İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MyBB.Com.TR Sakinleri Dikkat ! - [Güvenlik Uyarı]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
1-2 lamerin oyunları bunlar zamanlar üstesinden geliriz merak etmeyin.Komple yapacaksanız bize karşı 3-5 kişi değil 100 -150 kişi olun ki eşit olalim. Yüzlerce hatta binden fazla kişinin emeğini 2-3 günlüğüne çöpe atmaktan başka birşey yapamazsınız 4. gün bizler dimdik alnımızın akıyla yolumuza tam agz devam edeçeğiz zorunuza gitmesin ama gerçekler bunlar :) Çobanlarınız meftaa oldu diye kimse bunu bize mal etmesin

Üslubunuza ve kullandığınız kelimelere dikkat ediniz. Bu forumdsa hiçkimse güdülmeye razı değildir, bu söylediklerini haketmiyorlardır.

xCaNx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1-2 lamerin oyunları bunlar zamanlar üstesinden geliriz merak etmeyin.Komple yapacaksanız bize karşı 3-5 kişi değil 100 -150 kişi olun ki eşit olalim. Yüzlerce hatta binden fazla kişinin emeğini 2-3 günlüğüne çöpe atmaktan başka birşey yapamazsınız 4. gün bizler dimdik alnımızın akıyla yolumuza tam agz devam edeçeğiz zorunuza gitmesin ama gerçekler bunlar :) Çobanlarınız meftaa oldu diye kimse bunu bize mal etmesin

Sizin açınızdan baktığımız zaman sizde haklı gibi görünüyorsunuz.Fakat bu konu başkaları tarafından açılmadan önce siz önceden farkedip güvenlik uyarısı olarak duyuru yapsaydınız bunlar hiçbiri olmayabilirdi...

Bu konuyu gördükten sonra xpserkanın facebook sayfasına baktım şu mesajı gördüm :

MyBB.Com.TR Sakinleri Dikkat ! [Lütfen Okuyun] => (Güvenlik Uyarısı) !!

Sunucumuzdaki perl modülünden kaynaklı açıktan yararlanarak indirme sayfasındaki son sürüm 1.6.4 paketine shell kodları entegre edilmiştir. (indirme sayfamızdaki paket değiştirilmiştir.)

Son 1 ay içerisinde bu paketi indirip sıfır kurulum yapan tüm sitelerin yapması gereken işlemler aşağıdaki gibidir , lütfen sitelerinizin güvenliği için şu adımları uygulayınız..

Adım 1: => forumunuzun kurulu olduğu dizindeki ./inc klasörünün içinde includes.php adlı dosya varsa hemen silin..

Adım 2: => forumunuzun kurulu olduğu dizindeki ./archive klasörünü silip resmi site mybb.com adresinden orjinal paketi indirip ondaki ./archive klasörünü yükleyiniz...

Adım 3: => Son 1 ay içerisinde , son sürüm 1.6.4 paketini indirip sıfır kurulum yapan site sahipleri site isimlerini lütfen burada yada hiçbir yerde güvenlik gereği belirtmesinler...

Not: => Pro paket kullanıcılarının yapması gereken birşey yoktur, pro paket sağlamdır bilginize..

Ek Not: => 1.6.3'ten 1.6.4 sürümüne güncelleme yapanlarda bu açık yoktur, sıfır kurulum yapanlarda vardır. Lütfen sıfır kurulum yapan siteler üsteki işlemleri uygulasınlar...

Dip Not: Şuan indirme sayfamızdaki son sürüm 1.6.4 paketi temizdir bilginize...

Sorun böyle giderilebilirmiş...

lazcini

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Buradan uyarı yapılmasa haberiniz bile olmayacaktı...
Maksadımız bağcıyı dövmek değil...
İster ciddiye alır sorunları giderir yeni bir paket yayınlarsınız...
İsterseniz bunu bir "KOMPLE!" olarak değerlendirip bildiğiniz gibi devam edersiniz..

Zararlı kod içeren

http://destek.mybb.com.tr/inc/tasks/mybb.txt

Dosyası hala serverınızda durmaktadır....

Burada kimsenin kötü bir niyeti olduğunu zannetmiyorum...

Bence sizin esas peşinde olmanız gereken kişiler sisteminize erişip dosyalarınız değiştirdiğini düşündüğünüz kişiler hakkında yasal işlem başlatmak olmalıdır...

S.G

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Üslubuma ben yeterınce dikkat ediyorum sen hiç merak etme !!! Güdülmeye o kadar çok kişi hakediyor ki ben burada bunları yazıyorum. Bu lazcini arkadaş kendini o kadar zeki sanıyorki net aleminde kullanmadığı nick kalmamiş yerini yurdunu bu kadar saklayacak akdar korkak olma kardeşim daha dün destek alıyordun bizden şimdi gelmiş bizleri kötülemeye çalışıyorsun sana ne demeleyım lazcini? kotukoylu mu ? yoksa by-mustı mı ? sen karar ver nasıl istiyorsan öyle hitab edeyim. Mybb.com.tr ye sunucuda açık olupta base kodlarını yerleştir sonrada gelıp buraya yaygara yap bizi kötüle aferim sana ufaklık :) Nankörluk yakışdımı sana HEE ? . forum41.comdan bile tr çeviriyi silmissin Koskocaman alkış mustıye . Bize ne tekme atmaya kalkanalar oldu da toprağa gömduk teker teker herkes şahittir bu olaylara.. Vee sen musti zavalli çocuk 2 gram aklınla uğraşma benimle zararlı çıkarsın bunuda bil.Saf temiz çocuk ayağınada yatma!! abi abi deyip destek aldığın abilerınle oyun oynama !! Haddini bil !!

