• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

sohbet odaları

MyBB 1.4 Beta Eklenti Ekleme Sorununun Çözümü

Tickhi

Profesyonel
Bilgiler
Katılım
13 Ocak 2008
Mesajlar
112
Reaksiyon
0
Puanları
0
Şube
MyBBTurkiye
187 Aydır Üye
MyBB 1.4 Beta Eklenti Ekleme Sorununun Çözümü

Test ve Çözüm : Tickhi

Evet arkadaşlar mybb 1.4 sürümü ile eklenti eklerken hata alıyorsanız aşağıdaki çözümü uygulamanız gerekiyor.

Adım 1 - Apache sunucunuz suhosin ile derlenmişse bu sorun mutlaka karşınıza çıkacaktır.Bu sebepten dolayı mybb 1.4 kurulu hostumuzun safemode değerini Off yapmamız gerekiyor.Eğer directadmin kuruluysa bunu panelinizden yapabilirsiniz.Eğer Cpanel kuruluysa ssh erişimi yetkiniz olması gerekiyor.Bu yetkiniz yoksa host firmanıza bunu bildirebilirsiniz.SSH erişimi olanlar için domaine özel safemode kapatmayı anlatıyorum şimdide :

SSH de aşağıdaki komutu uygulayın

Kod:
pico /usr/local/apache/conf/httpd.conf
CTRL+W yapıp arama sayfasını açın ve public_html/kullanıcı adınız şeklinde arama yapın

<IfModule mod_php5.c> satırından sonra

php_admin_flag safe_mode Off kodunu ekleyin

görünüm bu şekilde olucak :

Kod:
<IfModule mod_php5.c>
php_admin_flag safe_mode Off
</IfModule mod_php5.c>
ctrl+x yapıp kaydedin ve httpd sunucunuzu restart layın.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst