İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nasıl Yapılabilir?

hdfilm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam Arkadaşlar

Sitemin header kısmında bu şekilde aktif olarak nasıl gösterebilirim?

Su an site de 22 kategori de bulunan 2511 video 74605900 kez izlenmis ve 5499 kez yorumlanmisdir

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
<?php
$toplam_yazi = wp_count_posts( 'post' );
$toplam_yazi = $toplam_yazi->publish;
$toplam_sayfa = wp_count_posts( 'page' );
$toplam_sayfa = $toplam_sayfa->publish;
$toplam_kategori = wp_count_terms('category');
$toplam_etiket = wp_count_terms('post_tag');
$toplam_yorum = get_comment_count();
$toplam_yorum = $toplam_yorum['approved'];

echo '<ul>';
echo '<li>' . $toplam_yazi . ' Yazı</li>';
echo '<li>' . $toplam_sayfa . ' Sayfa</li>';
echo '<li>' . $toplam_kategori . ' Kategori</li>';
echo '<li>' . $toplam_etiket . ' Etiket</li>';
echo '<li>' . $toplam_yorum . ' Yorum</li>';
echo '</ul>';
?>

Şöyleki;

129 Yazı
3 Sayfa
17 Kategori
27 Etiket
770 Yorum
İşine yarayabilir.
Dilersen de şöyle kullanabilirsin ;
<?php
$args=array(
‘orderby’ => ‘name’,
‘order’ => ‘ASC’
);
$categories=get_categories($args);
$cat_count = 0;
foreach($categories as $c) {
$cat_count++;
}

$count_posts = wp_count_posts();

$published = $count_posts->publish;

?>

Web sitemizde <strong><?php echo $cat_count; ?></strong> kategori‘de <strong><?php echo $published;?></strong> makale’ye yazılmış <strong><?php echo $wpdb->get_var("SELECT COUNT(*) FROM $wpdb->comments WHERE comment_approved = ’1′");?></strong> yorum bulunmaktadır.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
wpstats toplam okunmaları gösteriyorsa onu kurup kodunu alıp o kısma eklemek iş görecektir bir bakmak gerekiyor.

wpstats dan yapamazsak şunları deneriz En son olarak.
Öncelikle Sitenizin yönetim paneline girerek phpMyAdmin'e(veritabanı) girerek, wordpress'in kurulu olduğu veritabanına tıklıyorsunuz.Ardından wp_posts tablosuna tıklıyorsunuz. Üst tarafta "Yapı" ya tıklıyorsunuz. Ardında aşağıya gelip, tablo ekle bölümüne "hit" adında bir alan ekliyorsunuz.
62545796.png

40814306.png

98258574.png

33189380.png

Ardında. Temanızın single.php dosyasını açıp.
<?php while (have_posts()) : the_post(); ?>
hemen sonrasına:
<!-- hit güncelleme başlangıç -->
<?php $postid = get_the_ID(); ?>
<?php $hitguncelle = mysql_query("UPDATE wp_posts SET hit=hit+1 WHERE ID='$postid' and post_status='publish' and post_type='post'"); ?>
<?php
$hityaz = mysql_fetch_assoc(mysql_query("SELECT * FROM wp_posts WHERE ID='$postid' and post_status='publish' and post_type='post'"));
?>
<!--hit güncelleme bitiş-->
ekliyorsunuz.
Ardından okunma sayısının göstermek istediğiniz yere
Bu yazı <b><font color="red"><?php echo $hityaz['hit']; ?></font></b> defa okunmuştur.
ekliyorsunuz.
Resimler link olarak:
http://img401.imageshack.us/img401/7843/62545796.png
http://img543.imageshack.us/img543/5069/40814306.png
http://img26.imageshack.us/img26/338/98258574.png
http://img522.imageshack.us/img522/2646/33189380.png

hdfilm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wp stats kurulu değil stats ile daha kolay ise onla yapalım değilse bu şekilde hocam çok makbule geçicek bekliyorum cevabını

ekleme: wp stats kurdum ama hit ile ilgili bir bölüm göremedim wp statpress eklentisinden mi bahsediyorsun?

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Hocam şöyle birşey buldum mesajı okuyup yardım alabilirsiniz. Sql sorgusu yapmanızı istiyor. Nasıl yapacağınız konusunda diğer arkadaşlar yardımcı olabilirler. fakat önerilmiyor sunucuyu db yi falan kasar yazıyor.
Aşağıdaki gibi kullanın. $sonuc->toplam değişkeni sorgu sonucunda toplam görüntülemeyi verir. Ama uyarmalıyım, gerek wp_count_posts gerekse de $sonuc ikisi de birer SQL sorgusuna mal olmaktadır. Yazı sayınız fazla ise ciddi oranda veritabanı sunucunuzu yorabilirler. Bu nedenle performans açısından böyle bir gösterim kullanmanızı önermem.
global $wpdb;
$sonuc = $wpdb->get_row("SELECT sum(meta_value) as toplam FROM $wpdb->postmeta WHERE meta_key='views'");
echo 'Sistemimizde şu anda "' . wp_count_posts( 'post' ). '" adet video bulunmaktadır. Bu videolar "' .$sonuc->toplam. '" kez izlenmiştir

hdfilm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam şöyle birşey buldum mesajı okuyup yardım alabilirsiniz. Sql sorgusu yapmanızı istiyor. Nasıl yapacağınız konusunda diğer arkadaşlar yardımcı olabilirler. fakat önerilmiyor sunucuyu db yi falan kasar yazıyor.

hımm o zaman sorgulama çalıştırmamız gereksiz haftalık elle update ile yapılabilir vaz geçtim bu sistemi kullanmaktan öneriniz özerine ilgilendiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum iyi forumlar..:harika:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5