İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Neden Adsense for search kullanmıyorsunuz?

Şıh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Adsense for search"'ün ilk çıktığı zamanlarda bayağı bir talep olmuştu. Sitelerin bir çoğunda bunu görüyordum. Fakat son zamanlarda artık hemen hemen hiç "adsense for search" görmüyorum.
Aranızda "adsense for search" kullanan var mı? Kullanmayanlar neden kullanmıyor? Diğerlerine nazaran getirisi iyi değil mi?

Bir de "adsense links" olayında epeyce bir düşüş görüyorum. "adsense for search" kadar yok olmadı ama bunda da epeyce kullanım azalması var. Sizce bunun nedeni ne? Sayfalarda "adsense links" olduğu zaman diğer reklam tıklamaları mı azalıyor? Kullanmama sebebi bu mu?

Hepinize saygılar, sevgiler

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
adsense links nedir?

Arama için adsensenin kullanılmamasının nedeni birisi arama yapacakta aramada reklam çıkıcakta adamda reklama tıklayacak.Bununla uğraşmak istenilmediği için içerik için adsense reklamına dadanılıyor..

Şıh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adsense links nedir?

Arama için adsensenin kullanılmamasının nedeni birisi arama yapacakta aramada reklam çıkıcakta adamda reklama tıklayacak.Bununla uğraşmak istenilmediği için içerik için adsense reklamına dadanılıyor..
"Adsense links" olarak; google reklamları yerine google reklamlarına verilen linkler var ya! onları kastediyorum. Hani yanyana veya alt alta bazı kelimeler çıkıyor. Onları tıklayan olursa, google sayfasına yönlendirilip, o kelimelerle alakalı google reklamlarını gösteriyor, o reklamları tıklayan olursa da, para kazanıyorsun.

Evet haklısın, "arama için adsense" galiba bunun için kullanılmıyor. Sanırım arama yapanların çok azı çıkan reklamları tıklıyor. O kadar az reklam tıklayan için, siteden dışarı çıkış verilmek istenmiyor sanırım. Mesela tıklama ihtimali, %0,5 ise, adamı sitenden çıkardığına değmiyor galiba. Gerçi sitenden çıkacak adam yine çıkar ama, "arama için adsense" galiba siteden erken çıkmaya da sebep oluyor.

Para vermiyorda ondan kullanmıyoruz.
Evet, sanırım para vermemesinin sebebi de tıklama oranının az olması olsa gerek. Bir de zannediyorum, google "arama için adsense"'de gösterim ücreti de kesiyor. Ne kadar kestiği bilinmiyor ama bir aralar bu tür ücret kestiğinden bahsediyordu. Böylece hem tıklama oranı düşükse, hem de google gösterim ücreti kesiyorsa, getirisinin de düşük olması normal oluyor galiba.
Ben bunu hiç kullanmadım ve getirisinin de az olacağını düşünmüştüm hep. Ama yanılmış olmamak için, sizlere de bir danışayım dedim.

Cevaplarınız için teşekkürler.
Adsense links için, fikirleriniz nedir acaba? Sizce kullanmaya değer mi? normal reklamların tıklama oranlarını düşürüyor mu?

Saygılar, sevgiler.

obidergi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adsense links dediğiniz, bağlantı birimidir. google adsense panelinizde adı öyle geçer.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
"Adsense links" olarak; google reklamları yerine google reklamlarına verilen linkler var ya! onları kastediyorum. Hani yanyana veya alt alta bazı kelimeler çıkıyor. Onları tıklayan olursa, google sayfasına yönlendirilip, o kelimelerle alakalı google reklamlarını gösteriyor, o reklamları tıklayan olursa da, para kazanıyorsun.
Sen bağlantı birimi reklamından bahsediyosun o zaman.Bende diyorum nerde var adsense links diye bişey..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
aslında, adsense search çok yararlı.Her sitenize, arama motoruda kurup, hem kullanıcılarınıza hizmet verebilir, hemde kazanç sağlayabilirsiniz.

Bakınız, Google Coop

Şıh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sen bağlantı birimi reklamından bahsediyosun o zaman.Bende diyorum nerde var adsense links diye bişey..
Evet sevgili gokhans19,
"Bağlantı birimi" oluyormuş ben de Türkçe adını yeni öğrendim. Benim kontrol panelim Ingilizce olduğu için, Türkçesinde ne isim verdiklerini bilmiyordum.
Evet sorumu tekrarlayayım. Bu "bağlantı birimleri" neden pek tercih edilmiyor? Normal reklamların tıklanma oranını mı düşürüyor?
Saygılar, sevgiler.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Tercih edilmiyor değil, çoğu zaman daha çok kazanç sağlıyorlar.O biraz da site yapınızla alakalı.Eğer siz site reklam yerleşimini ona göre yaparsanız size kazanç sağlayabilir.Bu tamamen kişisel tercih sebebi kısacası..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5