İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

NASA'nın Ay'da su bulması, Google'a logo oldu

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
İnternet arama motoru Google, Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) ayda su bulduğunu açıklaması üzerine bir logo hazırlayarak bunu tüm dünyaya aktardı.
NASA, Ay'da donmuş halde önemli miktarda su bulunduğunu açıklaması, Google'ı da harekete geçirdi. Google sayfasında suyun keşfedilmesini anlatan “doodle” olarak nitelendirilen özel tasarımlı logo kullandı. Logoda “Google”daki “o” harfi yerine Ay'ın yerleştirildiği ve diğer harfleri de “su damlacıkları” ile renklendirildiği görüldü.
Özel logo uygulamaları, bütün dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu platformda yer vererek, dikkat çekmeğe matuf. Ayrıca internet kullanıcıları, bu özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye ve konuya özel daha ayrıntılı bilgiye erişebiliyor.
NASA, Ay'da su bulunup bulunmadığını belirlemek üzere geçen ay yapılan deneyin büyük bir başarıyla sonuçlandığını açıklayarak, Ay'ın güney kutbunda önemli miktarda su bulunduğunu belirtmişti.
wateronmoon09-hp.gif

ANKARA -ANKA-

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bıraksınlar yakındaki ayı, güneşi, marsı incelemeyi. Daha ilerilere gitmeye çalışsınlar. :D

Şu gezegende canlı bulduk desinler, bu haberleri bekliyoruz insanoğlundan.

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Benim merak ettiğim konu neden bu olayda doodle yapılıyorda 10 Kasım'da sadece altta yazıyor. Tamam yazmış sonuçta ama neden doodle yapılmadı merak ediyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5