İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mynet Tarzında Bir Proje!

W

w0w

Misafir
1 milyon dolar = 1.3 trilyon . Dostum bu paraya televizyon kanalı açarsın. Çok güzel bir fabrika açarsın. Yaklaşık 10 tane portal açarsın... Bir reklam en iyi zamanda verilse saniyesi 1 milyar civarı sanırım. 1000 saniye reklam yapar söylediğin para ki bu da 15dakka. 10 saniyelik desen reklama 90 reklam yapar ki en çok izlenen zamanda diyorum. Buda 1 ay kadar sürer. Kazancı ne olur tartışılır ama bir internet sitesi internette adını duyurmalı ve 1 milyon dolara internette hayal edemeyeceğin projeler yapabilirsin bence :)

M

murme

Misafir
bence cok bi para deil ayrica tvde duyurmak netten daha etkili sonucta 1 tv kanalının ne kadar izleyini var nette istesende bu kadar adama ulaşamasısn

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya arkadaşlar okadar küçümsemeyin tv kanallarını gecen sene içerden biri olarak söylüyorum kanal7 nin günlük çıkdısı 500 milyarın üstündeydi
nereye 1 milyon dolara tv kanalı açmak

sepya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yakase bence saçmalamışsın. Ben yıllarımı televizyon kanallarında yedim. Günlük 500 milyar çıktı kanal7 için ne demek biliyormusun sen. 1 milyon dolara da tv kanalı rahatlıkla açılır. Denemek isteyen varsa getirsin parayı görelim.... Örneğin kral tv. tek studyo, 1 yayın odası... vs. vs. işim gerekli sermaye kısmına gelirsek gereken maliyet taşınmaz ve personel olarak 1 senelik 100 milyar, reklam ve tanıtım için de 100 milyar... Tabi bu en kısıtlanmış rakam....

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya kralı nie tartışıyoruzki hatta bunuda neden tartışıyoruzda kralın arkasında star klubü var.... koskoca cem uzandan bahsediyoruz.. herif baraj yapıyo şunu yapıyo bunu yapıyo... herif 2 aylık medya kuruluşlarının çalışmasıyla türkiyenin %7.9unun oyunu alıyo... sen bunun ne demek olduğunun farkında diğilsin sanırım??? ona bakarsan bende joy gibi bi tane kurarım... o kliplerin hepsi bedava veriliyor.. ve sadece kablo tvye yayın ücreti ödüyosun:D

sepya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kralı sadece teknik aksamı bakımından örnek vermiştim.. Kliplerin bedava verildiğini biliyorum firar. 2 sene number one tv ve genç tv'de grafik animasyon'da çalıştım. Az çok anlarız. :D :D (Ukalalık yapıyosam uyarın, sevmem çünkü...)

Bu arada konu mynet tipi portaldan Tv kanalı açmaya geldi... :D

MustiX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
starter' Alıntı:
İnternetin reklamı internette yapılır.

bascuda.com için dediğin geçerli değil!
ben startv deki reklamlarından tanıdım...

1 milyon$ abartılı..
+ mynet sitesini 94-99 arasında oturttu... bi an içinde olacak bir iş değil böylesine köklü ve güçlü site yapmak...

en önemlisi zaman, tanıtım ve süreklilik

kolay gelsin...

S

selimcen

Misafir
Diyelim ki bir portal açıldı, tonla masraf edildi ve tutmadı. Bu muhtemell diğ mi? Kaldı ki çoğunuz tutmayacağını yazdınız! Peki internetde şimdi ne yapılırsa tutar? Ne para kazandırır?

SeVDiGiMSiN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:D +10 Bende Katılabiliyorum. Her İş Kısmet İşi. kIsmetini Bulan Her İşte Kazanabilir. Ama Kısmet Yoksa Myneti Versinler Masrafı Olmasın Herşey Bedava Olsun. Yinede Kazanamaz.
Saygılar.

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
MustiX' Alıntı:
bascuda.com için dediğin geçerli değil!
ben startv deki reklamlarından tanıdım.
Bascuda ile Uzanların ortak olması sebebiyle reklamların Star'da yayınlanması gayet normal sanırım.

