İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Neden Böyleyiz

X

Xman

Misafir
Konunun Kitlenip Silinemmesi Temennisi İle ;

Son zamanlarda kafamı sıkça meşgul eden bir konuydu ama aman banane deyip geçiştiriyordum ama artık açılma zamanı geldiğine inanıyorum, yazacaklarım kesinlikle kimsenin şahsıyla ilgili değil bir genellmedir ve bu konuyla ilgili fikirlerinizi detaylı olarak yazarsanız çok memnun olurum.

Neden paylaşamıyoruz yada neden konuşamıyoruz tartışma çıkaracağına inandığımız konuları konuşup çözüme ulaştırmak yerine neden hep silip kitleyerek yada silinip kitlenmesini isteyerek kaçak güreşiyoruz, görmezden gelerek yasaklayarak nereye kadar gidebilirizki forumların asıl amacı nedir paylaşmak ve tartışmak tartışarak doğruyu bulmak yeni fikirler üretmek değilmi. Bırakın tartışılsın konuşulsun insanlar fikirlerini söylesin kurallar çerçevesinde, kuralı aşan olursa o kişiler yasaklansın ama konular değil, en çekindiğiniz konu bile hakaret, küfür, iftira vb. şeyler içermiyorsa bırakın sonuna kadar konuşulsun, yine bu bölümde bir eleştiri var forum çok sessiz diye bana göre bunun nedeni çok açık her hoşunuza gitmeyen sesi keserseniz elbette sessizlik en büyük sonuç olur. Sade kendim değil tüm forum için forum içi demokrasi diliyorum.

Saygılarımla.

SeYoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zaten demokrasinin olduğu bir forum bulmak günümüz koşullarında zor engellenmese bile illaki bir hakaret bir sorun çıkartılıyor ne yazıkki bu webmaster forumlarındada aynı şekilde

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
forum.iyinet de demokrasi ile ilgili bir problem olduğunu sanmıyorum

MilliFantazi

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Gerçeklerle yüzleşmekten korkuyoruz. Birşeyin gün ışığına çıkmasını istemiyor gibi tavırlarımız var. Hep birilerinden birşeyler gizlemeye çalışıyoruz.

Bunu neden yapıyoruz bilmiyorum...

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçmişte çok yardımcı olmak isteyen insan oldu bu forumda. ama ya sitelerine saldırdılar, ya da çirkefçe ithamlarda bulundular. doğal olarak da banane deyip gittiler. biz millet olarak medeni olamadık maalesef.

X

Xman

Misafir
geçmişte çok yardımcı olmak isteyen insan oldu bu forumda. ama ya sitelerine saldırdılar, ya da çirkefçe ithamlarda bulundular. doğal olarak da banane deyip gittiler. biz millet olarak medeni olamadık maalesef.

Evet maalesef doğru, toplum olarak düzgün paylaşmayı bilmiyoruz hemen tartışmaları edepsiz mecralara çekmekte üstümüze yok :(

MilliFantazi

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Evet maalesef doğru, toplum olarak düzgün paylaşmayı bilmiyoruz hemen tartışmaları edepsiz mecralara çekmekte üstümüze yok :(

Birde sizin gibi olmamak gerekiyor.

Mesela açtığı konuyu zaman ayırıp, okuyup, sonra düşüncelerini yazan sıradan üyelerin mesajlarına cevap vermezsiniz.

Ama herhangi yetkili bir arkadaş mesaj yazınca, (mod, admin, yönetici vs.) ne cevap yazsam diye eliniz ayağınız birbirine karışır.

İşte biraz da böyle arkadaşlar günümüz de çok olduğu için bu tür problemler yaşıyoruz.

Ama unutulmamalıdır ki; hangi nick'in altında kimin olduğunu bilmemiz imkansız...

X

Xman

Misafir

Mesela açtığı konuyu zaman ayırıp, okuyup, sonra düşüncelerini yazan sıradan üyelerin mesajlarına cevap vermezsiniz.

Ama herhangi yetkili bir arkadaş mesaj yazınca, (mod, admin, yönetici vs.) ne cevap yazsam diye eliniz ayağınız birbirine karışır.

İşte biraz da böyle arkadaşlar günümüz de çok olduğu için bu tür problemler yaşıyoruz.

Ama unutulmamalıdır ki; hangi nick'in altında kimin olduğunu bilmemiz imkansız...

