İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nasıl bir nesil yetiştiriyoruz ?

ŞeMSi

Empatik
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
112
Türk-İslam geleneği yoğrulmuş bir coğrafyada yaşayan yurttaşlar olarak acaba şimdiki ve gelecekteki halimiz ile ilgili hasbi hal etmek isterim. Bu hasbi hale sen de katılabilir sen memnun olurum.

Soruyorum sizlere kardeşler :

Hep eğitim sisteminde suçu buluyorsunuz değil mi ? Peki eğitim sistemini suçlayanlar olarak siz ne yapıyorsunuz ?

Evlatlarımız kolaycılığa alışırken, geçmişinden koparken, zorluk karşısında pes etmeyi marifet olarak görürken biz neredeydik. Onlara nasıl yardımcı oluyorduk acaba ?
Yazık oluyor gençlerimize , yarınımıza yazık oluyor. Bu gün dinlediğim bir haberde, gençlerin neredeyse %84'ü memur olmayı istiyormuş. Neden diye sorulduğunda ? Kolay para kazanılıyor olması ve yapılan işlerin kolaylığı tercih sebebi olarak gösteriliyor. Kimisi de rızık endişesi yüzünden tercih ediyor.

Peki geleceğimizin %90' a yakını memur olamayı istiyorsa, bu ülkenin üreticisi kimler olacak. Girişimci, yatırımcı kimler olacak. Böyle bir gelecek bizi büyük tehlikelere sokacaktır. Bu ülkenin girişimcilere, yatırımcılara ihtiyacı var. Yoksa ihtiyaçlarımızın çoğunluğu ithal edilmek zorunda kalacaktır. Bu da ülke ekonomisini bitirir.

Haydin gelin kardeşler !

Ülkemizin geleceğine hep beraber sahip çıkalım. 15 Temmuz'da olduğu gibi gençliğimizin geleceğini kurtarma adına da bir destan yazalım. Gençlerimizi girişimciliğe, kendi işini üretmeye ülkenin gerçek sahibi olmaya özendirelim. Herkes en az bir genci girişimci olmaya özendirse, eminim bu ülkenin geleceği adına büyük bir iş yapmış olacaktır.

Bunlar içimden geçenlerdi. Umarım kimseyi üzüp kırmamışımdır.

Unutma en etkili eğitim SENİNLE başlar.

Ruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yahu hocam herşey Eğitimle başlar.

Genç dediğiniz tayfa nedir? Siyasi olarak asla algılanmasın.

Şu an ki İktar parti 16 yıldır Ülkeyi yönetiyor. Ekonomiyi, eğitimi vs vs.

Bunlar zamanında doğanlar 16 yasında şimdi. 26 yasında olanlar da yine bunlar zamanında ergen olmus kişiler.

Kaç defa meb bakanı değişti. Her gelen kendinden öncekini beğenmedi en son CB cıktı o da MEB'e çaktı.

Bir daha gözden geçirin konununuzu bence.

Memuriyet artık yazılı sınavdan eğitimden değil parti binalarındanda ki mülakat ve üyelikten geçiyor.

Diyanet'e ayrılan bütçe kadar Eğitim ve pratik için ayrılmış bütçe yok. Ülke genelinde ki okulların %90'ı imam yetiştiriyor.

Bu kişiler de ne yapacak ya yanmaz kefen üretecek, ya klimalı tabut yapacak.

Gerçekçi olalım.

teknosayfam

0
Onaylı Üye
Reaction score
86
Maalesef hem ebeveynler olarak hem de devlet olarak üretken nesil yetistiremiyoruz. Herkes üç beş kuruş un hesabını yapiyor. Önüne gelen öbürünü kazikliyor . Maalesef herkes ekmekten başka bir şey düşünemez hale geldi

• Like
Reactions: Ruh

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5