lazcini

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Üslubuma ben yeterınce dikkat ediyorum sen hiç merak etme !!! Güdülmeye o kadar çok kişi hakediyor ki ben burada bunları yazıyorum. Bu lazcini arkadaş kendini o kadar zeki sanıyorki net aleminde kullanmadığı nick kalmamiş yerini yurdunu bu kadar saklayacak akdar korkak olma kardeşim daha dün destek alıyordun bizden şimdi gelmiş bizleri kötülemeye çalışıyorsun sana ne demeleyım lazcini? kotukoylu mu ? yoksa by-mustı mı ? sen karar ver nasıl istiyorsan öyle hitab edeyim. Mybb.com.tr ye sunucuda açık olupta base kodlarını yerleştir sonrada gelıp buraya yaygara yap bizi kötüle aferim sana ufaklık :) Nankörluk yakışdımı sana HEE ? . forum41.comdan bile tr çeviriyi silmissin Koskocaman alkış mustıye . Bize ne tekme atmaya kalkanalar oldu da toprağa gömduk teker teker herkes şahittir bu olaylara.. Vee sen musti zavalli çocuk 2 gram aklınla uğraşma benimle zararlı çıkarsın bunuda bil.Saf temiz çocuk ayağınada yatma!! abi abi deyip destek aldığın abilerınle oyun oynama !! Haddini bil !!
İddianı ispat etmek durumundasın hakaret ederek iftira atarak olmuyor arkadaşım...

Lütfen en kısa sürede savcılığa yasal bildirimde bulunun...Eğer dediğiniz kişi ve kurumlarla bağlantılı olduğunu düşünüyorsanız...

Ben bu olaylarla ilgim olmadığına dair namusum ve şerefim üzerine yemin ederim...

Ama ortaya iftira atanlara da iddialarını ispat etmek düşer değilse onlar....

edit:
Artı siteye baktım..Hala copyright kısmı durmakta.Eğer göremiyorsanız yakın gözlüğünüzü takmanızı tavsiye ederim...

Lütfen biraz destekli atın...Hatanızı kabul etmek yerine bildirimde bulunan kişileri suçlamayı bırakın..

xpserkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dostum biz acemi değiliz bilgin olsun, biz destek vermek için bu yola gönül vermişiz neden böyle birşey yapalım ki !
Burada lazcini arkadaşın gerekli tüm bilgileri elimizde mevcuttur , iyinet.com admini bu konu hakkında gerekeni yapacağını düşünüyorum..

Lütfen bu şahsın yazdıklarına kanmayın/aldanmayın...

Uyarı !! lazcini eğer bir site heklensin hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır bilgine , bu kadar kişi bakmadıda seninmi aklına geldi dosyaları kontrol edip base kodları duyurmak amacın iyi olsaydı bunu buradan değil direkt bize bildirirdin...

S.G

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Lazcini ben bu durumu burada konuşmak istemiyorum bu pazar günü ankaraya geliyorum kızılaya yüzyüze konuşmak istermisin ? Kardeşçe Olurmu ?

lazcini

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dostum biz acemi değiliz bilgin olsun, biz destek vermek için bu yola gönül vermişiz neden böyle birşey yapalım ki !
Burada lazcini arkadaşın gerekli tüm bilgileri elimizde mevcuttur , iyinet.com admini bu konu hakkında gerekeni yapacağını düşünüyorum..

Lütfen bu şahsın yazdıklarına kanmayın/aldanmayın...

Uyarı !! lazcini eğer bir site heklensin hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır bilgine , bu kadar kişi bakmadıda seninmi aklına geldi dosyaları kontrol edip base kodları duyurmak amacın iyi olsaydı bunu buradan değil direkt bize bildirirdin...
Bugünden başlatmanı tavsiye ederim!

Kim ak kim kara açığa çıksın olay...Dakika durmanız hata bence...
++++++++++

Ben mi suçluyum sitemin arşiv kısmına tıkladığımda o hatayı görüp belirttiğim için... PHP hatası alıyordum... o dosyayı görünce base64 kodları gördüm...
Sizin iyi niyetli olduğunuzu nerden bileyim de sitenizde belirteyim o hatayı???

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
lazcini ile aranızda olan problemler bizi ilgilendirmez. Ben bu konuya dahil olan biri olarak S.G. nickli arkadaşın konuşmalarından rahatsızlık duyuyorum. Mybb.com.tr internet sitesinden veya başka bir Mybb destek sitesinden bugüne kadar hiçbir yardım almadım. Üslubunuz bu şekilde olacaksa almayayım da. Kullandığım sistemi değiştirmeliyim diye düşünüyorum. Çünkü bizlere gönüllü olarak destek veren kişiler bizimle bu şekilde konuşmamalı.

S.G

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar herkesden özür dilerim yanlış bir anlaşılma olmuş. LAzciniyle msn üzerinden konuştuk acil telefon açmam nedeniyle yorumumuda geç yazıyorum kusura bakmayın.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
genel olarak konuşuyorum, foruma yazdığınız mesajlarınızda kırıcı olmamanız gerekmektedir. Daha fazla da uzatmaya gerek yok, uzamasını isteyen arkadaşlar iyinet dışında biryerlerde tartışmaya girebilirler.
kilitliyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5