İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nasıl olabilir acaba ?

SeDaTTR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aklımda bir proje var.belki görmüşssünüzdür hitcanavari.com filan gibi bir sistem yapmayı düşünüyorum.ama amacım onlar gibi site yapmak degil.şimdi benim yapamadıgım aklıma takılan şeye geleyim hemen.bir sayfa olacak bu sayfada örnek olarak kullanıcı 15 saniye bekliyecek.15 saniye sonunda kullanıcıya 1 puan verecek ve bir 15 saniye daha bekliyecek.her 15 saniye sonunda 1 puan verecek kullanıcıya.buraya kadar hersey basit.ama burdan sonrası biraz karısık.Şimdi kullanıcı kendiliginden sayfayı yenilerse 15 saniye bitmesini beklemezse puan vermesin istiyorum.herhangi bir hileye kapalı kalsın yani.+ olarak bu sayfayı baska bir tarayıcıdan yada sayfadan acmaya calısınca sistem hata versin istiyorum.mantık olarak böyle birşey.bunu nasıl yapabilirim ? nasıl biryol izlemeliyim acaba ?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
1.si için ilk ziyarette puan verilecek tarihi session a atayıp kontrol edeceksin, o tarih geçene kadar puan verilmeyecek.
2sinde her ip yi girdiği browser ile database e kaydedeceksin başka browser acildiginda calismayacak.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5