İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mysql'e blob ile resim kaydetme?

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
merhaba arkadaşlar mysql'e formdan gönderdiğim resmi kaydetmek istiyorum ve sonrasında mysql'den resmi çekip görüntülemek istiyorum nette çok aradım fakat adam aklıı bulamadım yardım ederseniz çok sevinirim teşekkürler

not: biraz acil

Remark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konuyla ilgili türkçe makale varmı acaba?

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
resmi veritabanında saklaman bir zorunluluk değilse yapma, hiç uygun bir yöntem değil. dosya olarak kaydedip nerede olduğu bilgisini veritabanında tut.

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende DB saklanmasını tavsiye etmem. ama kullanışlılık açısından. bir resmi araya php ve db sokmadan çağrabilmek, görebilmek varken neden uğraşayım ki ? özel durumlar olur orada kullanılır ama o ayrı.

ama başka bir nedeni var mı bende meraktayım :)

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
nedeni önemli mi ? ben sadece yöntemi merak ediyorum diğer şekilde bilgim var. :D

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nedeni önemli çünkü yapmaman gereken bişey bu. veritabanının görevi dosya tutmak değildir veri tutmaktır, binary bi bilgiyi veritabanında tutmanın bi anlamı yok hatta zararı var. veritabanını yorarsınız gereksiz yere.

yapacaksa da dosyayı oku değişkene ata, onu da normal normal parametre gibi sorguya ekle bi farkı yok.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
konu başlığı "sizce resimleri veritabanına kaydetmelimiyim?" değil.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar mysqli nasıl yoracağını filan araştırdım büyük ölçekli bir şey yapmayacam. farz edin öğrenmek istiyorum

bir arkadaş kodlarla nasıl yapabileceğimi açıklarsa çok sevinirim

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Angelo ingilizcede aramamıştım bende türkçe makale arıyordum

ben db yi tercih edecem mümkünse açıklarsanız sevinirim

nedeni önemli mi ? ben sadece yöntemi merak ediyorum diğer şekilde bilgim var. :D

senin şahsi tavrın, kişiliğin veya neye nasıl davrandığın ile konunun bir alakası yok. mysql blob hakkında soru sorulmuş ve yukarıdaki alıntılarda da görüldüğü gibi inatla "nasıl yapıldığı" öğrenilmek istenmiş. biliyorsan, yazarsın nasıl yapıldığını. yorum istenmemiş, yöntemi merak ettiğini sormuş.

samimiyetle yaptığım uyarıdan sonrada, gayet afralı tafralı bir cevap yazmışsın, üzerine alınmana veya alıngan davranmana gerek yok.

bilmediğim konuda yorum yapmam ben, yaptıysam biliyorumdur.

eğer sen bilmiyorsan o zaman gereksiz yorumlar yapıp bari düzeltmeye çalışan insanları engelleme istersen.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar polemiğe gerek yok kusura bakmayın nete giremedim işlerimden dolayı. dediğim gibi öğrenmek için soruyorum gerekli araştırmaları yaptım önerilir mi önerilmez mi diye

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamam arkadaşı düzeltmeye çalıştığım için özür dilerim :)

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
tamam arkadaşı düzeltmeye çalıştığım için özür dilerim :)

tartışma kıvamında mesaj yazmanıza gerek yok. sorun düzeltmek, düzeltmemek değil. resimler mysql'ede yüklenebilir ve nasıl yükledildiğini merak ettiğini bu yüzdende öğrenmek istediğini mesajında belirtmiş. bunun düzeltilecek, doğru yola sevk edilecek bir yeri yok. konu haklı olmak, haksız olmak değil.

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işte keşke benim mesajlarıma cevap vermekle kaybedeceğiniz zamanda arkadaşa cevabı verseydiniz o zaman. ben yönetim yanlış olduğunu belirttim sadece başka bişey yapmayı düşünmüyorum bu konuda.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5