İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nasıl anlatsam bilemiyorum :)

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Konuya başlamadan önce zamanınızı aldığım ve bu konuyu okuttuğum için okuyan arkadaşlardan özür diliyorum.

Şimdi nereden başlasam bilmiyorum. Yaklaşık olarak 3 yıldan biraz daha fazla oluyor, o zamanlar google sonuçları forum çöplüğüne dönmemişti, ve forumlarda bu konuyu görmek için kayıt olunuz gibisinden linklerde bulunmuyordu. İşte o zamanlar altı arkadaş bir forum sitesi kuralım dedik. Hep türklükle ilgili isimler hoşuma gittiği için adı turksengel.com olsun dedim. İlk başta bu domaini kayıt ettik ve ardından diğer arkadaşlarında isteğiyle ikinci bir domain aldık adıda sanalhane.com du gerçekten çok güzel bir isimde benimde çok hoşuma gitmişti. Herşey çok güzel gidiyordu konular ziyaretçiler günlük yazılan mesajlar hepsi süperdi. Ama ters giden birşeyler vardı, bunların en başında geleni ise her adminin siteyi ayrı bir şekilde sahiplenmeye çalışmasıydı. Derken günlerden bir gün adminlerden bir tanesi ile tartışmamız sonucunda aramızdan ayrıldı, onun ayrılışını diğer arkadaşlarda izledi, yapmak istediğim sadece bir isim bir marka oluşturmaktı sadece bir kişiye ait değil herkesin eşit derecede sahipleneceği bir site. Düşüninki bütün maddi sorumlulukları ve teknik problemleri benim üzerime yüklüyken bile bu site bana ait diyemiyordum, diyemezdimde.

