İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Necati Şaşmaz'ın Gezi Parkı konuşması

mgtdizayn

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Necati Şaşmaz'ın Gezi Parkı konuşması

130620130034479465528.jpg

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde Vadi'nin Polat Alemdar'ı oyuncu Necati Şaşmaz ile Hasan Kaçan'ı kabul etti. İşte Hasan Kaçen ve Necati Şaşmaz'ın çıkıştaki konuşması... Toplantı sonrası kameraların karşısına geçen iki sanatçı şu ifadeleri kullandı:

Hasan Kaçan:

Bizim söyleyeceğimiz bir takım şeyler oradaki kardeşlerimizin güvenliğini sağlayacaktır. madem karşılıklı adımlar atılıyor özellikle Gezi Parkı'daki kardeşlerimizin de bu adıma başka bir adıkmla karşılık vermelerini bekliyorum. bütün bunlardan sana ne diyenler de olabilir. Neticede ben bir babayı, 2 evladım var onların arkadaşları var. 51 yıldır Dolapdereliyim, 51 yıldır oradayım. Ben bunu soranlara Gezi Parkı'ndaki aslanı gördünüz mü? Vardır orada bir aslan.

Artık bu karşılıklı adımlardan bir netice çıkmasını bekliyorum. Onların anne babalarının da benim de yüreğim ağzımda. Bu işin gayet yumuşak bir şekilde sonlanması tabii ki oradaki kardeşlerimin de arzuları neticesinde sonlanmasını camı gönülden istiyorum. Bu görüşleri sayın başbakana ilettik. İnşallah memleketim için, canım kardeşlerim için hayırlı olur diye düşünüyorum.

OĞLUM DA GİDİP GELİYOR

Özellikle oğlum sürekli Gezi'ye gidip geliyor. Orada arkadaşları var. 15 gündür orada o çocukların neler çektiğini, neler yaşadığını, banyo yok, yiyecek yok. Korkunç bir şekilde idrar kokuyor, pislik kokuyor. Bir insanın yaşayabileceği durumda değil artık Gezi Parkı. Çevre hassasiyeti olan arkadaşlarımızın da gerekli adımı atmasını diliyorum.

NECATİ ŞAŞMAZ'DAN GEZİ PARKI AÇIKLAMASI - (ViDEO.1)
NECATİ ŞAŞMAZ'DAN GEZİ PARKI AÇIKLAMASI - (ViDEO.2)
NECATİ ŞAŞMAZ'IN KONUŞMASI TWİTTER'I SALLADI

Necati Şaşmaz:

SANIRIM TÜRKİYE'YE NAZAR DEĞDİ

Yaklaşık 2 haftadır herkes gibi çok üzgünüm. Maalesef Türkiyemiz bunları haketmiyor demekten başka bir şey söyleyemiyorum. Sanırım bize nazar değdi. Biz dinlemeyi sanırım az önce Hasan Bey'i dinlerken yeniden idrak ettim, dinleyen bir toplum olmamız gerekiyor. Aynı dili kullanmamız gerekiyor. Tabii ki kuşaklar arasındaki dil farklılıkları olmakta. Şu anda teknoloji çağında yaşıyoruz.İletişimdeki kopukluğu ancak birbirimize tahammülle giderebileceğimizi düşünüyorum. Bu konudaki düşüncelerimi, hissettiklerimi sayın Başbakanımıza aktarmak istedim. Aslında yaklaşık 10 gün süresince suskunluğumu korudum, olanları izlemek, gözlemlemek istedim. Fevri çıkışlar da yapabilirdim. Neler olduğunu görmek için bekledim. 10 günden beri çok güzel gelişmeler oldu. Sorularımın cevabını ancak alabildim. Benim Gezi Parkı'na gittiğime dair bir haber yayınlandı. Ben bunu yapmadım. Beni taraf etmeye çalışmak hiç yakışmadı. Bu bir nevi mahalle baskısıydı. Mahalle baskısının esiri olmak istemedim. Bu insanları zoraki taraf olmaya itmemeli. Şu anki düştüğümüz durum da maalesef bütün dünya gözünde üzücü, hepimiz için çok üzücü.

TÜRKİYE BU TABLOYU HAKETMİYOR

"Türkiye bunu hak etmiyor" diyen Şaşmaz, konuşmasına şöyle devam etti:

"Yurtdışından birçok dostum ve arkadaşım aradı. Türkiye'ye güvenin, demokratik, özgürlük söylemlerimizi sadece söylemlerde değil keşke görselde de dünyaya verebilsek. Maalesef dünya böyle görmüyor. Elbette güzel şeyler olsun istiyoruz. İnşallah olur da. Bizim akademisyenlerin, sosyologların, bilim adamlarına, düşünce adamlarına ihtiyacımız var ki, bize bu olanları anlatabilsinler.

BİRBİRİMİZİ ALLAH İÇİN SEVELİM

Akademisyenlerimizin tarafsız olmaları lazım. Bize gösterilen doğru ve aydınlanmış olan yoldan ilerlemeye devam edeceğiz, inşallah sağlam bir yere varacağız. Birbirimizi Allah için sevelim. Allah hepimize tahammül versin, tahammülümüzü arttırsın. Bana göre bu ülkeye nazar değmiştir. Dua okuyalım. Hiç kimse bu ülkenin kötü duruma düşmesini istemez. Bu gemide hepimiz varız, batarsak hepimiz batarız. Ben düşüncelerimi anlatmak istedim. Topçu Kışlası'nı detaylarıyla, son haliyle görmek ve dinlemek istedim. Ben animasyonu çok sevdim, orada daha fazla yeşilin olduğunu gördüm. Orayı illegal örgütlerden dışırada tutabilirsek, orası hepimizin. Ben Gezi Parkı'na gitmem. Atatürk'ün askeriyim diyenle bir başkasının askeriyim diyenle aynı ortamı paylaşmak Atatürk'e hakarettir. Ordada samimi dostlarımın yanında bulunmayı ben de isterim. Her taraf Türk Bayrağı olursa inanın ben oradayım. Ben başka bir şey istemem.

Bugünleri unutmayalım. Allah hepinize yardım etsin.

Kaynak : http://www.aksam.com.tr/

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
neden necati şaşmaz konuşuyor ki?
kim yani bu adam? bu adam eyleme mi katılmışta orayla ilgili söylemlerde bulunabiliyor.
iyice nefret ettim bu adamdan

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Bir dahakine #DirenÇapulcu diyerek seni de davetliler listesine almalı başbakan
Önünü iliklemeyi unutma

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
lütfen siz susunuz koyun bey

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Başbakan bunla konuşmamıştır bile. Al bu kağıttakileri ezberle ne yazıyorsa basına söyle demiştir veya basına söyleyeceklerinizi tek tek anlatıyorum kulaklarınızı dört açın dikkatli dinleyin demiştir.

Tek diziyle ünlü olan sanatçılıkla alakası olmayan dublaj olmazsa 2 kelimeyi bir araya getiremeyen (dünkü açıklamasında çok iyi gördük bunu) protestocuların ne istediğiyle ilgili en küçük fikri olmayan birisi.

Zaten açıklamasındanda kimse birşey anlamadı. Da.ak geçer gibi ülkeye nazar deydi diyor. Adamlar ülkenin anasını ağlattılar soyup soğana çevirdiler bu maşada gelmiş nazar deydi diyor. Ya bi git hala gerçeklerden habersiz olan halkı uyutma peşindeler. Millette bunları görüp melek sanıyor. Ya varya ben neyse birşey demiyorum.

Adamlar yine kendileri çalıp kendileri söylemiş. Protestoculardan bir kişi dahi gelip bunlara başbakanla kendileri yerine konuşabileceklerinimi söylemiş. Hayır yani ben bu adamlara gidin başbakanla konuşun benim hakkımı savunun falan demedim zaten bunlarında amaçları hak savunmak değil körler sağırlar birbirini ağırlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5