İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Öneri Neden iyinet eski iyinet olamaz !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Bu sorunun yanıtı aslında oldukça basit, ama yeniden tekrarlama gereği duydum. İyinette olağanüstü bir kalitesizlik çabası var. Forumdaki üye sayısı ve online sayısı artsın diye foruma önüne gelen kayıt olmuş gibi görünüyor.

İnanın forumu bu halde görmek, forum sahiplerinden çok benim içimi acıtıyor. Şurada birşeyler yapmak birşeyler paylaşmak istiyorum ama nafile. Yaş sınırı o kadar küçük ki mutlaka söylediğiniz her söz yanlış anlaşılıyor, hiç dinlenmek nedir bilinmiyor.

Bir arkadaşı önce açtığı konunun altına mesaj yazarak uyardım, baktım olmuyor yönetime mesaj gönderdim durdursun diye, ama nafile.

http://forum.iyinet.com/joomla/

Buyrun burası benim eskiden sıklıkla takip ettiğim ve insanlara yardım etmeye çalıştığım joomla forumu, bir üye çıkmış kendi reklamını yapmak için gelişi güzel konular açıyor. Her tarafta onlarca detaylı açıklaması bulunan konuyu gelmiş sadece kendi sitesine yönlendirme yaparak bir demo adresi sunuyor, bu nedir ne işe yarar en ufak bir açıklama yok. Üyeye rica ettim olmadı yönetime bildirdim yine olmadı.

http://forum.iyinet.com/joomla/159789-hwdvideoshare-demo.html

buyrun 18 nisanda açılmış bir konu

http://forum.iyinet.com/joomla/162129-joomla-video-sitesi.html

buda bugün açılmış bir konu.

Gerçekten yazık.

Paylaşım grubu, sözlük, blog bunların hepsi teferruat, iyinet iyinet olmadıktan sonra siz bu üyelere ne verirseniz verin, burayı çöplüğe çevirmekten başka hiç ama hiç birşey yapmayacaklar.

Ya bu üyelere bir kısıtlama getirilsin, yada iyinet' ten artık herhangi birşey beklenmesin.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Kime mesaj attığınızı, cevap olarak ne geldiğini ya da cevap gelip gelmediğini yani konunun bütün detaylarını bana PM olarak bildirir misiniz?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Kime mesaj attığınızı, cevap olarak ne geldiğini ya da cevap gelip gelmediğini yani konunun bütün detaylarını bana PM olarak bildirir misiniz?

Rapor olarak bildirdim, artık bu üyeyi durdurun yeter diye raporda mesaj yazdım. Bugün sizin kurduğunuz şu eklentiden baktım, bir yönetici tarafından müdahale edildi görünüyor, ama nedense yöneticinin sadece konuyu yeniden düzenlediği görünüyor. Herhangi bir uyarı vs yapıldığını sanmıyorum, şayet yapılmış olsa bu kadar kısa sürede aynı davranışı sergileyeceğini sanmıyorum. Olaki uyarıldı ve yeniden yapmaya devam etti, buda iyinet in yeni üye potansiyelinin ne derece tehlikeli olduğunun apaçık göstergesidir.

Yukarıdaki mesajımda söyledim, tekrar yineleyeyim iyinet benim için çok şey ifade eder. Benim üzerimde çok büyük emeği vardır ve bu halde görmek gerçekten içimi acıtıyor. İnanın bir konuya yorumda bulunmak için yüz kere kendi kendimi sorguluyorum, çoğu zamanda hızlı editöre yazmış olduğum yazıyı göndermeden konudan çıkıp gidiyorum. Bizlerin iyi niyet ile söylediği sözler yeni üyeler tarafından yanlış anlaşılıyor. Ne kadar iyi niyetli yaklaşsam da nafile.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Ben size kötü niyetlisiniz demiyorum. Tabii ki iyineti kimse yöneticilerde dahil o durumda görmek istemez ve en sinir olduğum şey o spam konuları, tepkim gerçekten sert oluyor o konulara. Moderatör arkadaşımız bi hata yapmış olabilir. PM atıp istediğinizi dile getirebilirdiniz, konudan önce yapılacak pek çok şey vardı bunu sizden beklerdim.

Her neyse sorun değil, bu sorunla bizzat ilgileneceğim.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Ben size kötü niyetlisiniz demiyorum. Tabii ki iyineti kimse yöneticilerde dahil o durumda görmek istemez ve en sinir olduğum şey o spam konuları, tepkim gerçekten sert oluyor o konulara. Moderatör arkadaşımız bi hata yapmış olabilir. PM atıp istediğinizi dile getirebilirdiniz, konudan önce yapılacak pek çok şey vardı bunu sizden beklerdim.

Her neyse sorun değil, bu sorunla bizzat ilgileneceğim.

Konu bu yönetici arkadaşın veya bu üyenin forumu bu şekilde kullanması değil. Bu şekilde bir konu açmak istemezdim, ama iyinetin durumunu özetlemek için başka bir seçeneğim yoktu. Bu konu bir yöneticiyi şikayet etmekte değil. Yöneticiye mesaj atarım düzeltir veya bir başka yönetici müdahale eder yine düzelir. Fakat bu bir değil iki değil üç değil, sistemde bir bozukluk var. Beni kızdıran ve kaygılandıran da bu.

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Şikâyetleri dikkate alarak işe başlayabilirsiniz. Ben şu konuda http://forum.iyinet.com/guvenlik/161736-webcanavari-net-vs-bodytr-com-bir-telif-davasi.html şikâyetimi yapmışım hâlâ neyi bekliyorsunuz ki?

Buyrun ne yapalım demenin bir anlamı yok çünkü zaten hâlihazırda işlemesi gereken kurulu bir sistem var, sorun şu ki siz bu sistemi işletmiyorsunuz. Kaldırın o zaman şikâyet butonlarını, o zaman biz de öneride bulunalım: "Şikâyet butonu koyabilirsiniz."

Bunun dışında bulduğunuz çözümler neler? Onaylı üye projesi. Nasıl olacak? TC Kimlik no ile kontrol falan edilecekmiş. Devlet dairesi sanki... Kaldı ki ben tutup size X şahsının kimlik numarasını versem siz beni o adam zannedeceksiniz...

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Bakın işte böyle mesajlar benim sinirimi bozuyor.
1- Rapor ettin mi kardeşim konuyu, özel mesaj attın mı? Normalde bu konular ŞİKAYET bölümüne açılır ki bizde ilgilenelim. Her konuyu takip edemiyoruz diye bas bas bağırmıyor muyuz? Bize az yardımcı olun demiyor muyuz? Pardon ama size insan gibi normal cevaplar verdikçe gelip bize hayvan gibi davranıyorsunuz, sinirleniyorum.

2- Sistemi işletemiyormuşuz. Arada bir hata olabilir, sizin yapmayı beceremediğiniz şeyi yönetime atamazsınız kardeşim. Buradaki adamlar her geldiğinde bütün raporlarla ilgileniyor, bende ilgileniyorum. Ha yanlış ilgilenilebilir, insan hatası. Bunun için zaten insan gibi konuyu açan kişiyle konuştum burada ve hatamızı kabul ettim.

3- Senin sandığın kadar kolay değil o onaylı üye muhabbeti. Devlet dairesi değil zaten, sizin gibi insanları almıyoruz o gruba :) İnsanlar memnun bu durumdan size ne oluyor ki? Kaldı ki, araştırma yapılıyor, sen rahat ol, onunla da biz ilgileniyoruz.

Ekleme: Seni şimdi yönetici yaparım, 3 günde kendi kendine şaşırırsın "şikayet ettiğim adam oldum" diye. Öyle kolay iş değil bu forumda yöneticilik yapıp, karar vermek. Sizin gibi tek taraflı veya tek konuya bakarak düşünemiyoruz biz. İki yönden de bakmak zorundayız. Zarar verildiyse telafi etmek zorundayız, açıklama yapmak zorundayız. İstikrarı sağlamak zorundayız.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Birileri birilerine tecavüz etmiş, sevgilim beni terketti, yemeğin yanına ne salatası alırsınız, bugün başım ağrıyor, yarın dişim ağrıyacak...
Kimse yanlış anlamasın, her şeyin bir dozu var. Madem haber copy paste yapacaksınız webmasterlikle, internetle, bilgisayarla ilgili haberleri aktarın, bizim de ilgi alanımıza hitap etsin. Bir insan günde 10-15 alakasız yazı yazıyorsa burada ne yapıyor diye düşünüyor insan. Bana zararı var mı? Evet var. Top 10 a bir bakıyorum alakasız konular, zaman çalmaktan başka işe yaramıyor.

Sonra chat dili ile hitap etmeler. Birilerine yardım ediyorsunuz, sorunu ile ilgileniyorsunuz, sonra verdiği cevap "ok saol". Bırakın itibar puanını ben hiç o konuya girmedim hiçbir zaman, ama en azından bana bir insan bir şey veriyorsa ona da saygılı davranmalıyım değil mi? Chat yapmıyorum burada.

Bunlar yönetimle ilgili değil üyelerle ilgili sorunlardır. Daha bilinçli davranmayı öğrenmeden kaliteyi arttırmak üzerine ne konuşulabilir?

Yeni gelenler hemen her konuya bir şeyler yazmaya çalışıyorlar. Belki öncelikle yeni başlayanlarda yazıp foruma bir az alışmaları, ayak uydurmaları lazım. Neyi nereye yazacaklarını öğrenmeleri gerekir.

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Bakın işte böyle mesajlar benim sinirimi bozuyor.
1- Rapor ettin mi kardeşim konuyu, özel mesaj attın mı? Normalde bu konular ŞİKAYET bölümüne açılır ki bizde ilgilenelim. Her konuyu takip edemiyoruz diye bas bas bağırmıyor muyuz? Bize az yardımcı olun demiyor muyuz? Pardon ama size insan gibi normal cevaplar verdikçe gelip bize hayvan gibi davranıyorsunuz, sinirleniyorum.

2- Sistemi işletemiyormuşuz. Arada bir hata olabilir, sizin yapmayı beceremediğiniz şeyi yönetime atamazsınız kardeşim. Buradaki adamlar her geldiğinde bütün raporlarla ilgileniyor, bende ilgileniyorum. Ha yanlış ilgilenilebilir, insan hatası. Bunun için zaten insan gibi konuyu açan kişiyle konuştum burada ve hatamızı kabul ettim.

3- Senin sandığın kadar kolay değil o onaylı üye muhabbeti. Devlet dairesi değil zaten, sizin gibi insanları almıyoruz o gruba :) İnsanlar memnun bu durumdan size ne oluyor ki? Kaldı ki, araştırma yapılıyor, sen rahat ol, onunla da biz ilgileniyoruz.

Ekleme: Seni şimdi yönetici yaparım, 3 günde kendi kendine şaşırırsın "şikayet ettiğim adam oldum" diye. Öyle kolay iş değil bu forumda yöneticilik yapıp, karar vermek. Sizin gibi tek taraflı veya tek konuya bakarak düşünemiyoruz biz. İki yönden de bakmak zorundayız. Zarar verildiyse telafi etmek zorundayız, açıklama yapmak zorundayız. İstikrarı sağlamak zorundayız.

Bakın işte böyle yöneticiler beni güldürüyor. Çünkü yönetim işlerinde asabiyet mümkünse hiç olmamalı, her şey serinkanlılıkla karşılanmalı. gelelim mukabelelerime:

1) Rapor ettim. İlk önce sen bir bak raporlara sonra böyle hava at.

2) Hata olabilir ama olmamalıdır. Bu bütün yönetimlerin kuralıdır. Kaldı ki "sizin yapmayı beceremediğiniz şey" falan nedir, ben miyim yönetici sen mi?

3) Beni ilgilendirmiyor. Ben fikrimi söyledim.

Ekleme: Beni sen değil buradaki hiçkimse yönetici yapamaz çünkü olmam. Yönetim işleri taleple değil, öneriyle ve teklifle olur. En azından biz öyle öğrendik.

Gerçek ekleme: Ben adama "siz" diyorum hemen "sen"e çeviriyor olayı. Tamam ben bu tip şeylere takmam ama baktım ortam öyle, ben de sizli bizli oldum. Ha demek ki neymiş, köpürmeden önce aynaya bakıp sinirimizi yutacakmışız.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Siz istediğiniz kadar gülün, iş yaparken asabiyet mümkün olmuyor zaten. Gelgelelim, sadece postu asabiyetle attım ki davamda bence gayet haklıyım bir mesajımı yönetim işlerine yönlendiremezsiniz.

1) Raporunuz gözden kaçmış olabilir, bir daha edin, özel mesaj atın. Şu konulara cevap vermiyor olsak yaparsınız bunları sizinle ilgilenmiyor olsak. Buna da adım gibi eminim bi kaç forumdan :)

2) Hata olmamalıdır nedir? OSYM gibi bir kurumda bile neler olurken bunları söylemeniz çok saçma. Onlarınkisi hata mı bilmiyorum ama her neyse işte. Devlet kurumlarında da hata olur, herşeyde hata olur. Hatasız kul olmaz lafını hiç duymadınız sanırım? Sistemi işleten de insanlardır. Siz androidseniz buyrun.

3) İlgilendirmiyorsa ne diye eleştiri yapıyorsun? Yapacaksanda yapıcı yap bari. Başbakan kim olursa olsun banane diyip Erdoğan şöyledir, böyledir demekle eş değer sizin yaptığınız şey.

İyinette yönetici olacak pek çok insan var zaten, sizin yöneticiliğinize bağlı değil şükürler olsun. Bu da bu konuya son mesajımdır.

Shu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
24
Ben 1 gün içerisinde 5 mesaj raporladım hepside anında işlem gördü. İyinet şuan epey iyi kalitede.

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Birileri birilerine tecavüz etmiş, sevgilim beni terketti, yemeğin yanına ne salatası alırsınız, bugün başım ağrıyor, yarın dişim ağrıyacak...
Kimse yanlış anlamasın, her şeyin bir dozu var. Madem haber copy paste yapacaksınız webmasterlikle, internetle, bilgisayarla ilgili haberleri aktarın, bizim de ilgi alanımıza hitap etsin. Bir insan günde 10-15 alakasız yazı yazıyorsa burada ne yapıyor diye düşünüyor insan. Bana zararı var mı? Evet var. Top 10 a bir bakıyorum alakasız konular, zaman çalmaktan başka işe yaramıyor.

Sonra chat dili ile hitap etmeler. Birilerine yardım ediyorsunuz, sorunu ile ilgileniyorsunuz, sonra verdiği cevap "ok saol". Bırakın itibar puanını ben hiç o konuya girmedim hiçbir zaman, ama en azından bana bir insan bir şey veriyorsa ona da saygılı davranmalıyım değil mi? Chat yapmıyorum burada.

Bunlar yönetimle ilgili değil üyelerle ilgili sorunlardır. Daha bilinçli davranmayı öğrenmeden kaliteyi arttırmak üzerine ne konuşulabilir?

Yeni gelenler hemen her konuya bir şeyler yazmaya çalışıyorlar. Belki öncelikle yeni başlayanlarda yazıp foruma bir az alışmaları, ayak uydurmaları lazım. Neyi nereye yazacaklarını öğrenmeleri gerekir.
Adam haklı

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
"Sen" sizin düşüncenize değer verdiğimin, sizin düşüncenizle ilgilendiğimin kanıtıdır. Ayrıca benim sifatlarim sizinkisi kadar saygisiz değil. "Adam" dememişim en azından, 3.tekil kullanarak sizi aşağılamamışım. Demek ki neymiş? Dil bilgimizi geliştirmeden laf sokmaya kalkmıyormuşuz.

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Siz istediğiniz kadar gülün, iş yaparken asabiyet mümkün olmuyor zaten. Gelgelelim, sadece postu asabiyetle attım ki davamda bence gayet haklıyım bir mesajımı yönetim işlerine yönlendiremezsiniz.

1) Raporunuz gözden kaçmış olabilir, bir daha edin, özel mesaj atın. Şu konulara cevap vermiyor olsak yaparsınız bunları sizinle ilgilenmiyor olsak. Buna da adım gibi eminim bi kaç forumdan :)

2) Hata olmamalıdır nedir? OSYM gibi bir kurumda bile neler olurken bunları söylemeniz çok saçma. Onlarınkisi hata mı bilmiyorum ama her neyse işte. Devlet kurumlarında da hata olur, herşeyde hata olur. Hatasız kul olmaz lafını hiç duymadınız sanırım? Sistemi işleten de insanlardır. Siz androidseniz buyrun.

3) İlgilendirmiyorsa ne diye eleştiri yapıyorsun? Yapacaksanda yapıcı yap bari. Başbakan kim olursa olsun banane diyip Erdoğan şöyledir, böyledir demekle eş değer sizin yaptığınız şey.

İyinette yönetici olacak pek çok insan var zaten, sizin yöneticiliğinize bağlı değil şükürler olsun. Bu da bu konuya son mesajımdır.

Bundan başka bu konuya yazmak istemiyorum, şimdi sadece sana bir ayna tutmak adına yazıyorum:

1) İlk önce rapor etmedim diye kızıyorsun kendince, sonra ben "rapor etmiştim" diyorum bu sefer de "gözümüzden kaçmış olabilir" diyorsun. Sence de komik, değil mi?

2) "Hata olmamalıdır" bir anlayıştır, bir yaklaşımdır. Bu yaklaşıma uygun davransaydınız hatanız ortaya çıkar çıkmaz derhâl araştırıp gereğini yapardınız. Ama bu prensibiniz olmadığı için, hatanız ortaya çıktığında işi âdeta pişkinliğe vururcasına davranıyorsunuz: "Hata yapamaz mıyız, kardeşim?

3) Ben onaylı üye sistemini uygun bulmadığım için başvurmayacağım ve bu sebeple bu sistem beni ilgilendirmiyor ama sanırım eleştirme hakkım var, değil mi? Yoksa olmamalı mı? Herkesin başbakanın kim olacağıyla ilgilenmeyip mevcut başbakanı eleştirmeye hakkı olabileceği gibi.

4) Sen dedin ki "ben seni yönetici yapsam görürsün gününü, ne zor iştir", ben de dedim ki "istesen de yönetici yapamazsın çünkü ben olmam." Şimdi diyorsun ki "senin yöneticiliğine mi kaldık?" Sence bu da komik değil mi?

İşte bunun için ben yazmadan önce biraz da olsa düşünüyorum. Sana da tavsiye ederim. :)

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Şimdi de son kez aynanın diğer tarafını görelim.
1) Ben kimseye kızmıyorum, yeteri kadar sesinizi duyurmadan yönetimde suç bulmanıza kızıyorum. Raporlamadın sandım, 1000lerce rapor var insanın gözleri ağrıyor aynı mesaja bakınca bu yüzden gözden kaçmış olabilir dedim ben bile şimdi görüyorum.

2) Hata ortaya çıkar çıkmaz ne yaptık biz zaten? Yeni üyelik sistemi geliştirdim 5 dakika içerisinde, ve konuyla + üyeyle ilgilendim. Biraz araştırma yapınız. Hatalarımızı örtüp insanları dışlamıyoruz, dediğim gibi insan gibi davranana insan gibi davranırız.

3) Eleştirme hakkınızı kimse elinizden almıyor. Sizin eleştirinize gerekli cevabı verdiğimde ilgilenmiyorum öylesine söyledim demeyin o zaman. Yönetime illa bişeyler söylemiş olmak için söylemiş gibi göstermeyin kendinizi. ;)

4) Misal verdim, sizi yönetici olarak görmek istediğimden değil. Yöneticiliğin öyle sandığınız kadar kolay bir olay olmadığını söylemeye çalıştım. Halk arasında sıkça bu şekilde örneklendirmeler kullanılır. Sizce de bunu istediğiniz gibi anlamanız komik değil mi?

Ben yazılarımdan önce bayağı düşünüyorumda, siz benim yazdıklarımdan bu anlamı çıkarmak için bayağı çok düşünmüşsünüz anlaşılan, biraz daha az düşünün derim. ;)

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Düşünüyorum o hâlde varım! :D

Üye banlanmış, thank you. Sanırım bu yazışmadan her ikimizin de alacağı dersler var. Şahsen ben aldım. Sen de aldın sanırım, haydi çekinme itiraf et :D

Gördüğün gibi, haklı talepleri önce yerine getirilmeyen ama sonra getirilen insanlar benim gibi sırıtıyor. Bu mutluluk demek. İyi yönetimler yönettiklerini böyle mutlu eder.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Her zaman her konu altında bunu söylüyorum. Özelde halletmekten çekinmeyin, bu kategoriye girip onlarca böyle konu olduğunu görebilirsiniz. Gözümüzden kaçıyor yine de en iyi niyetimizle yaklaşmaya çalışıyoruz sizin tarafınızdan da düşünerek. Sizinde biraz bizim tarafımızdan düşünmeniz gerekiyor.
Mutlu olduysanız problem yok, bundan sonra herşey iyiye gidecektir.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ne yapalım ki, her gün PHP, sunucu yönetimi dersi mi vereceğiz, soru varsa cevaplıyoruz. 2011 senesi için heralde ilk defa birşey lazım oldu dün ona da ben cevap alamadım, ne olacak bu iyinetin hali arkadaşlar :)

Diş ağrısını da ben açtım konu olarak, söz sende diye bir bölüm var, insanlar hayatlarındaki dramatik gelişmeleri paylaşıyor sanırım, benim için de dramatik bir gelişmeydi. Bazı arkadaşlar neden vurdun gittin beni yar filan yazıyor. Biz de bunu yazdık :)

Çok fazla ciddiye alıyorsunuz herşeyi. Girin, lazım olanı okuyun, lazım olmayanı okumayın, çıkın. Elit bir yer beklentisinde olmayı da artık lütfen bırakın. Sadece doktora öğrencileri yok ki forumda, belirli bir bilimsel tartışma seviyesi yakalansın. Babasından dayak yemiş 15 yaşında çocuk da giriyor, kahveye gidip noktalama işareti olarak a.m.k kullanan adam da. Topluluk bu kadar kalitesiz diye suç yöneticilerde mi anlamak mümkün değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5