Günler ilerlemekte herşeye rağmen site çok güzel işler yapmaktaydı, o zamanlar popüler olan wrz içeriklerde maalesef sitede mevcuttu. 30 k civarı tekil hiti vardı. Derken günlerden bir gün çalıştığım işyerime bir adli kağıt geldi ve savcılığa davet mektubuydu. Ne olduğuna anlam verememiştim, işi biraz araştırınca müyap mp3 davası olduğunu ve bu yüzden ifade vermem gerektiği ortaya çıktı. Bende elimi kolumu sallıyarak hiç bir avukatla görüşmeden savcılığın yolunu tuttum. İçeri girdim bir memur karşıladı biraz soğuk espiri felan derken bilgisayarın başına geçti, anlat dedi. Ne anlatayım ? anlat işte dedi ve birşeyler karaladı, ( ben savcıyla yüz yüze konuşacağımı sorular soracağını felan sanıyorum ama nerdee ) sonra kağıdı çıkarttı ve önüme koydu, imzalaman gerekiyor dedi. Aynı şu pardon filmi varya şimdi imzalayın suçsuzsanız zaten mahkemede anlaşılır beraat edersiniz. ( nhhh edersiniz ) Kağıdı imzalayıp ordan ayrıldım, ve hemen yana yakıla bir avukat aramaya başladım. Mahalleden samimi olduğum bir arkadaşım vardı durumu kendisine izah ettim. Ofisinde oturduk konuştuk fakat bir sonuca varamadik çünkü kendisi ceza avukatıydı ve bu tarz davalara bakmıyordu, ne yaparız dediğimde ise arkadaşlarımla konuşur sana iyi bir avukat ayarlarız dedi tamam diyerekten yanından ayrıldım ve bir hafta içerisinde sonuç aldım. GÜzel bir avukat ayarlamıştı daha doğrusu avukatlık bürosu ve hatta müyap ın eski avukatlarıydı. Bu duruma çok sevinmiştim. Avukatlık bürosunun yolunu tuttum oturduk yüz yüze konuştuk davayı çözebileceklerini rahat olmam gerektiğini söylediler. Ücret konusuna gelince 3.000 dolar gibi bir meblağ çıkardılar. Denize düşen yılana sarılır misali evet dedim, evet dedim ama o zaman üzerimde yol parasından gayri tek kuruş para yoktu. Bankanın yolunu tuttum kredi için gerekli evrakları alıp kredi işlemi başlattım, banka personeli ile aram iyi olduğu için bir hafta gibi bir sürede kredi çıktı ve ben bu kredi ile avukat parasını ödedim. Krediyi çekip avukat parasını ödememden 2 ay sonra işyerim el değiştirdi yeni gelen patronlar ile belirli bir süre çalıştıktan sonra işten ayrılmam gerekti. Geçen sene haziran gibi olması lazım. İşten ayrıldıktan sonra belirli bir süre çok samimi olduğum bi arkadaşımın işyerinde takıldım. Bu arkadaşım değişik icatlar yapıyor ucuza malediyordu fakat bir türlü pazarlama işini gerçekleştiremiyordu. Bunu net üzerinden yapabileceğimizi düşündüm bazı çalışmalar yaptık hatta bunlardan bir tanesini bir ara iyinettede satışa çıkarmıştım, kış ayları için ayakalrınız üşümesin diye ayak sobası. Velhasıl kelam maalesef bu işte yürümedi. Derken geçen sene bu zamanlar gibi yeni bir projeye imza attım. Bahsettiğim arkadaşımla birlikte, fikir ondan çıkmıştı web sitesi ve diğer işlemleride ben gerçekleştirecektim. Arkadaşıma çok güveniyordum 6 yıldır birlikteydik yüz yüze bakıyorduk bir birimize destek oluyorduk, aynı dönemin çocuklarıydık. Projenin başlamasından 1 ay sonra işler yolunda gitmeye başladı. İşten ayrıldıktan sonra bu projeye başlayana kadar olan dönemdeki masraflarımı internet üzerinden kazandığım paralar ile ödemeye çalışıyordum, bazen zorlansamda eve para ver, krediyi öde kredi kartını öde sigara parası şu bu derken bir şekilde ödüyordum ama hep ucu ucuna denk geliyordu. Projemiz başladı 2 ay sonunda çok iyi işler yapıyorduk, ama istediğim derecede bir kazanç sağlayamıyordum, dükkanın kirası arabaların yakıtı personel felan derken ancak yine ödemelerime yetecek kadar para alıyordum ve buda hoşuma gitmiyordu, Yeni yılın gelmesiyle birlikte arkadaşımı karşıma alıp yüz yüze konuştum durumu izah ettim kendisinin verdiği paranın yeterli olmadığını ve anlaşmamızın bu şekilde olmadığını anlattım ve kendisi bana ancak bu kadar ödeme yapabileceğini fazlasını yapamıyacağını söyledi. Bende bu karardan sonra ayrılmanın iyi olacağını düşündüm ve ayrıldım. İşten ayrılmış olmama rağmen yine işten belirli oranda bir komisyon almaya devam ettim. Arkadaşın yanından ayrıldıktan sonra yarım bıraktığım internet işlerine geri dönüş yaptım, fakat sitelerden ayrı kaldığım süre zarfında epey bir gerileme yaşamıştım, aylık 1500 dolar civarı kazanç nerdeyse 5/1 gibi rakamlara düşmüştü ve buda beni oldukça zorluyordu. Gel zaman git zaman bir şekilde yarım yamalakta olsa borcumu ödüyordum bu sıradada duruşmalara girip çıkıyor mahkemeyide takip ediyordum. En son şubat ayında duruşmaya girdim ve gelecek duruşmam 15 eylülde. Üç aylık bir boşluğun ardından kendime ufak bir işyeri açmaya karar verdim ve küçük bir sermaye ile işyerini açtım, kuytu bir köşede pasaj içi ofis tarzında bir yerdi. Bu işyerini açmamın sebebi ticari firmalara iş yaptığım zaman geri dönüş için beni aradıklarında telefona benim çıkmamı sağlamak içindi. İşyerinide açtık çalışmaya başladık çok şükür bir kaç irili ufaklı işte yaptık ama yetmedi maalesef belli bir noktadan sonra kredi borcumu ödeyemedim, aile nufusu arttı evin ihtiyaçları çoğaldı annem ve babam işten ayrıldı derken bunların üzerine kız kardeşimde evliliğinde sorun yaşayıp küçük yiğenimle eve dönüş yapınca tabiri caizze tüm dünyanın yükü omuzlarıma bindi sanki, ve ödemeler aksamaya başladı parça parça ödesemde fayda etmedi, elektrik telefon su, kira , sunucu ödemesi, kredi vs derken hepten bocalmaya başladım ve 3 ay bankaya olan borcumu ödeyemedim, parça parça ödenen paralarında bi kıymeti yoktu. Ve o zor günlerden bu günlere geldim.

Bugün 12 eylül ve 15 eylül pazartesi günü bankanın vermiş olduğu süre doluyor ve bununla birlikte aynı gün Mahkemede hakim karşısında olmam gerekiyor ve onun üzerine birde ayın 15 i kira günü.

İşte gördüğünüz gibi arkadaşlar geldiği zaman hep üst üste geliyor.

Bu yaşıma kadar herşeye hoş görüyle bakmaya çalıştım ve başa ne gelirse herşeyde bir hayır olduğuna kanaat getirdim ve getirmeye devam ediyorum. Bu yazıyı yazma gereği duydum çünkü açılmak rahatlamak istedim. Ailem içinde bulunduğum bu olayların hiç birini bilmiyor, bana karşı olan güvenlerinin kaybolmaması ve yanlış anlamamaları için onlara durumdan hiç bahsetmedim, ne bankadan ne mahkemeden nede yaşadığım diğer sorunlarda. Bazı arkadaşlar yanlış yaptın diyeceklerdir açman gerekirdi bilmeleri gerekirdi diye, ama işin boyutları o zaman dahada korkunç oluyor. Yapmış olduğum bazı serseriliklerden dolayı yine mahkeme yolu gözükmüştü, ve bir kara gece vardı benim için. Yaşım tutmadığı için babamla aynı gece nezarette sabahlamıştık ve o gece hayatımda bir kara leke gibi sırtarıp durmaktadır.

Evet biraz uzun oldu ama son birşeyler daha karalamak istiyorum affınıza sığınarak. Bu olaylar başıma gelmeye başladığından itibaren korkunç derecede şansızlıklar zinciri oluştu. Ayda 1500 dolar kazanırken bütün kazançalrın sıfırlanması ile başladı bu zincir, ardından çok güzel bir proje gerçekleştirdim ve halen bu projenin fikri beynimde köşe kapmaca oynuyor, kimseye açamıyorum, çünkü artık kimseye güvenemiyorum. Google da yükselmek için bir iş alıyorum, işi aldığım gün 3 sayfada olan site hiç birşey yapmadan el sürmeden sandbox a giriyor. Bir arkadaşımda olan bir ürünün pazarlamasını yapıyorum, uygun fiyata ve güzelde satış yapıyorum arkadaşada rica ediyorum lütfen benim için ayır hepsini ve arkadaşımdan imkanı yok bu kadar ürün satılmaz rahatına bak cevabını alıyorum ve iki gün sonra aradığımda ise elindeki bütün ürünlerin bittiği haberi geliyor. Yabancı içerikli bir site açıyorum ve sadece eklediğim bir makale yüzünden google a şikayet ediliyorum ve adsense hesabımla birlikte güzelim domainimde sonsuza kadar banlanıyor. Web tasarım işi alıyorum bundan bir ay önce işe başlıyorum, işi yaptıran firmanın o zamana kadar en ufak bir ödeme sorunu olmamış ve ben peşinatı alacağım zaman adamların bütün çekleri geri dönüyor ve ödeme alamıyorum.

Bu şansmıdır şansızlıkmıdır yoksa başka birşeymidir inanın hiç bilmiyorum. Yukarda en başta yazdığım gibi bu yazıyı okuduğunuz için teşekkür ediyor, zamanınızı çaldığım için özür diliyorum...

Lütfen sizden ricam olumsuzluklar üzerinize gelmeye başladığı zaman kestirmeden ona dur demesini bilin, yoksa o dur durak bilmiyor.

Sevgi ve saygıyla

SargeT

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
dostum sabırla ve iştahla okudum inan...
öncelikle geçmiş olsun...gerçekten bir dönemden sonra hiç bir şey düzenli gitmemiş. Ancak ben laik biri olsamda dini ön planda tutarak yaşamaya çalışan biriyimdir. Örneğin marez işini kesinlikle yapmadım yapmamda, hele ki mp3. Adamların aylarca yıllarca kafa patlatarak hazırladıklarını biri çıkıp 3 banner tıkı için beleşe vermesi allah katında bile kabullenilecek bir durum değil. Birinin hakkı olanı çalıp, haksızca başkasına vermek günahların en büyüğü, çünkü kul hakkı.
Bir çoğuna saçmada gelebilir, batıl adamsında denebilir, bilmemkimde kul hakkı yiyor ama adamın tuzu kuru diyebilir. Ancak benim hayatta tek korktuğum şey birincisi can almak 2.cisi ise kula hakkıdır. Ve bu 2sini yapan adamda dünyada cezasını kesinlikle çeker...Benim gözümde sende aynı bu durumdasın.

Bunları yazma nedenim seni eleştirmek değil, zaten insanlar hakkı olanı yaşar. Ben sadece senin yaşantında olma yolundakilere belki bir kaç bişi anlatabilirim diye. Yoksa seni yermek ya da eleştirmek değil yanlış anlama...
Tekrardan geçmiş olsun, allah eli omuzunda olsun inşallah.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Evet venom haklısın sonuna kadarda katılıyorum, ama şu bir gerçekki her insanın belirli dönemlerde belirli yanlışlar içerisinde olacağı inancındayım.

Kendi şansıma tek kırgın olduğum nokta, yaşadığım olaylarda hep örnek teşkil ediyor olmamdır. Müyap ortaya çıkmadan önce ve çıktığı dönemlerde on binlerce site vardı, ve halende var. Ama ben yaklaşık olarak 2 yıldır bir tane karşıma alıp konuşabileceğim fikir alış verişinde bulanabileceğim ve kendisiyle konuştuktan sonra kendimi rahatlatacağım veya olaylar hakkında fikir sahibi olacağım hiç kimseye rastlamadım. Beni en çok üzende bu. Hani derler ya her olaylad bir günah keçisi vardır diye. Bu olayında günah keçisi ben oluyorum sanırım.

Müyap başkanı bülent forta ile ofisinde yüz yüze yaptığım görüşmede yüzlerce binlerce dava dosyasından bahsetti, ama hani nerdeler :) Yoksa o yüzler binler benmiyim.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Merhabalar,
Yazını baştan sona okudum ve gerçekten çok üzüldüm.
Anladığım kadarıyla hep ticarî alanlarda para kazanma yoluna gitmişsin.
Ticaret çok cilvelidir ve bu durumlara gelmene şaşırmadım.
Ticaret yaparak çok zengin de olabiliyorsunuz, hiç kazanamayıp elinizdeki sermayeyide yakabiliyorsunuz.
Şahsen ben bu kadar cesur değilim, seni defalarca kez cesaretinden dolayı kutlarım.
İnternetten şu andan itibaren tekrar o paraları kazanman çok uzun soluklu bir iş olacaktır.
Bu uzun soluk sırasında da kendi geçimini sağlayacak yanda yunda paran olmalı.
O yüzden gelirini netten soyutlayıp, daha net ve temiz gelir elde edebileceğin bir oluşuma gitmelisin.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Evet, yanlışlıklar insanları bir şekilde cezalandırıyor olsada bahsini ettiğin eksiklik insanın en büyük acısı olabiliyor. Haklısında...Bir tek senin olmadığını bende biliyorum ama demek ki amiyane tabirle olacak kusura bakma "kör tuttuğunu..." mantığıyla ilerliyor müyap ın işi :(...çünkü hala konuştuğum bir kaç kişi bilmem ne sitesinden indirdiğini söyleyebiliyor ve hayrette ediyorum. Bu konuyla alakalı ciddi yaptırımlara başladılar ama sanırım bu bi anlık furya oldu. Bir kaç ay süren bir avdı sanırım bilemiyorum...Yakaladıklarını yakaladılar geriside bundan ders alsın dendi sanırım...
Açıkçası ben bir şeyde çıkacağını sanmıyorum. Yani senin hakkında kötü bir sonucun (en azından etki seviyesi düşük) olacağını sanmıyorum. İnşallah bu tahminimde yanılmam.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Yazdıklarını sonuna kadar okudum.

Cevap yazmak, yaptığın yanlışları ve yapmaya devam ettiğin hataları, tek başına kimseye danışmadan verdiğin kararları eleştirmek istedim, ama hayat şartlarımız birbirinden çok farklı olduğu için bunun haksızlık olduğunu düşünüp vaz geçtim.

Bundan sonrası için ufak bir tavsiye istersen (belki biraz olsun seni rahatlatır):

"Hangi işi en iyi yapmasını biliyorsan onu yap. Kanunlardan ve kurallardan haberdar ol, bilmemek mazeret değil. Bence bu doğrudur deyip iş yapma, etrafındakilere, bu iş hakkında bilgisi olanlara, tecrübeli insanlara sor, onlara danış. Emek harca. Bir iş ne kadar kolaysa ve çok para kazandırıyorsa, o iş o kadar kısa vadelidir. Az ile yetinmesini bil."

"Yaşadıklarının senin için iyi bir tecrübe olmasına izin ver. Kitap oku ve kendini eğit. Yalnız yaşama. Kendine iyi, kültürlü, eğitimli, akıllı arkadaşlar seç."

"Sen bu işi yapamazsın dediklerinde daha da üstüne git. Hayallerinden vazgeçme. Hayat kısa, şu kadar zamanda belki de pek çok kişinin hayatı boyunca yaşayamadığı sıkıntıları yaşamıssın. Bunu lanet olarak değiş bir lütuf olarak kabul et. Hayatta bir gün gelir de yaşayacak 3-5 günün kaldığını hissedersen en çok yapmak isteyip te hiç yapma fırsatı bulamadıklarına üzüleceksin, yapmaya çalışıp başarısız olduklarına değil."

Sağlıcakla kal.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
"Yaşadıklarının senin için iyi bir tecrübe olmasına izin ver. Kitap oku ve kendini eğit. Yalnız yaşama. Kendine iyi, kültürlü, eğitimli, akıllı arkadaşlar seç."

"Sen bu işi yapamazsın dediklerinde daha da üstüne git. Hayallerinden vazgeçme. Hayat kısa, şu kadar zamanda belki de pek çok kişinin hayatı boyunca yaşayamadığı sıkıntıları yaşamıssın. Bunu lanet olarak değiş bir lütuf olarak kabul et. Hayatta bir gün gelir de yaşayacak 3-5 günün kaldığını hissedersen en çok yapmak isteyip te hiç yapma fırsatı bulamadıklarına üzüleceksin, yapmaya çalışıp başarısız olduklarına değil."

Sağlıcakla kal.

@iyinet guzel bir noktaya temas etmis. Herkesin farkli bir hikayesi ve farkli yasam sartlari var. Okuduklarim bana hic yabanci gelmedi. Fakat yasanan sikintilar basarinin yolunu acti. Biraz rahatlatir ve belkide cizecegin yolu dusunurken yeni alternatifler acmasi acisindan kisaca ve genel bir sahsi yorum yapayim.

Maddi durumu iyi bir ailede hayata baslamistim. Fakat hersey ters dondu ve kucuk yasta sorumluluklar sirta bindi. Aile ici kuvvetli baglar sayesinde moral motivasyon hic kaybolmadi. Ve guven sorunumuz olmadigi icin aldigimiz kararlara karisilmadi. O guven ve baglilikla su an eskisinden daha gucluyuz ve daha mutluyuz. Ailenle gecte olsa paylas. Zira o kara gece dedigin olaydan sonra koprunun altindan cok sular akti. Ailende neler yapmak istedigini, nelerle ugrastigini detaylariyla olmasada bilsin. En azindan babanla paylas. Malum anneler dert eder , icine atabilir.

Is konusuna gelince, alinti yaptigim satirlardan farkli seyler soylemeyecegim. Cunku o satirlari hakkini vererek yasadim saniyorum. Maddi sorunlar bir sekilde halloluyor. Kisa vadede yuksek kazandiran isler tatlidir ama ya kisa surer, veyahut hile/kanunsuzluk oldugu icin husranla biter. Ilk baslarda azda kazandirsa, bildigin ve mutlu oldugun isi yap. Internet ve bilgisayar sektorunde isinde iyi oldukca, musteri seni buluyor. Zaman herseyin ilaci.

Forumdan tanidigim kadariyla zaten kendini bilen birisin. Sabir , Azim ve kanaat. Maneviyati da ihmal etmediginde karamsarlik kalmaz. Karamsarlik olmazsa islerin yoluna girmesi hizlanir.

Umarim hersey kisa surede yoluna girer Sarget. Allah yardimcin olsun.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Sarget sen dürüst bir insansın bunu seninle olan alışverişlerimizden iyi biliyorum.

Her işte bir hayır vardır bunu her zaman hatırlayıp şükretmeliyiz.

Yaşadığın zor günlerin de senin hayatının bir parçası olduğunu unutma ve umudunu asla yitirme;şimdi olduğun gibi ol.

Selametle.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Sarget(isminle hitap etmeyi tercih ederdim),
Zaman zaman gercekten cok pisman oluyorum ancak sen üzülmeyesin diye o forumu silmedim. Halbuki elimin altındaydi, tek seferde silebilirdim. Şakaya vurup bir kaç kez söylediğimide hatirliyorum. Biliyorum bunlari soylemek sana bisey kazandirmayacak ancak bunlari yasamanda bir hikmet oldugunu dusunuyorum. Ben, dertlerin, sıkıntıların insani daha guclu hale getirdiğini öğrendim. Azmini sakina kaybetme, hersey zamanla asiliyor. Sende aşacaksın.

Berk Uçar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Tüm Konuyu Okudum AYnı Zamandada Korktum. Benim Mp3 değil film sitem var aynıları başıma gelir diye şuan çok tırstım:S

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Merhaba SargeT,

Yazını sonuna kadar, sıkılmadan okudum, açıkçası bu zor günler için adınıza üzüldüm. Ama üzülmediğim bir nokta da var ! Tüm bu yaşananlara rağmen içinizdeki o umut ışıklarını ve koşullara rağmen mücadele etme gücünüzü kaybetmediğinizi gördüm. işte sizin kazancınızda bence bu olacaktır.

Şunu yapın bunu yapın demiyeceğim ama işte bu kazançlarınız ile en doğru olanı bir gün bulacağınızı düşünüyorum...

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sen göründüğünden daha da dürüst bir insansın, Tanıdığım kadarıyla özünde sözün de bir biliyorum bu hayat sen ne kadar cok gülersen o kadar hırs yapıp insanları kötü duruma sokmaya çalışıyor. Elimden geleni söyleyeceğim sana, Umutlarını hayallerini kaybetme aşılmayacak hiç birşey yoktur. Sende bir gün sonunda zirveye oturacaksın... Sevgilerimle

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen vazgeçme devam et Allah açar elbet bir kapı.. derdi veren dermanını veriyor ..

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Sarget kardeşim, kardeşim diyorum çünkü sevdiğim sayılı kardeşlerim arasındasın kimse bir yerlere gelirken (Kendi emeği ile söylüyorum) kolay gelmedi
Peygamber Efendimizin SAV zamanında üzerine işkembe atmışlar mübareğin ama O SAV. yılmamış yılmamış...
Atatürk, bu vatanımı kolay mı kazandı yokmu üzerine montunu almış dağda bayırda yattığı resimleri...
Kendimden de örnek verebilirim acizane turizm otelcilik okudum ve yaklaşık 12 yaşından beri çalışıyorum havaalanında yattım cafesinde (Travellers Cafe) çalışırken, antalya ya staja (Hotel Kaya Side) gittim çatal bıçak sildim garson ayağıma tekme attı ben boşları toplarken komilik yaparken, çöp döktüm üniversiteye gittim kuyumcularda çalıştım sabah 8.30 gece 01.00 Yaz ayları 6 ay 4 sene, amerikaya gittim okumak için oranın çalışma sistemi çok daha farklı ve sıfır hata ile çalışmak zorundasınız öğrencisiniz vs. vs.
Ama hiç bir zaman hiç bir zaman kul hakkı yemedim , harama el uzatmadım elhamdülillah durumum iyi, işim iyi, müşterilerim süper, geçenlerde bir arkadaşımı gördüm çok sevdiğim biri dedim nerelerdesin neler yapıyorsun, abi dedi İddaa bayi açtım başımdan aşağı kaynar sular döküldü ki namazını kılan azında sizler gibi duası olan biri, ve o da boynunu eğdi abi biliyorum ne olur bişi söyleme dua et inşallah bir geçiş süreci olsun dedi bende üstelemedim...

Velhasıl kelam sarget kardeşim Allah cc yolunu açık etsin inşallahu teala bizim burada iyinet ailesi olarak senin yapabildiğin iş planına göre sana iş paslamak ve sana para kazandırmak bize ve iyinet ailesine bu yakışır sakın yanlış anlama biliyorum bunun için açmadın bu konuyu sen içini dökmek istedin ama bu benim aklıma gelen birşeydi yazayım dedim ve umarım arkadaşlarım da bana katılır bu konuda ve benimle hemfikir olur...

Arkadaşlar lütfen 10 lira mp3 müş, legalparamış, wrzmiş bilmem neymiş onlardan kazanacağınıza 1 lira normal bir işten kazanın ama alnınız ak gönlünüz rahat olsun iyi işler ile anılın..

Gözlerinizi yordum hakkınızı helal edin...

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Forumda artık nadir bulunan, sevilen ve sayılan üyelerdensin. Sıkıntılı dönemini inşallah kısa zamanda atlatıp tekrar rahat bir nesef alırsın.
Bende kendimce hiç bitmeyeceğini düşündüğüm sıkıntılar atlattım. Özellikle freelance çalışırken.Daha sonra az kazandıran ama garanti gelir elde edebileceğim bir işe başladım. Şuana kadar ki yaptığım en mantıklı şeydi.

Bu sıkıntılardan kurtulduktan sonra daha emin atacağından süphem yok

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
zaman ayırıp okuyan, değerli yorumlarını eksik etmeyen siz arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler. Evet aslında bu yazı üzerine konuşulacak ve tartışılacak bir çok şey var, ama bunların yarardan çok zarar sağlayacağı düşüncesindeyim. Bir insanın yaşantısı boyunca ona eşlik etmeden onun hakkında şöyle böyle yapsaydın gibisinden konuşmalar pek ahlaki sayılmaz sanırım.

Şimdi güzel bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir avukat abimin yardımı ile garanti bankasındaki pürüzleri halletmiş bulunuyorum. 2.000 YTL ön ödeme ile geriye kalan borcumu takside bağlattım. Hayat herşeyiyle devam ediyor ve herşeye rağmen hayata dahada sıkı tutunmak gerek.

Sevgilerimle.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Olumlu gelişmelerin olmasına sevindim. :)
Herşey zamanla düzelir inşallah, ki atlatamayacağın kadar büyük olduğunu sanmıyorum.
Halâ nette olduğunu görmek güzel :)

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hayatımda olumsuzlukları sırtıma vurarak sıkıntı yaşadığım bir çok an hatırlıyorum. Olumsuz bir olayı sırtıma değil de önüme koyduğumda ona gülerek bakıyorum ve bir çözüm bulmaya çalışıyorum. Sonuç olumsuz olsa bile gülüyorum. Bazen çıkılmaz oluyor sorunlar , problemler kitleniyorsunuz bu tür bir durumda olumsuzluklar sırtınızdadır. Bu durumlardan kurtulunuz , kurtulmaya çalışınız. Bir olumsuzluğa gülerek yaklaşıyorsanız bakış açınız daha farklı ve daha pozitif oluyor.

Sarget ; Aile bakmak , çocuk bakmak kısacası aile ilişkileri yürütmek organize etmek , hiç bir zaman kolay bir iş değildir kanaatimce. (Bir aile yönetmeden bu sorumluluğu hissedebiliyorum)

Hayatta olumsuzlukların sırtınızda olmaması dileklerimle. Allah yardımcınız olsun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5