İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

nedir bu sahtekarlardan çektiğimiz?

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
kredi kartının fax'ı ne kadar verification sağlar bilmiyorum. photoshop diye bişey var sonuçta, istediğiniz kredi kartının görüntüsünü üretebilirsiniz.

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zokkie çok doğru bi laf söylemişsin, hatta ağzımdan aldın :)

neyse ben hikayeme devam edeyim arkadaşlar.

en son dediğim gibi bilgisayarımdan faks gönderdim ve tüm resimleri A4 boyutunda koydum. haliyle mesaj + nüfus cüzdanı örneği (arka ön) + kredi kartı örneği (arka ön) toplam 5 sayfa faks yolladım. net olmalı için çok fazla özen gösterdim ancak aldığım cevap aşağıdaki gibi oldu.

-------------------

Enes,

We have received your information but the copy of the credit card is not clear and you did not fax the back side of the hard either. Please re-fax a copy of the credit card front and back, the copy must the legible.

Thank you!

-----------------

adamlar işi artık dalgaya vurdu. vermeyecekleri artık belli oldu. bende cevaben;

bütün işlemlerimi iptal edin, büyücü değilim, türkiyeden amerikaya fax gönderiyorum ve elimden bu kadarı geliyor. 2 gündür her istediğinizi yapmaya çalışıyorum, eğer insan olsaydınız beni anlardınız. eğer kredi kartımda sizin tarafınızdan çekilmiş bir para görürsem aynı gün bankaya sizi protesto eden bir dilekçe göndericem ve bu adamlar paramı çaldı dicem. madem biz hiçbir şey yapmamışken sahtekar oluyoruz, o zaman buyrun siz sahtekar olun birazda

mealindeki bir mail gönderdim ve ThePlanet ile ilgili tüm işlemlerimi iptal ettim.

dediğiniz gibi, yurt dışı ile birçok alışveriş yapıyorum, bir sefer 2checkout.com durduk yere Türkiye de yaşıyoruz diye sahtekar dedi ama sonra özür dilediler.

bu arada öğrendiğim birşey; sahte kredi kartı ile işlem yapmaya çalışanların %80den fazlası Türkiye, Çin ve Hindistanlı oluyomuş. 2checkout.com bu ülkelerden aldığı ödemelerin %75den fazlası sahte ödeme imiş. ayrıca bu bahsedilen firma günde 150 sipariş alıyormuş ve %60dan fazlası sahte çıkıyormuş.

e o zaman internette ticaret imkansız olur abi, adam herkesten böyle onay alırsa yedik ayvayı demektir.

buyrun buraya yazıyorum, ThePlanet veya ServerMatrix den hiçbir hizmet almayın derim.

OHA DİYORUM, ŞİMDİ ALDIĞIM MAİL (AHA 10 SANİYE ÖNCE)

----------------------

Enes,

Sorry for the trouble, we will be able to verify your order with the copies faxed over. Do you want to proceed with the confirmation of the order?

Thanks!

------------------

meali; özür dileriz, gönderdiğiniz faks ile doğrulamayı yapabiliriz, devam etmek istiyormusunuz?

ne diyeyim arkadaşlar, bırakın, ben sizinle çalışmak istemiyorum artık dedikten sonra böyle bir mail gelmesi sizce ne anlama gelir?

düşüncelerinizi bekliyorum, daha sonra cevap vericem adamlara.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence artık adamlar senin ciddiyetini anlamışlar (biraz geç de olsa). Hizmetleri kaliteli, eğer hala çalışmak istiyorsan, güzel bir datacenter.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
sondan bir önceki maillerine çok iyi bir cevap yazmışşın, o cevaptan dolayı bunu yaptılar sanırım. :)

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aklıma bir soru geldi ve gönderdim, siz bir sunucu için beni bu kadar meeeelettirdikten sonra neden size güveneyim? ki sunucu aldığımızdan çok uzun süreler sizinle çalışacağım.

mailimi tamamlarken hesabımı açtıklarını gösteren bir mail geldi, aynen maile ekledim; ben sizinle çalışmak istediğimi söylemedim ki, neden hesabımı açtınız?

şimdi cevap bekliyorum.

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yukarda yazdığım mail karşılık aldığım cevap aşağıdadır;;

-------------------

We verify all orders by phone and if are not unable to verify by phone we request the customer fax his credit card and ID info. We do this for everone's protection.

If we continue to receive fraud orders we have to raise prices to compensate for fraud. When we raise prises it effects everyone even existing customers.

So please understand as much trouble it is to send this info to us, it helps everyone. I know you want to help everyone else that has servers with us.
The reason is they help pay for the great support we offer.

Thank You and good luck with your server.

-----------------------

meali ; abicim biz seni onu şunu vs herkesi korumak için böyle yapıyoruz. herkesi telefon ile arıyoruz, olmadı kredi kartı kopyası ve bilmem nesi istiyoruz. eğer biz bunu yapmazsak sahte ödemelerden dolayı maliyetimiz artar ve fiyatımızı yükseltmek zorunda kalırız. kısacası, sen amme hizmeti yapıyon birader.

ikinci mail

----------------------

Enes,

Sorry for any inconvenience, we just have to take these procedures to verify this order and after receiving your documents, I had to have the copies approved from the Account Manager because your copies we not legible. I have verified your order; you will receive a welcome email when your server is online. Please let us know if you have additional questions.

Thanks,
The Planet

----------------------

meali ; prosedürlerimiz budur, faksın okunaklı değildi vs. vs. vs.

e peki sormak istiyorum; son gönderdiğim faks okunaklı değil diye kabul etmediniz. tekrar yollamadım ki, sihirli bir değnek mi değdi?

zaten bana sormadan açtılar hesabımı, yapcak bişey kalmadı artık.

içimi dökmeme yardımcı olan bu foruma ve düşüncelerini ileten tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. elleriniz dert görmesin.

ancak siz yinede dikkat edin dostlar; theplanet ve servermatrix

muhabbetle

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu kadar eziyetten sonra bu adamlarla muhattab olmaya değmez. müşterisine değer veren adam lazım. önce insan olmak lazım. asıl kro bunlar. boşver abi the planeti. ev1 den al serveri babalar gibi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5