İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mybb sitemi optimize ettirmem gerekiyormuş ?

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Merhabalar,
Arkadaşlar sitemde uzun süredir yaşamadığım bir sorun yaşıyorum. Sitem çok cpu yiyormuş. 44leri buluyor haklı olarak suspend atıyorlar. 20yi geçmememiz lazım. Ne yapılabilir nasıl optimasyon yapacağız yardımcı olcakları bekliyorum.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
kullandığın eklentilere bakmalısın, her gün birini kapatıp gün sonu cpu ya bakmalısın, ftp ni karıştır video ya da mp3 ses dosyaları kalmış olmasın,
myadminde
adminlog, tasklog, modlog, gibi log kayıtlarını silebilirsin, uploads klasörünü 644 e çevir, üyeler avatar yükleyemesin, ayrıca varsa sitedeki eklentilerini uzak url yap, bi süre böyle takıl ama şu var, cpu harcayan her ne ise hosting bunu sana söylemeli, cpu aşıyor kapattık diye bişey yok, söyle sen onlara bulsunlar nereden kaynaklandığını

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
ozaman prof bi hostingçi ile çalışmıyorsun sen, sana söylemek zorunda çünkü, büyük ihtmal neresinden bakılacağını bilmiyordur.cpu aşımlarında siteler manuel olarak kapatılmaz, sunucu otomatik ban atar, kendileri senin istatistikleri an an takip mi ediyorlarmışta kapatmışlar siteni? kim senin hostingçi?

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
akserver hostingcim. Ama ben gidipte burdan almadım buraya taşındı hostlar. o yüzden. manuel olarak kapayıp açıyor. dün gece mail attim bana düzeltmenizi söylemiştik bir süre daha açıyoruz dedi. Açtı .s dilediği vakit kapatıp açıyor. Kafasına esince mi derler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5