İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Neden Makale Yazayım ki

cerezlerim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Önceki yazımda Blog Dünyasında İçerik Üretimi ve Yönetimi Üzerine Altın Kurallar başlıklı makalemi paylaşmıştım siz kıymetli okuyucularıımla. Bu yazımda da içerik yazmanın ve makale paylaşımında bulunmanın, biz bloggerlar üzerinde ne gibi faydaları olduğuna yönelik bir yazı paylaşıyorum.

Makalelerimi Neden Yazmalıyım

Yalnız blogumuz için değil, diğer blog sahipleri, internet siteleri için, hatta dergi vs yayınlar için makale yazmak isteyebilirsiniz ve bu da sizi zaman içerisinde içerik ustası haline getirebilir. Lakin ne faydası vardır makale yazmanın, bunları konuşalım birazcık da.

Makale yazmak;

a. Beni o içeriği kaleme aldığım dalda uzmanlaştırabilir ve o alana ait daha derinlemesine fikirler geliştirmeme neden olabilir.

b. Evimde sıcak kahvemi yudumlarken, makale alımı yapan webmasterlara, online gazetecilik yayını yapan internet sitelerine ve dergilere özenle yazdığım makalelerimi göndermek suretiyle, Google Adsense reklamları aracılığıyla para kazanabilirim.

c. Blogumun tanıtımını en iyi şekilde yapabilecek bir tanıtım yazısı, bir içerik benim için altın değerindedir. Aynı şekilde işyeri sahibi isem reklamımı en fevkalade şekilde gerçekleştirebilirim.

d. Yazacağım her yeni makalemi, e-posta aboneliği ile çeşitli insanlara göndererek onlarla diyalog kurmak suretiyle yeni ve güzel dostluklar geliştirebilirim.

e. Her geçen gün hazırlayacağım yeni bir makale ile sitemin ziyaretçi trafiğini artırabilirim.

f. Tartışılmaz bir gerçektir ki; etkili içerik yazmam, etkili konuşabilme yolunu da açabilir.

Tüm bunların yanında;

1. Halihazırdaki bir web sitemin veya blogumun trafiğini artırabilmek adına makale yazarak blogumda, internet sitelerimde yayınlayabilirim.

2. Ticaret ile uğraşan bir tüccar isem, web trafiğimi artırarak satışlarımı oldukça pozitif hale getirebilir ve kazancımı artırabilirim.

3. Önceki yazılarımdan birinde adı geçen Makale Yazma Tekniklerini olabildiğince en iyi şekilde kullanabilirsem, kendi blogumun veya işyerimin tanıtımını kendim hazırlayarak, reklamımı kendim gerçekleştirebilirim.

4. Kesinlikle bir makale, bir web sitesinin veya bir blogun itici gücüdür.

5. Nihayetinde de kendi yazdığım makalemde yer alan kendi reklamlarıma asla tıklamamalıyım.

Neticede arkadaşlar bir konu üzerinde makale yazma çalışmasında bulunmak ve onu yazıya dökmek gerçekten kolay iş değildir. Okuyucuyu alıp götürebilmelisiniz. Bir sonraki makalemde bunu gerçekleştirebilmenin yollarını anlatacağım Makalemi Nasıl Seçebilirim ve Nasıl Cazip Hale Getirebilirim başlıklı yazımla karşınızda olacağım.

Sabırla okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Sizlerin de konu ile ilgili kıymetli yorumlarınızı benimle paylaşmanızı rica ediyorum. Teşekkür ederim.

Kaynak: http://www.cerezlerim.com/2014/03/neden-makale-yazaym-ki.html

İyi Çalışmalar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5