İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Neden Blog Yazıyoruz?

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Bu soruyu kafamda çok kez sorgulamışımdır.Neden blog yazıyorum ben?diye...Kendime bu soruyu sorduğumda kafamda şu maddeler canlanıyor:
1)Blog yazmak Türkçe ve imla kurallarına daha fazla dikkat etmeme neden oluyor.
2)Anlatmak istediklerinizi belli bir süre sonra en iyi şekilde ifade etmeye başlıyorsunuz.
3)Yazdıklarınızla okuyucu kitlenizin hayata farklı açılardan bakmasına sebep oluyorsunuz.
4)Çevrenize anlatamadıklarınızı dolaylı yoldan okurlarınızla paylaşıyorsunuz.
5)Vakit öldürmek yerine blogunuzun başında vaktinizi değerlendiriyorsunuz.
6)Düşünce gücünüzü artırıyor(düşünen adam misali).
7)Maddi açıdan yararları da var ama bir blogçu asla bloguna maddi gelir gözüyle bakmaz.
8)Yazınıza atılan yorumlar sayesinde yeni eleştirilere kulak asıyorunuz ve bu sayede ufkunuz genişliyor.
9)Çaktırmadan Wordpress gibi sistemlerin uzmanı oluyorsunuz.
10)Blogunuz kişisel blogsa kendiniz hakkında yazdığınız hatıralarınızı yıllanmış blogunuzda karıştırma şansı elde ediyorsunuz.
11)Kişisel blog sayesinde isminiz ve başarılarınız hızla yayılıyor.

Ben bu kadar şey zırvaladım,peki siz neden kendinizi blog yazmak zorunda hissediyorsunuz?

[onay]BarışBey [/onay]

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Ben yazdığım yazıların okunmasından ve başka insanların faydalanmasından mutlu oluyorum. Bir de yazı yazmadan önce bir konuyla ilgili 4-5 farklı siteden araştırma yapıyorum ve çok şey öğreniyorum..

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
1)Blog yazmak Türkçe ve imla kurallarına daha fazla dikkat etmeme neden oluyor. Yoo bende durum farklı gibi
2)Anlatmak istediklerinizi belli bir süre sonra en iyi şekilde ifade etmeye başlıyorsunuz. evet evet aynen öyle
3)Yazdıklarınızla okuyucu kitlenizin hayata farklı açılardan bakmasına sebep oluyorsunuz. eh işte, hayata benim bakış açımdan bakan bi kaç insan tanıyorum
4)Çevrenize anlatamadıklarınızı dolaylı yoldan okurlarınızla paylaşıyorsunuz. Bazen
5)Vakit öldürmek yerine blogunuzun başında vaktinizi değerlendiriyorsunuz. Bu aralar hayır, iyinetten başka biyerde olamıyorum :p
6)Düşünce gücünüzü artırıyor(düşünen adam misali).
7)Maddi açıdan yararları da var ama bir blogçu asla bloguna maddi gelir gözüyle bakmaz. Ekmek teknem o benim, heryerine adsense koyucam
8)Yazınıza atılan yorumlar sayesinde yeni eleştirilere kulak asıyorunuz ve bu sayede ufkunuz genişliyor. dediğim dedik bir insanım
9)Çaktırmadan Wordpress gibi sistemlerin uzmanı oluyorsunuz. Sanki
10)Blogunuz kişisel blogsa kendiniz hakkında yazdığınız hatıralarınızı yıllanmış blogunuzda karıştırma şansı elde ediyorsunuz. kesinlikle
11)Kişisel blog sayesinde isminiz ve başarılarınız hızla yayılıyor. vallaha mı?

Hiperaktif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yani kendimde yüksek bir site isteği oluyor ondan olabilir. Sitemin gelişmesini istediğim içinde olabilir :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5