İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ne Oluyor bu Ülkeye

G

gibigibiyim

Misafir
Pkk lilar hic bir tarihte olmadigi kadar ortalikta cirit atiyorlar,polisi yaraliyorlar,etrafa milli gelirlerimize zarar veriyorlar.Ab davasina polislerimiz melek kesilmisler,bize vurana gül atalim diyorlar yada demeye zorlaniyorlar.Ey vatansever milliyetci genclik size Atatürk ün genclige hitabesinden bir kac cümle yazacagim sanirim bu icinde bulundugumuz durumu özetler.

´iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.´

K.Atatürk

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ne mi oluyor?Padişah Vahdettin Dönemi ile ne farkı kaldı ki şimdiki zamanın?
Sevr Dayatmalarının 21. Yüzyıl versiyonu çok yakındır. Sindire Sindire..
AB nin istediği bu değilmiydi zaten?Ya AB'yi isteyenlerin?Ya Hükümetin?
Türkiye Cumhuriyeti rejim ve düzenine karşı olanlar AB'ye girelim diye tutturdu.çünkü onların istedikleri yavaş yavaş oluyor.
Kahpe Terörist, Polisime askerime molotof atıyor ve bunlara müdahale edilemiyor. neden?AB kriterlerine göre " özgürlük - hak - bla bla bla " ..yemişim böyle özgürlüğü..Fransada, danimarkada, ingilterede böyle özgürlük var mı?YOK tabiki..
Diyabakır Belediye Başkanı Osman Dallaması, salya sümük köpekler gibi saldırıyor Türkiye Cumhuriyetine. Siirt il başkanı keza öyle!Güneydoğuda yaşayan vatandaşları kışkırtıyor. dükkanlarınızı açmayın, sokağa inin diye ve bunu TV lerde beyanat vererek yapıyor ! Ve hiç bir delikanlı savcı çıkıpta " Tarla mı Lan burası" diyemiyor..Diyemiyor çünkü Hukuk ve Yargı namına zerre kadar " olgu " kalmadı. Ahtapotun kolları çoktan sardı ülkemin duvarlarını.
İtler inlerinden çıktı AB ye güvenerek ( güvendiklerini sanarak )
Hükümet ne yapıyor?Sam Amca kızmasın, kucağına alıp sevsin, şekeri kesmesin, AB dayılarımız kızmasın diye tüm bu olanlara göz yumuyor !

Güvenlik Güçlerinin eli kolu bağlı bu kriterler yüzünden. sadece saldırıları kovalayarak engellemeye çalışıyor. Ve vatandaş müdahale ediyor olaylara. dün olduğu gibi. Roman vatandaşlar ellerinde kazma balta sopalarla kovalıyor teröristleri. işte " İç Kuşatma ve kışkırtma" buna denir. tarihte olduğu gibi..

Çok tehlikeli bir durumla karşı karşıyayız..İnanın Cumhuriyet tarihinin en kötü döneminden geçiyoruz.

Allah sonumuzu hayr etsin. Silkinin ve kendinize gelin !

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
T.B.M.M de milletvekili vs. olsam direk terörist & bölücü olduğu bilinen konularda propaganda yapanlara karşı silah kullanılması için kanun teklifi verirdim :) bak bakalım ondan sonra çıkıyorlarmı bidaha.. Olay bundan ibaret kalkıp belediye otobüsünün içi doluyken molotof kokteyli atılıyorsa bunun canlı bombadan farkı yoktur. Halkın can güvenliğini tehtid eden herşey ortadan kaldırılmalıdır...

Gelecek ay evlenecekti' Alıntı:
Esenler'de dün akşam İETT otobüsüne yapılan molotofkokteylli saldırıda hayatını kaybeden 3 kişiden 2 kız kardeşin cenazeleri, yakınları tarafından Adli Tıp Kurumu'ndan alındı.

Adli Tıp Kurumu'na sabah saatlerinde gelen Sinem Özkan (19) ile kardeşi Sibel Özkan'ın (18) yakınları, cenaze işlemlerinin bitmesini bekledi. Gazetecilere Sibel Özkan'ın nişanlı olduğunu ve gelecek ay gerçekleştirilmesi planlanan düğün nedeniyle hazırlık yapıldığını anlatan yakınları, Sinem Özkan'ın ise Açıköğretim Fakültesi'nde öğrenim gördüğünü bildirdiler.

Özkan kardeşlerin yakınları, Mehmet-Hanife Özkan çiftinin diğer çocuklarından birinin askerde, bir kızlarının ise evli olduğunu ifade ettiler. Yüzyıl Mahallesi'nde oturan Sinem ve Sibel Özkan kardeşlerin cenazeleri daha sonra Adli Tıp Kurumu morgundan alındı.

Olayda hayatını kaybeden Zülbiye Karasu'nun (62) cenazesini almak için de yakınları Adli Tıp Kurumu'na geldi. Karasu'nun cenazesinin Tekirdağ'da toprağa verileceği bildirildi.

Oruç Reis Mahallesi Gazi Caddesi'nde yan yol üzerinde dün akşam 3 kişinin ölümü ile sonuçlanan olayda, Ayşe Gökkuş da yaralanmıştı.

O otobüste ölen 3 kişi yerine eylemi yapan 200 kişinin öldürülmesi çok daha makbul geçerdi ama polis hala biber gazı sıkadursun ...

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben doğuluyum. Ne yazıkki bu şerefsizlerde bizim oralardan çıkıyor genelde(Elazığ dan çıkmaz çok şükür ama yinede doğu sayılıyor.) . Atatürk ün Bursa nutku geçmişti geçenlerde elime. "Bu memleketin polisi vardır, jandarması vardır diye beklemiyeceksiniz, gerekirse taşla, kazmayla siz karşı koyacaksınız" diye bunlara. Birçok mahalle toplanıp saldırmış bu şerefsizlere. Sevindirici bir yanı var en azından. Ama keşke bir silahım olsada o otobüse saldıranları sıra ile çok büyük bir zevkle öldürsem diye düşünüyorum..

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bursa Nutku

TÜRK GENCİ İNKILÂPLARIN VE REJİMİN SAHİBİ VE BEKÇİSİDİR. BUNLARIN LÜZUMUNA, DOĞRULUĞUNA HERKESTEN ÇOK İNANMIŞTIR. REJİMİ VE İNKILÂPLARI BENİMSEMİŞTİR. BUNLARI ZAYIF DÜŞÜRECEK EN KÜÇÜK VEYA EN BÜYÜK BİR KIPIRTI, BİR HAREKET DUYDU MU: BU MEMLEKETİN POLİSİ VARDIR, JANDARMASI VARDIR, ORDUSU VARDIR DEMEYECEKTİR. HEMEN MÜDAHALE EDECEKTİR VE KENDİSİ ESERİNİ KORUYACAKTIR. POLİS GELECEKTİR, ASIL SUÇLULARI BIRAKIP SUÇLU DİYE ONU YAKALAYACAKTIR, MAHKEME ONU MAHKÛM EDECEKTİR. YİNE DÜŞÜNECEK: DEMEK ADLİYEYİ DE ISLÂH ETMEK, REJİME GÖRE DÜZENLEMEK LÂZIM DİYECEK. ONU HAPSE ATACAKLAR; KANUN YOLUNDAN İTİRAZINI YAPMAKLA BERABER, MECLİSE TELGRAFLAR YAĞDIRIP HAKLI VE SUÇSUZ OLDUĞU İÇİN TAHLİYESİNE ÇALIŞILMASINI, KAYRILMASINI İSTEMEYECEK, DİYECEK Kİ: BEN İMAN VE KANAATİMİN İCABINI YAPTIM. MÜDAHALE VE HAREKETİMDE HAKLIYIM. EĞER BURAYA HAKSIZ GİRMİŞ İSEM, BU HAKSIZLIĞI MEYDANA GETİREN SEBEP VE AMîLLERİ DÜZELTMEK DE BENİM VAZİFEMDİR.
İ ŞTE BENİM ANLADIĞIM TÜRK GENCİ...

