İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Negatif reputation

Eksi (-) rep acilsinmi?

• Kullanılan toplam oy
    22
  • Anket kapatılmış .

WaffenSS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bıktırdım ama son soru: Tecrube puanin kadar + katki puani (rep) verebilirsin Bunu biz mi ayarlıyoruz otomatik mi oluyor bu miktar?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Bunu forum yazilimi belirlemis, kendin ayarlayamiyorsun.
Verecegin tecrube puanini secemiyorsun.

D

dnturkey

Misafir
iyinetadmin ; ben şimdi -12 deyim sana +rep vermeye kalksam hepsi etkileneceğine göre sende benden mi -12 alacaksın : ) yada -rep versem yarısı kadar yani -6 mı alacaksın benden : )

biraz saçma oldu.. bu söylediğin şey eksiler için geçerli değildir.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dnturkey' Alıntı:
iyinetadmin ; ben şimdi -12 deyim sana +rep vermeye kalksam hepsi etkileneceğine göre sende benden mi -12 alacaksın : ) yada -rep versem yarısı kadar yani -6 mı alacaksın benden : )

biraz saçma oldu.. bu söylediğin şey eksiler için geçerli değildir.
Tecrübe puanına sahip kişilerin verdiği rep ler kül rengidir (etkisizdir).

D

dnturkey

Misafir
trextra' Alıntı:
Tecrübe puanına sahip kişilerin verdiği rep ler kül rengidir (etkisizdir).

benim söylediğim şeyle bunun ne alakası var anlamadım.

yani admin demişki tecrübe puanın ne kadarsa verdiğin kişiye o kadar puan gider - verirsende onun yarısı kadar gider demiş. ben bundan bahsediyorum.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
dnturkey' Alıntı:
benim söylediğim şeyle bunun ne alakası var anlamadım.

yani admin demişki tecrübe puanın ne kadarsa verdiğin kişiye o kadar puan gider - verirsende onun yarısı kadar gider demiş. ben bundan bahsediyorum.

dnturkey, trextra doğru söylemiş.

senin şu anda -12 repin var. Birine rep vermek istersen kül rengi olur yani etkisiz olur.

Kolay gelsin

DoLLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada reputation u kimin verip vermediği gözükebiliyor mu?
Zannedersem normal kullanıcı göremiyor. Çünkü eğer görebiliyorsa, özellikle negatif reputation dan sonra kasti olarak bir nevi hıncını alma maksadıyla diğer kişiye o da negatif verebilir.
Aslında önemli olan artı veya eksiyi gerektiği yerlerde kullanmak.
Genelde kişiler olayı abartıp, imzasına "bana rep verin" ya da en ufacık bir konuya yardım niteliğinde yanıt yazdığında "repimi verirsin artık" tarzında yazılar yazdığı için hatta kimi zaman anlaşmalı biçimde karşılıklı olarak iki kişi arasında reputationlar uçuştuğu için ilerleyen zamanlarda değeri azalabiliyor.

Elbetteki bunlar bir nevi forum oyuncağı olarak düşünülebilinir, yani bir mesajı yazan kişinin o mesaj içeriğine bakılır. yoksa orada reputation kısmında +100 yada -100 yazması ilk aşamada çok çok birşey ifade etmez bana..

Hernekadar şuanda kendim reputation veremesemde, negatif reputation olayına bende sıcak bakıyorum..

Birşey daha sorayım, verilen reputation u değiştirme olanağı var mı? Yok bildiğim kadarıyla ama belki oda tartışmaya açılabilir.. Şimdi ya da ileride..

K

Kerasus

Misafir
rep i kimin verdigini görebiliyorsun. Hem negatifi hem pozitifi.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Suistimal edilmesi açısından kötü rep sakıncalı ama yasak olursa uzun vadede herkes iyi rep almış gözükecek.

D

dnturkey

Misafir
Gamend' Alıntı:
dnturkey, trextra doğru söylemiş.

senin şu anda -12 repin var. Birine rep vermek istersen kül rengi olur yani etkisiz olur.

Kolay gelsin

tamam işte bende ondan bahsediyorum. iyinetadmin bunu söylememiş bende onun yanlışını düzelttim. iyinetadmin in dediğine göre ne kadar repin varsa karşıdakine de onun verirsin demiş. ama - leri söylememiş :D biz vbullettin kullanıyoz : )

calisko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İyinin olduğu yerde kötüde vardır. (+) rep varsa (-) repte olmalı. Ama buna bir sınırlama getirilmeli. Belirli bir mesaj sayısına ulaşmış kullanıcıların belirli süre aralığıyla (-) rep vermesi bence iyide olabilir. Not: (-) rep verilsin diyen ben oylamada yanlışlıkla hayırı tıkladım :)

mavilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayırlısı olsun ben yinede oy veriyim safımız belli olsun

I

iyiyiz

Misafir
Ben - rep in moderatörler ve adminler tarafindan verilmesi görüsündeyim,hangi isi tam hakkiyla yaptikki

ExCLuSiVe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence gozuksun hepsi... kim kime ne veriyor ... iki yuzluluklerde ortadan kalkmis olur ... illede reputation olsun diyorsaniz ozaman admin ve moderatorler bu isi halletsin.... yoksa bu millet - den belini dogrultamaz :))

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Adamları mesajları hakkında uyarıyoruz - rep veriyorlar, konu kilitliyoruz - rep veriyorlar. Birazda faydalı başlıklarımızı görün orayada rep vermeyi öğrenin, Türk milleti olarak bu huydan vazgeçemedik olumsuz bir olay oldumu atlarız ama olumlu olayları görmeyiz bile. Rep önemli değil ama karakter önemlidir. Size tavsiyem bu kadar kayırıcı olmayın. " aman sen benim arkadaşıma nasıl laf edersin, sana - rep " diye saçmalık olabilirmi ? yada adamın konusunu kilitleyince -ki boşuna kilitlemiyoruz bunu yapabilirmi ? gerçi kül rengi gelmiş rep ama :p

Kolay gelsin.
Bu mesajımdan dolayı - rep vereceklerde olacaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5