitelere giriyorum. ve bazen reklamlarına tıkladığımda oluyor. keza tüm dünya ing. sitelerde vaktini geçiriyor. bir yunan-çinli ingilizce sitelerdeki reklamlara tıklayabiliyorsa benim de tıklayacağımı düşünmesi gerekir..
ing. global bir dildir Türkte çinlide artık ingilizce biliyor..

google böyle düşünmüyorsa büyük bir şirket değildir. ya da siyasi tercihleri değişmektedir !

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben onu demek istemedim.

Amerikadaki ev kredisi reklamlarına yada sadece amerikada satılan bir kanser ilacına (pahalı reklam grubu diye örnek verdim) niye erzurumdaki ip adreslerinden sürekli bir tıklama yaşansın demek istedim.Normal şartlar altında zaten bir kaç gün içinde adsensebot gelip sitenize uygun reklam çıkartır.Siteniz türkçe ise ilk başlarda ingilizce reklamlar çıkar zaten ama bir kaç gün içinde herşey normale döner.
Ha adam paralı bir muhasebe programı satıyordur adsense e reklam verir, türkiyedende birilerine satabilirim düşüncesi ile türkçe sitenizdede reklamının çıkmasını isterse ingilizce reklamı adamın bu şekilde çıkıyorsa sorun yok ama sürekli en pahalı reklam grubuna türk ip adreri tıklıyorsa, banlanma potasına girmeye başlıyor türk sitesi

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
-tamam kredi reklamına sürekli erzurum ip adresi tıklıyorsa dediğin gibi çok haklısın..
-ziyaretçi en pahalı reklam gubunu bilmez ki.. o ilgisini çekene tıklar. pahalı veya değil ziyaretçinin umurunda değildir.
-site Türkçe de olsa bazı kelimeler ingilizceyle aynıdır. dolayısıyla sürekli ing. reklamlar çıkar..

olan dediğin gibi olabilir ama mantık böyledir bence..

U

username

Misafir
Adwords de reklamların gösterileceği yerleri seçmek mümkün, eğer bir forex reklamı Türkiye de çıkıyorsa adam buna müsade etmiştirde çıkmıştır. Bunu engelleyebilir ve reklam Türkiye de çıkmaz bu tamamen reklamverenin sorunu. Eğer belli bir ülkeye hitap eden bir reklam ise sadece o ülkeyi seçsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5