İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nedir Bu Google'dan Çektiğim.

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Geçen sene zararlı içerik diye kapattılar. Javascript kodlarından kaynaklanıyodu sanırım kaldırdım kodları yeniden bildirdim açtılar. Bu sefer bugun tesadüfen gördüm yine bu site bilgisayarınıza zarar verebilir diyor. Baktım buldum sorunu. Her nerden girdiyse yine kodlar arasına java kodlar sıkışmış.

Neyse sildim kodları düzenledim bi sorun kalmadı. Bildiriyim tekrar da açsınlar dedim. Ama o da ne. 50 kere girmeme rağmen sürekli hata alıyorum bildirme kısmında. Allah aşkına hitler günden güne düşüyo nedir bu yaptıkları anlamadım.

https://www.google.com/webmasters/tools/reconsideration?hl=tr

Aranızda buraya giripte yazı alanına yazı yazabilen varmı bi bakın lütfen çıldırmak üzereyim. İnsanda çalışma hevesi bırakmıyolar artık ya.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Baktım. Zannedersem forumda bir sorun var. Doğru düzgün çalışmıyor sayfa...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Suç google'da değil, sende... Sitenle sürekli sorun yaşıyorsun; google ne yapsın.
Sitende zararlı içerik varsa, google yok mu desin?
Kullandığın sistemi veya hostu değiştirmen önerim...

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Google yok etsin demiyorum zaten. En azından ben yok edince bnm geri siteyi bildirmeme izin versin. Kendi sistemlerinde hata var. Yazı yazma yerine girdiğim anda hata veriyor benm suçummu bu ?

3 kere host değiştirdim bundan gayet memnunum. Sistem olarak hazır bi sistem değil 3-5 sayfalık bir tasarım. Şirket tasarımı yani anlıyacağınız. Yaklaşık 2-3 aydır hosta bile girmiyorum üzerinde oynama yapmıyorum. Nerden girdiyse girmiş bişeyler. Temizledikten sonra benim geri bildirmeme izin vermeyen google olucak neden suçlu ben olucam anlamadım.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
crackli cute ftp kullanıyorsan kayıt edilen şifrelerini alıyorlar bilgisayarından sona sitene girip iframe şeklinde java kodu ekliyorlar. Cute ftp de kayıtlı site ve şifre bırakma.

Bilgisayarına antivir kurmanı tavsiye ederim. Bu kodları yakalaya biliyor.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
crackli cute ftp kullanıyorsan kayıt edilen şifrelerini alıyorlar bilgisayarından sona sitene girip iframe şeklinde java kodu ekliyorlar. Cute ftp de kayıtlı site ve şifre bırakma.

Bilgisayarına antivir kurmanı tavsiye ederim. Bu kodları yakalaya biliyor.

ilk defa duyuyorum yıllardır kullanıyorum sorun yaşamadım hiç o dediğinden..??

para ile satın aldıgında serial veriyorlar giriyordun degişen nedir hadi free ftp deyip keyloger desem belki ama dediğin mantıksız..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Crackli olup olmaması ile alakası yok bende lisanslısıda var değişen bir durum yok. Bilgisayara bulaşan zararlılar artık cutepft kayıtlı şifreleri(kriptolanmış olsa bile) çalıp FTP ye bağlanıp indexlere müdehale ediyorlar. Access loglardan bağlanan IPleri blocklamak bir süre için çözüm ancak yapılması gereken hızlı şekilde FTP şifresi değiştirip, bilgisayarda(özellikle cuteftp'de) kayıtlı şifre bırakmamak.

Host sahibiyseniz size önerebileceğim en iyi yöntem FTP servisinin portunu değiştirmek ve müşterilerinize bundan sonra girmeleri gereken FTP portunu belirtmek olurdu. Böylece tüm müşterilerinizi olası virus probleminden korumuş ve sunucunuzdaki hesaplardan birinin ele gecirilmesi ile SPAM amaçlı kullanımın önüne geçip sunucunuzun IPlerinin kara listeye girmesini engellemiş olursunuz.

Daha önceki yazılarımdan;
http://forum.iyinet.com/zararli-yazilimlar-ve-spam/78525-bu-nasil-bir-trojan.html#post546980
http://forum.iyinet.com/guvenlik/87693-sitesine-trojan-bulasanlarin-dikkatine-stopbadware.html

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Filezilla kullanıyorum cuteftp kullanmıyorum. Dediğin gibi iframe eklemişler. Sanırım dediğin olay filezilla'dada var . Kayıtlı bırakmıyacam artık.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşlar bu cogunluk aynı sunucuda buluna bir siteden bulaşıyor ve virüs sunucu var olan bütün siteleri etkiliyor

DeviLLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk mesajınızda verdiğiniz linkten girdim ve gayet sorunsuz şekilde çalışıyor..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi