İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nasıl Başlasam ?

A

Anonymous

Misafir
Selamlar
Ben web tasarımı işine yeni başlayan birisiyim ve ilk önce html
öğrenmeye basladım. Bir kaç sorum olacek

1. html öğrenmek dreamweaver kullanacak birisi için illede şart mıdır?
2. dreamweaver 4 kitabını okuyorum dreamweaver mx programını aldım
sorun olur mu?
3. ASP tam olarak nedir? Java nın yaptığı her işi yapar mı?
4. web dizaynı için asp, html, xml, wml, vbscript, perl vs. vs. bunların hepsini öğrenmek lazım mı?
a. Ömür yeter mi? :)

A

Anonymous

Misafir
Aslinda ben de buna benzer sorulari yaklasik bir ay once sormustum ,gelen cevaplara bi goz atabilirsin,
Konu "frontpage mi,dreamweaver m,yoksa ne? " idi
Sagolsun arkadaslardan guzel cevaplar geldi,yardimci oldular
Bence Html bilmen cok iyi olur,fakat Dreamweaver mx kullanmak icin illahada bilecen diye bir sey yok,bunu Dreamweaver'i kullanarak da ogrenebilirsin
Kolay gelsin

OCCurs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar

Bir programı kullanarak Site hatta E-Site bile yapman artık İmkansız değil. İstediğini programlar vasıtası ile kolayca yaparsın fakat eğer öğrenirsen senin açından Çok yarırı olur...

HTML ile başlayıp ASP, PHP, CGI veya CF ile devam etmen tavsiyem olur

bunların dışında
MS SQL, Oracle, MySQL veya Ms Access de bilmen senin açından daha doğrusu iyi bir Web master olman açısından + olur... bunlar tabikiişin sadece Kodlama Kısmı nide İnterface(Arayüz ) var

Burada da karşına Macromedianın ürünleri Adobenin ürünleri yine çıkmakta :) neyse Kolay gelsin diyorum dostum :)

R

rain

Misafir
HTML öğrenmen şart bence(tabii CSS'yi yani stil'i de bunun içine katıyorum)..Önce bunu öğren ve sadece kod yazarak tablolu,frame'li pekçok seçeneği deneyerek bir sayfa yap..Kodları kavra yani...Kod bilmeden dreamvewer'la başlarsan çok ilerleyemezsin..Kod bu işin olmazsa olmazı...Görüntü esaslı bir tasarım aracı kullansanda mutlaka kodlara müdahale edeceğin durumlar olacaktır(ya da kodları görmen gerekebilir)..

ASP web sayfalarında kullanılan programlardan biridir.İllede bilmen gerekir diye birşey yok..

Sadece HTML -CSS ile çok iyi şeyler yapabilirsin diğerlerini şimdilik boşver.
http://hobby.magazasi.com

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi