İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Necmettin Berk Birkan Kimdir?? (Kullanıcı adı:q72)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alex10mk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Necmettin Berk Birkan.. Bu forumdaki ismiyle q72.. Forumlarda barındırılmaması gereken bir arkadaş..

Henüz 17 yaşında ve insanların iyi niyetini suistimal eden bir ergen.. Sözde, Youtube için belli bir ücret karşılığında video upload ediyor.. Bir Forumda açmış olduğu bir konuda 500 videoyu 10TL ye upload edeceğini okuyunca pm göndererek ne kadar zamanda yükleyebileceğini sordum..

Göndermiş olduğum PM ve almış olduğum cevap:
Ekli dosyayı görüntüle 5549

Vermiş olduğu msn adresini ekleyerek hangi videolardan nasıl upload edeceğini sordum.. Bana "istediğin tarzı veya istediğin bir youtube kanalını söyle, ben oradan çekeceğim" dedi.. Peki videoları nasıl upload edeceksin? diye sorduğumda, "Ya yeni bir kanal açalım ya da senin kanalın kullanıcı adı ve şifresini ver" dedi.. Ardından 1000 video için 15TL ye anlaştık.. Aslında yeni kanal açmak istemiştim ama bir şekilde beni ikna ederek sahip olduğum kanalın şifresini vermiş bulundum..

Upload işlemine başladı.. 8-10 video yüklenmişti ki, bana "hocam ben yatıyorum, sırada uzun bir video var sakın korkma.. işlem devam eder sabaha bitmiş olur" dedi.. Yattım bahanesiyle msnden çıktı.. Yarım saat belki de 1 saat kadar bekledikten sonra baktım videolarda herhangi bir hareketlilik yok.. Ardından diğer hesabımı bi kontrol edeyim dedim ve çıkış yaptım.. Tekrar giriş yapmak istediğimde "şifreniz 1 saat önce değiştirildi" uyarısı aldım..

Şifremi Unuttum linkine tıklayarak gerekli işlemleri yapmayı düşünmüştüm ancak ergen arkadaşımız ikincil e-posta ve telefon numaralarını da değiştirmişti.. Neyseki farklı bir yöntem (Şifrenizi siz değiştirmediniz mi? linki yardımıyla) ile şifremi geri almayı başardım.. Ardından şifremi neden değiştirdiğini ve insanların iyi niyetini neden suistimal ettiğini sordum..
Almış olduğum cevap:
Ekli dosyayı görüntüle 5550
Programın şifre yüzünden sorun çıkardığını da ilk kez duymuş oldum.. Arkadaşımız ayrıca youtube kanalımın bağlı olduğu adsense hesabını da kendi hesabına yönlendirmişti..

Ardından vermiş olduğu sözü tutmadığı için para iadesi istedim.. Ancak para iadesi yapamayacağını söyledi.. O zaman yeni bir kanal açıp 1000 video upload etmesini söyledim.. "Hemen başlıyorum" dedi.. Aradan yarım saat geçmişti ki kontrol etmek için açmış olduğu kanalı ve şifresini istedim. Ancak ne msnden cevap veriyordu ne de forumda konudan konuya gezdiği ve göndermiş olduğum mesajları okuduğu halde hiç bir şekilde cevap vermiyordu. Neden cevap vermediğini ve para iadesi yapmasını istediğimde müşterisine gösterdiği saygı ve vermiş olduğu cevap aşağıda görülmektedir..

Göndermiş olduğum PM ve almış olduğum cevap:
Ekli dosyayı görüntüle 5551

Msnden ve Forumdan göndermiş olduğum mesajlara bir türlü cevap alamıyordum.. Aradan yarım saat geçti ve msnden konuşmaya başladık.. Yeniden para iadesi yapmasını istedim ancak aldığım cevap aynıydı.. Geri iade yapamıyoruz.. O zaman işini ne zaman tamamlarsın diye sordum.. "Yarın öğlen 12 gibi biter" dedi.. Umarım bu sefer sorun çıkmaz aksi takdirde para iadesi istiyorum dedim ve beni msnden engelledi.. Forumdan yarın (bugün) öğlen 12ye kadar halledip kullanıcı adı ve şifreyi göndermesini istedim forumdan bir mesaj gönderdi:

Göndermiş olduğu PM
Ekli dosyayı görüntüle 5552

Yarın öğlen 12 de işin biteceğini ve bundan emin olabileceğimi yazdı.. Ancak şuan saat 13 olmasına rağmen ne msnden ne de forumdan herhangi bir mesaj alamadım..

Mağdur olan bir diğer arkadaşımız:
Ekli dosyayı görüntüle 5553

Facebook hayran çekimi l Bayilik satışı konusunda da mağdur olan arkadaşlarımız mevcut:
Ekli dosyayı görüntüle 5554
Ekli dosyayı görüntüle 5555

Kısacası; forumlarda böyle bir ergenin barındırılmaması için lütfen gerekli şikayetleri yapalım.. İlginiz için teşekkürler..

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
[MENTION=27995]q72[/MENTION] açıklama yapması için konuya davet edildi.

alex10mk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
[MENTION=27995]q72[/MENTION] açıklama yapması için konuya davet edildi.

bence davet edilmesine gerek yok.. çünkü başka bir forum da yapılan yorumlara ve eleştirilere aldırış etmeden açmış olduğu konunun güncel olduğundan bahsetmektedir..

Ekli dosyayı görüntüle 5561
Ekli dosyayı görüntüle 5562
Ekli dosyayı görüntüle 5563
Ekli dosyayı görüntüle 5564
Ekli dosyayı görüntüle 5565

bence yukarıdaki resimler ile yeterli delil oluşmuştur.. artık gereğinin yapılması gerekmektedir..

şahsı muhterem:
Ekli dosyayı görüntüle 5566

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5