Gazi Mustafa Kemal

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim dediklerim doğululara veya kürtlerle ilgili bir olay değil, kürt tanıdığımda arkadaşımda çok var. Çok çok iyileri var arkadaşlarımdan biliyorum...
Zaten bunu yapanların amacı genelleme yapıp bütün kürtlere veya bir ırka karşı cephe alınıyormuş gibi gösterilmek, benim gözümde normal (t.c. vatandaşı) olanlarıda galeyana getirmek ve iç savaş başlatmak.

benim lafım bu ülkeyi paylaşmayı bilmeyip bölmeye çalışan şerefsizlere...
Ne batıyor hala anlamış değilim !

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Beyler zaten amaç bu : Halkı bir birine düşürmek, ayırmak, ayrımcılık yapmak.
Bakın nasıl da hiddetlendiniz değil mi? ah şunu öldürsek, ah bunu öldürsek diye konuşmaya başladık hemen. aslında bu tamamen insanı tepkiler. aynı şeyi bende düşünebilirim , sen de , diğeri de. Ama bu mantık açısından çok yanlış. İnsanlara zarar vererek, şiddete şiddetle karşılık vererek çözüm oldukça zordur ( her zaman değil elbette ama çoğu zaman böyledir )

peki bizler ne yapabiliriz bu durumda? elimize baltayı silahı alıp karşılık mı vermeliyiz? Kesinlikle HAYIR ! ( en azından bu süreçte )

Bizim yapacağımız tek akıllıca hareket, bu olayların çıkmasına sebep olan ve ülkeyi böyle aciz, böyle "ulusal onur"dan mahrum bırakan karanlık, aciz ve basiretsiz düşünceye sahip olan " Başımızdakileri " ilk seçimde aşağıya çekmektir..

Bunları başa getiren yine bizim halkımızdır. Hata anlaşılmıştır. Ama vakit hala vardır. Zaman çok geç olmadan "DUR DEMEK " gerekir..

Bağımsız Türkiye, Atatürk'çü Gençlik, Laik ve Demokratik bir ülkenin daim olması için.." Aklınızı Kullanın " ...Başka yolu yok..Yok..ve Yine yok..

Ulusal Onurumuza sahip çıkalım..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Eski gunlere nazaran daha bilincliyiz ve olaylara daha genis acilardan yaklasiyoruz.
Bu girisimler, sizlerinde tesbit ettigi gibi toplumlari ve gruplari birbirine dusurmek icin yapiliyor. Bu ulke topraklari icinde yasayan her vatandas ayni haklara sahip, saldirilar nefret yaratmaya yonelik, bu nefretin beynimizi yonetmesine izin vermeyelim. Ama unutmayalimda.
Boyle durumlarda, yapilmasi gereken en akillica girisim istihbarati arttirmak, ve olaylar daha gerceklesmeden durdurmaktir.
Hicbir ulkenin istihbarati her sokak kosesinde olacak kadar genis degil, bu nedenle bizler bu ulkenin gozu kulagi olma gorevini ustlenmeliyiz. Normal disi, supheli aktiviteleri hemen guvenlik gorevlilerine bildirmeliyiz.
Bu olaylara fiziksel sivil mudahale, onlarin oltasina takilmaktan baska birsey olmaz.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
favorites' Alıntı:
ne mi oluyor?Padişah Vahdettin Dönemi ile ne farkı kaldı ki şimdiki zamanın?
Sevr Dayatmalarının 21. Yüzyıl versiyonu çok yakındır. Sindire Sindire..

Zaman tayinin doğru ama belirlemen yanlış.Vahdettin dönemi karışıktır ama bunu Vahdettine bağlamak olamaz.O dönemde de Meclis(istanbul) 1. dünya savaşına girmek gibi çok büyük hataya düştü.Almanların yanında girmekle ikinci hataya düştü.Ve dünya savaşından önceki 31 mart vakasıyla arap ülkelerindeki baskısını kaybetmesine sebep oldu.Neyse konu bu değil.

Gerçekten toplum bilinçlendirilmeli.Gerekli cezaları(şuanlık) fazlasıyla yapılmalı.Ki ibret-i alem olması için.Yoksa sarı benek hikayesine dönecek gibi geliyor iş..

WaffenSS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Romanların PKK teröristlerini kovalamasıyla ilgili yazı aradım ama bulamadım bilgi verbilecek olan var mı. Evde televizyonum yok da :( Olaylardan bi-haberim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi