İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

nasıl bir kod olmalı ?acill yardımmmm sınav

clever_65

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
slm arkadaşlar

Benim supervisor diye bi listboxım var formumda bn bu listboxdaki bilgileri veritabanından cekiyorum.Form bilgilerini düzenle dedimde veritabanından form bilgileri geliyor.Ben bu supervisor adını listboxdan değiştirp güncelle dediğimde güncelliyor ama tekrar acıp sectiğim supervisor ismini görmek istediğimde listboxdaki ilk secenek geliyor.Bende bu listboxın yanına bnm sectiğim secenegin ismini yazacak bir sql kodu yazmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim.Öle bir kod yazmalıyımki listboxtan örnegin supervisor ismi ihsanı sectim listboxın yanındada supervisor=ihsan yazmasını istiom bu şekilde tekrar acıp baktıgımda en son neyi sectiğimi görebilecem ama bu kodu bi türlü yazamadım.bana yardım edermisiniz.pazartesi final sınavım var bu projemle ilgili acill lütfenn

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Önce varolan kategorileri çekip selectbox'a atin. Ardından gelen kategori değerini sorgulatın

PHP:
<?php 

$tumkategoriler = $veri[kolonadi];
$gelenkategori = $r[kolonadi];
echo "<option value=\"".$tumkategoriler."\"";
if($gelenkategori==$tumkategoriler) {
echo " selected";
}
echo ">".$veri[secenekadi]."</option>";
?>

gibi..

AXSlayer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Soruyu anlayamadim biraz daha acik olursa yardim edebilirim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi