Muyap Youtube Kanalı

OnuR

0
İyinet Üyesi
Katılım
28 Ekim 2004
Mesajlar
1,817
Reaction score
52
Konum
makedonya
Aman ya, bunlar telif hakları alınmış oluyor ozaman, çok güzel :)
 

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Katılım
24 Temmuz 2006
Mesajlar
9,530
Reaction score
122
MÜYAP uzun uğraşlardan sonra Youtube ile anlaşmaya varmış ve şu an izlemekte olduğunuz kanal da bu lisans kapsamında kurulmuştur. Youtube bu kapsamda Türkiye’deki hak sahipleriyle elde ettiği gelirleri paylaşmakta ve tüm sitedeki Türkçe müzik içerik kullanımlarını da eşleştirerek bu şekilde değerlendirmektedir.

MÜYAP kurum olarak hiçbir zaman İnternet özgürlüğünün karşısında olmamıştır. Youtube’u kapatan MÜYAP olmadığı gibi kapattığı sitelerde de hedefi; müziğin yayınlanmasının engellemesi değil hak sahiplerinin haklarının ve emeklerinin yok sayılmasıyla mücadele etmek olmuştur.

Henüz tanıtımı yapılmış olmasa da site Youtube’da oldukça popüler olmuş ve en çok izlenen kanallar listelerinde en üst sıralara tırmanmıştır. Bunda tabii ki geniş Türkçe görsel müzik repertuarına kolaylıkla ulaşılabiliyor olunması, kaliteli içerik ve şık tasarımın etkisi büyüktür.

Kullanıcıların kendi yükledikleri içeriklere, kliplere ve şarkılara gelince; bu noktada Müyap’ın amacı bunların yayınlanmasını engellemek değil, bunların da izlenmesini ancak bu izlemelerden doğabilecek gelirlerden hak sahiplerinin de paylarını alabilmesini sağlamaktır. Youtube ile anlaşma imzalayana kadar Müyap bu içerikleri, hak ihlallerini engelleyebilmek için kaldırma yolunu tercih ediyordu. Ancak şimdi durum farklıdır.

İyi dileklerimizle

MÜ-YAP


Kanal hakkında açıklaması müyapın
 

r19

0
İyinet Üyesi
Katılım
18 Mart 2010
Mesajlar
81
Reaction score
0
Çok güzel düşünmüşler. :D
 

OnuR

0
İyinet Üyesi
Katılım
28 Ekim 2004
Mesajlar
1,817
Reaction score
52
Konum
makedonya
telifini youtube aldığı için başka yerde izin vereceğine o verse bile muyap'ın vereceğine izin vermiyorum. tek ücret tek lisans gibi düşünürsek tabi :)

Ayrıca 2-3 gün öncesine kadar youtube botları çalışmaz oldu, herkes inceden bi çözüm arayışında acaba bundan dolayı mı erişimleri kesiyorlar proxy botlarına?
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst