İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nerde Webmasterlık?

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya arkadaşım beni orası burası ilgilendirmez. Webmasterlığı bırakmanada gerek yok. Ben şunu bilirim. www.cikolata.net adresinde benim yazdığım yazı var mı ? VAR. Bunu sende biliyorsun. Yukardada değiştiriyorum,yeniliyorum ne bilim işte test aşamasında felan demişsin. Eğer bu işleri sen yapıyorsan benim muhattabımda sensin. Ve normal şartlarda böyle durumlar biz sadece altında kaynak belirtilmesini rica ediyoruz. AMA şimdi diyorum ki O YAZIYI LÜTFEN KALDIRIN !!

O

OakLyn

Misafir
muratozcirpici' Alıntı:
Chemeng arkadaşım da haklı olarak direk seni görür çünkü sitenin sahibi sensin.

Yanlış okuyan ben miyim? Bilip bilmeden ne konuşuyorsunuz hala onu anlamış değilim. Test olan yayın da şu an girilebilir şekliyle yayındadır. Azıcık nazik olmayı becerebilseydiniz ilk mesajınızda test yayınında size bunu gösterirdim ama saygıdan delikanlılıktan bahsedenler olarak bunu başaramadınız. Fazla söze gerek yok. Eğer gerçekten kalktığını görmek istiyorsan msn adresimden ulaşabilir, söylemeye çalıştığınız şeyi ZATEN YAPTIĞIMI göreceksiniz!

manyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
OakLyn sonradan oraya webmaster olarak geldi ise daha önce sitenin hangi köşesinde ne var bilemezdi yavaş yavaş siteyi yeniliyor. Bu konuda onu suçlamamak lazım düzgünce rica etseydiniz eminim gerekeni yapardı

muratozcirpici haklı olarak siteden kendi yazdığı yazının silinmesini isteyebilir ama OakLyn arkadaşımızda haklı onunda yaptığı siteden tasarımları çalınıyor

Burda önemli olan kavram son günlerde hızla artan tasarım çalma olaylarıdır kısa yoldan köşeyi dönmeye çalışan türk gençliğinin yabancı sponsorlardan 3 kuruş para alma uğruna türk internetini baltamalarıdır. Hangimiz yeni bişeyler üretmeye çalışıyoruz yeni bir tasarım yeni bir yazı, içerik vs. Heyecanla yaptığınız ve yayına verdiğiniz sitelerinizin 2,3 gün geçmeden başka bir adreste karşınıza çıkması hanginizin hoşunuza gider ?

Bunun için yapılabilecek şeyler var iyi.net çatısı altında bir organizsyon kurulup hepimiz birbirimizle kavga edeceğimize destek verirsek çok güzel şeyler başarabiliriz düşüncesindeyim

Bossek

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
--- cok güzel devam :)

Arkadaşlar konuyu pek anlamadım anladıgım kadarı ile site tasarımı ile alaka sanırım.Ama içerik olarak cikolata adminleri sagdan soldan kaynak gösterilmeden aldınız haberleri biz yazdık v.s derseniz basınız yanar bunu söyleyim.Kadinca - Aşk ve evlilik kategorileri basta olmak üzere.Neden böyle bir yorum yapma geregi duydum.Sitenin birinde aynı menuleri gördüm ve bu içerikler size ait değildir dedğim halde evet değil bize cikolata adminleri gelip bunlar bize aittir demişsiniz.Bu içerik size ait değildir. v.s Hataları kendinizinde arayın sonra sag sola tas atın.Siz kendi hatanızı görmezseniz elbetteki baskalarıda gelip size aynısı yapar.

Saygı cercevesinde hersey kazanılır.

O

OakLyn

Misafir
manyax teşekkürler ilgine.

Bossek, anlayamadım ben, kardeş sen ne dedin? :)

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşım benim anlamadığım nokta niye sürekli üste çıkmaya çalışıyor olman.

Ben sana dedim ki onları sen yapmamış olabilirsin, siteyi yeni devralmış olabilirsin. Buna zaten karşı çıkan yok. Senden beklediğimiz sadece ilk mesajı yazdığımızda şunu demen di "Kusura bakmayın siteyi yeni devraldım. Sayfanın altına hemen kaynak gösteriyorum." Zaten bunu diyebilseydin olay buralara kadar gelmeyecekti.

Neyse bence artık uzatmaya hiç gerek yok. Hiç tartışmaya birbirimizi kırmaya değmez diye düşünüyorum. Benim kimseye karşı kötü bir düşüncem yok. Zaten burda seni suçalayan yok. sadece yazdığın mesajlar insanı ters yönde etki ediyor. Neyse artık bu konuya yazı yazmayacağım.. Herkese iyi çalışmalar... Dediğim gibi Oaklyn kimseye karşı kötü bir düşüncem yok tartışmak bize zarar verir diye düşünüyorum. Bunun yerine daha yapıcı şeylerde birlik olabiliriz..

Kolay gelsin...

S

sevdik

Misafir
...

Arkadaşlar turkchat.nl sitesi emre adından bir arkadaşımındır sohbetalemi.com da gökhan adında bir arkadaşımındır Şu tasarım olayını anlıyamadım sohbetalemi zaten benzemiyor o verdigin adrese turkchat.nl benziyor aynısı daha dogrusu

Fakat sunu bilmeniz gerekirki suanda her websitenin kopyası mutlaka vardır En basitinden en güzeline Fakat şunu anlıyamıyorum Yazıları neden çalıyorsunuz Resim ve bir konu hakkında bilgi yazıları alınır kimse ugrasamaz kafasına göre güzelsözler,erkekler,kadınlar bolumu yazmak Fakat mesela sohbet bolumune slogan yazılıyor ben diyelim sunu yazdım " Yeni arkadasliklar,yeni dostluklar ,aşklar ve sevgililer bulmak isteyenlerin adresi..." neden ben bunu yazdıgım zaman sitemde mesela bircok sitede aynısını görüyorum ... sına noktasına O kadar aptalmı bir insan ya bir yazıyı yazamıyacak kadar

Her zaman söyliyorum site cogaltmasına karşı değilim çalan kişi yavaş yavaş öğrenir böylece fakat sloganların ve özel yazıların çalınmasına karşıyım

Bossek

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Patent diye birsey var.

Arkadaslar dikkat ettimde yok calmıs yok bunu calmıs yok sunu.Mutlaka mutlaka sizde baska sitelerden etkilenmissinizdir.Eğer kendinize cok güvenip güzel bir script ve tasarım yapmıssanız.Birazda paranıza kıyıp patent olayına girin böylelikle hakkınızı savunursunuz.Gerci bu tarz kendi capında iş yapan bireysel sitelerle uğrasmaya değemez bunu bir firma yapar ki sizde firma olursanız iş tazminat telif hakları davasına gider.

Boş boş konusmasının kimseye faydası yok bilgi edinin.

Patentler hakkında bilgiyi asagıdaki adresler öğrenebilirsiniz.

http://www.destekpatent.com.tr/ -->> Tavsiyem bir kac müsterimin isim slogan ve buna benzer işlerimini patentledim.

http://www.turkpatent.gov.tr/

O

OakLyn

Misafir
sevdik' Alıntı:
Arkadaşlar turkchat.nl sitesi emre adından bir arkadaşımındır sohbetalemi.com da gökhan adında bir arkadaşımındır Şu tasarım olayını anlıyamadım sohbetalemi zaten benzemiyor o verdigin adrese turkchat.nl benziyor aynısı daha dogrusu

sohbetalemi.com büyük bir incelik göstererek 3 aylık sitesini değiştirdi. Kendisine huzurunuzda teşekkür ediyorum.

C

chemeng

Misafir
OakLyn' Alıntı:
sohbetalemi.com büyük bir incelik göstererek 3 aylık sitesini değiştirdi. Kendisine huzurunuzda teşekkür ediyorum.

keşke uyarı yapmadan önce böyle işlere kalkışılmasa...

Oaklyn, seni kırmak gibi bir niyetim de yok. ben sadece uyarmıştım olay farklı boyutlara taşındı.

E

erotika

Misafir
Böyle şeyler her zaman oluyor. Aa ne güzel yapmışım ki benimkini çalmışlar demek gerek ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5