İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

mysql'e sızma hakkında yardım edebilecek birileri var mı?

Invictus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
bende de sizin belirttiğiniz kodu belirtilen klasördeki dosyalardan silen kod var, her dakika çalışıcak şekilde cron eklenirse her dakika belirtilen klasörleri tarayıp belirtilen kodu varsa siler. kod sildiğinde de log tutar. dosyalarına kod ekleyenler için paylaşabilirim.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
KATILSANA,
c99 türevi shell ile SQL bilgilerine giriş yapılıp o şekilde meta(yönlendirme) kodu gönderiliyor SQL'ine. Bu konuda ne yaparsan yap çözüm olmayacaktır. Inv.. arkadaşımızın verdiği kod siteden gönderilen kodları engeller.

Yeni bypasslar veya c99 türevi shell scriptleri ile direkt config okunup SQL'den kod yerleştiriliyor. Eğer sunucu seninse kökten bu işi çözebiliriz. Sunucu senin değilse sadece hostta barınıyorsan host bilgilerini bana gönderebilirsen test edebiliriz bu dediğim olayı. %99 bu dediğim yoldan meta kodu atılıyordur.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
KATILSANA,
c99 türevi shell ile SQL bilgilerine giriş yapılıp o şekilde meta(yönlendirme) kodu gönderiliyor SQL'ine. Bu konuda ne yaparsan yap çözüm olmayacaktır. Inv.. arkadaşımızın verdiği kod siteden gönderilen kodları engeller.

Yeni bypasslar veya c99 türevi shell scriptleri ile direkt config okunup SQL'den kod yerleştiriliyor. Eğer sunucu seninse kökten bu işi çözebiliriz. Sunucu senin değilse sadece hostta barınıyorsan host bilgilerini bana gönderebilirsen test edebiliriz bu dediğim olayı. %99 bu dediğim yoldan meta kodu atılıyordur.

2. paragraftaki kökten çözümü yazarmısın, deniyelim test edelim.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Ben bunun için geçiçi çözüm ürettim.
Dedicated sunucusu üzerinde sitelerine bu virus bulaşan varsa daha detaylı inceleyebilirim.

Varsa Dedicated sunucunuz ücretsiz inceleyebilirim.
Root bilgilerinizi, virusun bulaştığı siteyi, ornek konu linklerini gönderin bu aksam inceleyeyim.

Loi mesajını şimdi gördüm, direk bir konuda paylaşsan şuan bu konuda müzdarip birçok kişi var, yerinde bir konu olmuş olur (özel bir sebeb yoksa tabi)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5