Sanırım karıştırıyorsun yukarıda yazdıkların bi başkası için galiba.

R

RadoyNet

Misafir

arkadaşgenel olarak yazmış ama sonuna kadar katılıyorum.

KATILSANA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Evet Bir Yerde Haklı Ama Kilitlenme Silinme vs Konusunda da Yöneticilere KESİNLİKLE Hak Vermelisiniz.
İnanın Sandığımız Kadar Kolay Değil İşleri.
Bende Çok Kez Report Etmişimdir Mesajları.

Örnek Verecek Olursak Konu Açan Arkadaşı Elinizden Geldiğince Kibarca Uyarmaya, Hatasını Göstermeye Çabalıyorsunuz Ama 2 Dakika Sonra Cevap Geliyor... ŞAPPP!
Sanane be ? Baltalamasana ? Birisi Gelir Düzeltir Yanlışsa! Sana mı Düştü? Konu Dışı Post Armasanıza Lan vs :) Bazen Yetinemeyip, PM'den Argoyu Aşmış, Küfüre Giren Sözler Sarfedenler Bile Oluyor :eek:
Hadi Bu Adamı Report Etmeyin ? Etmesenize ? Etmeyinde Göreyim Sizi?
Başta da Belirttiğim Gibi, Evet Bir Yerde Olabildiğince Haklısınız Ama Bir Yerde de Dur Denilmesi Gerekiyor KESİNLİKLE...

Nâcizane Fikrimdir...

ZdeArBaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wpturkiye, bu konunda çözümsüz olarak derinlerde kaybolacak, sistem değişmez
şahsen işime yarayan birşey olmadığı sürece foruma virgül bile koymuyorum, sende dene kafan rahat oluyor ;)

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet katılıyorum. Malesef düşüncelerimizi birilerine kabul ettirmek yerine, iki düşünceden bir doğru çıkartmalıyız.

"DÜŞÜNCENİZİ BİRİNE KABUL ETTİRMEYİN, SADECE DOĞRUYU BULUN"
ogranver

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Herkes işinin en iyisini yapmak istiyor.

Örneğin modlar; herhangi bir konuda en ufak bir gerginik olsa bile ya sert bir şekilde uyarıyorlar yada konu kilitleniyor ya da direk siliniyor.

Ama modlar herşeyi boşverse ne olacak? Admin, siteyi modlara emanet etmiş durumda (Genel...) Modlara güveniyor ve site içi disiplini onlara vermiş ve modların da adminlerinin yüzünü kara çıkarmamak için gerginliğe tahammülleri yok. Bence bütün sorun bu.

Bunlar, iyinet için değil; genel...

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben artık sadece takip edıyorum elalemin açıklarını kapatmak banamı düşücek boşverın insanlara fikirlerimi söyleyip niye azar işiteyimki fikirlerım bana kalıyor artık :)

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Burda ve benzeri forumlarda paylaşma kıtlığının nedenini açıklayım. Artık beyaz şapkalı seo konusunda neredeyse paylaşacak birşey kalmadı. Çoğu insan nasıl pagerank değerinin yükseltileceğini, sosyal imleme sitelerinden nasıl ziyaretçi çekileceğini, sayfa açıklaması ve başlığının nasıl yazılacağını, urlrewriteın nasıl yapılacağını vb. ni biliyor.

Burda bordo, mavi ,turuncu gibi renkli renkli nicklerin bazılarının sadece bunlarla yetinmediğini bilmeniz gerekir. Hemen hepsi kendilerince sır olan siyah şapkalı seo tekniklerini kullanıyorlar. Bu teknikleri de kimseyle paylaşmak istemiyorlar. Bugün sabaha karşı açacağınız sitenize adsense kodlarını koyup, öğleden sonra günlük 100 $ nasıl kazanlıcağını ve banlanılmayacağını bilmek bazıları için zor değil. Onlar bu "sır"larını koruma endişesindeler. Dikkat ederseniz bu sırlara yakın paylaşımlar bazı forumların Altın/Gümüş bölümlerinde paylaşılır. Bugün bunca çöp site olmasının , 0.01 $ lık infoların nedeni de bu bilinçsiz siyah şapka devinimidir.

Konuyu dallandırıp budaklandırmadan özetleyim ki şapkanızın rengini değiştirmedikçe neden paylaşım yapılmadığını tam olarak anlayamazsınız.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi