İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MyKadraj

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
Merhaba arkadaşlar,

Kendime yeni bir hobi edindim. Fotoğrafçılık. İlk olarak öğrendiğim şey resmin değil fotoğrafın çekildiğidir. (Halk arasında genellikle "hadi resim çekinelim" gibi söylemler olabiliyor ve bende o halkın içindeydim.)

Buram buram sanat kokan fotoğrafları buraya koymadan önce bir kaç birşey daha eklemek istiyorum. Fotoğrafçıların sözlüğünde "iyi akşamlar", "günaydın", "görüşürüz" gibi kelimeler yokmuş. Birbirlerini gördüklerinde, selamlaşmalarında ve iş çıkışlarında "ışığınız bol olsun" derlermiş. Bu benim ikinci öğrendiğim şey oldu.

Daha öncelerde çektiğim fotoğraflarda hiç ışığa havaya buluta bakmıyordum. Eğitimler ilerledikçe çektiğim fotoğrafları nasıl çekeceğimi, naturel bir ortamı nasıl yakalayacağımı, neyin ne zaman çekileceğini çok daha iyi anlamaya başladım. Hurraa diye deklanşöre basma dönemim geçti :)

Şimdi fotoğrafları ekleyeyim. İlk eklediğim fotoğraftaki efektin photoshop ile yapıldığını sanıyordum ama değilmiş. Tüm olay makinede bitiyormuş. Fotoğrafta görünen kırmızı ışık giden bir arabanın ve geçen bir motosikletin arka farları.Enstantane denilen ayarı ile makine 30 saniyeye kadar fotoğrafı kaydediyor ve bu harika görüntü çıkıyor. Yaratıcılığa bağlı olarak bir el feneri ya da el lazeri ile güzel şekiller çıkartabiliyorsunuz.

244d6yf.jpg

aslında buradaki tek fotoğraf, makine bu hale getiriyor.
256z6fq.jpg

bundan sonrası doğa börtü böcük :)
DSC_0001.JPG

DSC_0003.JPG

DSC_0005.JPG

DSC_0027.JPG

DSC_0033.JPG

DSC_0050.JPG

DSC_0051.JPG

DSC_0093.JPG

DSC_0094.JPG

DSC_0095.JPG

DSC_0097.JPG

DSC_0098.JPG

DSC_0136.JPG

DSC_0138.JPG

DSC_0142.JPG

DSC_0155.JPG

alicanTR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,

(Halk arasında genellikle "hadi resim çekinelim" gibi söylemler olabiliyor ve bende o halkın içindeydim.)
Ahahahaha :D:D:D Resim çekinelim fotoğraf değil çekilelim değil resim çekinelim :D:D:d
'Enstantane denilen ayarı ile makine 30 saniyeye kadar fotoğrafı kaydediyor'
Bu ayarla çok farklı fotoğraflar yakalama imkanı var.Genel olarak fotoğrafçılıkta bir hastalık başlarsan bırakamazsın :D

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
ilk yorumundan birşey anlamadım, bişey mi içiyordun o ara?
daha uzun enstantanede denemeler yapıp sınırlarımı zorlucam

alicanTR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
ilk yorumundan birşey anlamadım, bişey mi içiyordun o ara?
daha uzun enstantanede denemeler yapıp sınırlarımı zorlucam

'resim çekinelim deyimini görünce yazdıklarıma pek bakamadım :D

hani resim değil fotoğraf çekilir ya 'resim çekinelim' deyimi nedir yaa :D:D:D

Nemiroff

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
müdürüm makinenin modeli nedir? güzel resimler vesselam.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
nikon d3100 dx kit

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5