MustiX' Alıntı:
1 milyon$ abartılı..
2 Java bilen eleman (oyunlar vs.. için)
3 İçerik girecek kişi
3 Grafiker
3 Programcı
3 Reklam, pazarlama
3 Tanıtım
+_____________
17 Kişi, Ortalama 1.000$ desek
17.000/Ay
204.000/Yıl

Reklam olayı için Adsense kullandığımızı farzedelim. Günde 10.000 ziyaretçi gelmesini istiyoruz.
Min. 0.05$
500$/Gün
182.500$/Yıl

Tv ve Gazete Reklamları içinde 300.000$ gibi yıllık bir bütçe ayrıldığını düşünelim

17 kişi için bilgisayar = 10.000$
3 server = 10.000$
1 yıllık bağlantı = 10.000$
kira giderleri = 12.000$
Ofis Malzemeleri = 20.000$

748.500 / Yıl

Ben kaba ve minimum bir hesap yaptım kafamdan. Mynet'in sahibi bu işe başlamadan önce ForNet'i Koç.net'e 5 milyon$'a sattı. ForNet'in 2 ortağından birisi Mynet'in sahibi diğeri ise Estore.com.tr'nin..

MustiX' Alıntı:
+ mynet sitesini 94-99 arasında oturttu
Mynet 1999 yılında kuruldu, mynet.com domainine whois çekildiğinde çıkan domain yabancı bir firmaya ait, onlardan domain satın alındı. Mynet 99'da kuruldu ve kurulduğu yıl yüksek ziyaretçi almaya başladı.

Herkese uzaktan davulun sesi hoş geliyor sanırım. Ben bu işlerden çok anlamadığımı daha önceki başlıklarda yazmıştım, bunlar benim şahsi görüşlerim ve tecrübelerim.

MustiX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ejder' Alıntı:
Herkese uzaktan davulun sesi hoş geliyor sanırım. Ben bu işlerden çok anlamadığımı daha önceki başlıklarda yazmıştım, bunlar benim şahsi görüşlerim ve tecrübelerim.

ejder abi sen bu konularda bizden daha bilgilisin tartışmasız... sen o yıllarda(99) profesyonel anlamda başlamıştın ve bizler sadece ziyaretçiydik...

haklısın abi...

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ejder' Alıntı:
Ben bu işlerden çok anlamadığımı daha önceki başlıklarda yazmıştım, bunlar benim şahsi görüşlerim ve tecrübelerim.

ejder sen de anlamıyorsan :p

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Can: 1 milyon Dolar'a gelen yorumları okuyunca ben anlamadığımı anladım.

Polemiğe girmek istemiyorum kimseyle fakat fikirlerimi paylaştığım zaman saygı görmemesi, hatta küçük görülmesi hoşuma gitmiyor. Fikirlerimin hepsi doğru olmayabilir ama yanlış olduğunu düşünen en azından karşı tezini sunabilmeli. Ben neden 1milyon dolar dediğimi açıkladım, ki o da normal bir değerdi. Bundan sonra görüş veya fikir beyan etmemeye karar verdim. Kesin tartışılmaz bilgi olduğu zaman yazacağım sadece.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ejder, seni çok iyi anlayabiliyorum arkadaşım...
ama yine de ben anlamam bu işlerden falan deme, seni bilen bilir...

starter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kişi başı 5000 dolar ve kişi başı işine baş koymak yeter, kaymağınıda yedirtir. Bu işlerde önemli olan "Gerçekten İnanmak" ve "Gayret Göstermek" tir, ufak tefekte olsa belirli başarılara imza atmış olanlar bilir, tekrar söylüyorum yahoo iki üniversite öğrencisinin emeğiyle oluşmuş bir projedir, türkiyedeki örneği ise yonja.com dur...

S

sss

Misafir
ejder' Alıntı:
Can: 1 milyon Dolar'a gelen yorumları okuyunca ben anlamadığımı anladım.

Polemiğe girmek istemiyorum kimseyle fakat fikirlerimi paylaştığım zaman saygı görmemesi, hatta küçük görülmesi hoşuma gitmiyor. Fikirlerimin hepsi doğru olmayabilir ama yanlış olduğunu düşünen en azından karşı tezini sunabilmeli. Ben neden 1milyon dolar dediğimi açıkladım, ki o da normal bir değerdi. Bundan sonra görüş veya fikir beyan etmemeye karar verdim. Kesin tartışılmaz bilgi olduğu zaman yazacağım sadece.

Söylediklerine saygi duymamak deil olay. Söyledigin mynet tarzi bir proje deil. Söyledigin yatirimi yaparsan yahoo tarzi bir proje olur bu. Mynet o kadar yatirim yapsaydi çok farkli bir yerde olurdu emin olabilirsin. Cevap yazma kismina gelince forumun amaci tartismak birseyi savunuyorsan karsisinda duranlari da cürütmeye caliscaksin. Yoksa tek basina konusmus olursun o zamanda bir manasi kalmaz forumun..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi