İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ne dersiniz?

frOlic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar aşağıdaki kazançların 3 gün içerisinde neden bu kadar değişiklik gösterdiğini izah edebilirmisiniz. Bu günlerde sitede hiçbir değişiklik yapmadım. 65 dolara çıkmasının ne anlamı olabilir veya ertesi gün 13 dolara düşmesinin?

Çarşamba 22.945 143 0,6% USD 0,34 USD 7,81
Perşembe 29.546 256 0,9% USD 2,18 USD 64,49
Cuma 46.928 291 0,6% USD 0,29 USD 13,57

ZAten birdaha da bu rakamları yakalayamadım .. Şu andaki kazanç seyri de şu şekilde gelişiyor...

41.593 339 0,8% USD 0,44 USD 18,33
43.304 369 0,9% USD 0,62 USD 26,69

Yorumlarınız?

relax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
perşembe günü country limit vardır muhtemelen yabancı bir veya birkaç ziyaretçi reklama tıklamıştır o da 10cent yerine 10$ vermiştir arada oluyo böle şeyler.

frOlic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Üzümü yiyelim de doğru veya yanlış yaptığımız yerleri bilirsek, üzümü çoğaltsak daha iyi olmazmı..

Mesela bu forumda okuduklarıma göre yanlış yaptığım bazı şeyleri düzelterek daha iyi sonuçlar aldım, ingilizce site önerisi vardı galiba "Yoktur" arkadaşımızın. Tavsiyesine kulak astım ve tr'de host ettiğim bir siteyi yurt dışı hosta aldım sonuç + yönde düzeldi. Ziyaretçi sayısını arttırabilirsem daha iyi olacaktır.

Verdiğim rakamlar çok büyük değil, bağdaki üzümü çoğaltıp öyle yesek daha iyi olur gibim geliyor.. Şahsen aysonunda aldığım çek benim için çok az ve bunu arttırmak için gayret gösteriyorum tabiki hile yolu ile değil !

G

Gencadam

Misafir
Tabiiki kazançları arttırmak için bazı şeyleri düzeltmemiz faydalı olur. Ama için rahat olsun, eğer hile yapmadan kazanıyorsan, değil günlük 20-40-60$, 500 $'dan fazla kazansan yine çek eline ulaşır. Google çok kazananı banlamıyor. Ben endişe duymaman gerektiği için o mesajı yazdım. Yabancı server ve yabancı dilli siteler muhakkak ki fazla kazandırıyor. Sanıyorum istatistiklerini verdiğin bu siten yabancı.

frOlic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben endişe duyduğumdan değilde sadece ne yaptımda 60'a çıktı yada ne yapmadımda 15'e indi günlük kazancım onu merak ettim. Yoksa google beni banlarmı diye sormadım kaldıki legal olarak kazanç sağladığım için içim rahat.

Mesela bir ara her sayfada değilde daha çok tıklanan sayfalarda gsterim yaptım günlük 15'lere indik ama burada görünüm tıklanma oranı %3.3' CPM 2.18USD ama kazanç düşük

7.826 257 3,3% USD 2,18 USD 17,05

sonra gösterim sayısını arttırdım orda sonuç kazanç arttı ama tıklama oranı vs. düşük.

43.304 369 0,9% USD 0,62 USD 26,69

İşte diyorumki ben burada bu gösterim sayısı ile tıklanma oranını arttırabilirsem kazancımda doğal olarak artacaktır. Ama sorun burda işte nasıl bu oranı arttıracağım :)
Gerçi bugün dünkünden daha iyi yarım gün olmadan ama işte insanoğluyuz gözümüz doymuyoki daha fazla daha fazla hehe

G

Gencadam

Misafir
Gösterim sayısı çok olup da tıklama sayısı aynı düzeyde olmazsa tıklama komisyonları düşüyor. Tıklama sayısı artıyor ve kazanç da artıyor bu bir gerçek. Ama tıklanmadığını düşündüğün sayfalardaki reklamları kaldırıp da daha az gösterimle aynı tıklamayı tutturabilirsne kazancın daha da yükselir görüşündeyim. Diyeceksin ki tıklanan sayfaları nasıl bileceğim. Bunu gösteren bir program veya sistem yok. Ama çıkan reklamlara ve reklamların sayfa içeriğine uygun olup olmadığına göre fikir yürütebilirsin derim.

çıkan reklamlara göre kazanç değişikliği olması muhakkak, dedin ki kodlarda değişiklik yaptım. Bu sırada oluşan oranlar nedeniyle kazancında değişiklik oluşur. Ama bu denli fark oluşmasının nedenini anlayamadım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi