İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ne tür php script istersiniz?

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en iyisi http://flickr.com/ gibi bişey yapmak

ayrıca bloglar içinde eklenti falan yazıldığı zaman gerçektende tutar gibime geliyor

neden resimderseniz

malık kota derdine video izlemek biraz zor zaten elini sallasan youtube tan video alan siteye çarpıyor
yazı desen malum Türk halkı okumayı fazla sevmez

en iyisi foto üzerine bişey :)

raptor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güzel özellikleri ve forumu olan bir cms olabilir. daha sonradan gerekli eklentiler yapılır, galeri, video vs geliştirilir. tamamıyla türkçe ve opensource bir cms görmedim daha önce.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Web Site Oluşturma Aracı !!!

Şimdi bunu bir nevi mynet hazır site aracı gibi düşünün. Ancak daha gelişmişi ve hatta aşmışı... :)

*** Tema desteği,
*** Panelden; yazı ekleme/çıkarma, resim ekleme/çıkarma, logoyu değiştirme, sağ kısıma veya sol kısıma diye işaretleyerek blog ekleme(menü bloğu).
*** Yama sistemi ; Adam mesela sitesine keyfine göre yamalar entegre edecek. Panelden yapacak tabi bunları hiç uğraşmadan. Bilgisayarına sizin yamaları indirecek, upload edince yama çalışacak gibi... Örneğin adam sitesine upload scripti, resim galerisi scripti, değişen reklam scripti kurmak istedi..

Bu geliştirilmeye açık bir projedir. Ne gibi fayda sağlar?

*** Bu sistemin resmi bir sitesi olur. Yamalar vs.. sadece bu sitede yer alır. Böylece resmi sitenin günlük hitide baya fazla olur, böylece adsenseden ve sitenize alacağınız reklamlardan baya kazanırsınız.
*** Bazı hosting firmaları acemi müşterilerine sizin scriptinizi sunabilir.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Template tabanlı bir dating (arkadaşlık sitesi) sistemi şu anda insanların en çok ihtiyacı olan bu free dating scriptleri osdate phpizabi gibiler iş görmüyor

Die

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
NeFuSa nickli arkadaşa katılıyorum, yazı yazan çoğu kişi kendi çıkarları için yazı yazmış. Şöyle bir düşünsenize bir sözlük scripti veya livescore scripti yapıldı ve dağıtıldı. Herkes bu iki proje için çalışacak yüzlerce sözlük sitesi olacak. Peki ne kazancınız olacak? (Web site sahiplerinin)

Bence en iyisi CMS sistemidir. Herkes istediği gibi kullanabilir.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Aynen.. ;)
Tek konuda sabitlenirse script bir süre sonra popülerliği kalmayacaktır.
Günümüzde sizlerde takdir edersiniz ki; herkesi bir web sitesi oluşturma sevdasıdır almış başını gidiyor.
İnsanlar scriptte kendinden birşeyler bulduğu zaman onu kendi malıymış gibi sahiplenebiliyorlar ayrıca. (bknz : joomla, php-fusion)

Hatta bazen o kadar sahipleniyorlar ki "copyright mesajını bile siliyorlar" :D

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
düşünceye göre kullanılabilecek, tema desteği olan, forum + blog olabilir gibi geliyor bana... wordpress gibi eklentilerde yazılabilecek birşey, özgür düşünceye daha çok hizmet eder belki wordpressi bile geçer o zaman bbpress olsada ayrı bir eklenti şeklinde, yani böyle birşey olursa insan ister forum ister cms ister blog şeklinde kullanır gibi geliyor bana...

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
düşünceye göre kullanılabilecek, tema desteği olan, forum + blog olabilir gibi geliyor bana... wordpress gibi eklentilerde yazılabilecek birşey, özgür düşünceye daha çok hizmet eder belki wordpressi bile geçer o zaman bbpress olsada ayrı bir eklenti şeklinde, yani böyle birşey olursa insan ister forum ister cms ister blog şeklinde kullanır gibi geliyor bana...

Benim yukarıda bahsettiklerimi farklı cümlelerle tekrar etmişsin sağol :D

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
+ olarak ticari amaçlar ile kullanılabilecek olan uygulamalardan kaçınılmalı bence, atıyorum web sitesi oluşturma aracı yapıldığında bunu host firmaları vs. kullanacaktır eee adam bundan para kazanacak programcı? ticari amaç güdülebilecek bir uygulama olur ise kesinlikle ücretli olmalı, ücretsiz olursa ben kullanmam :p önce programcılar kazanmalı

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5