İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nerden başlamak gerek ?

MGO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında istediğim tam bu değil ama bir yerden başlamak gerek diye düşünüyorum...
Ben yeni yeni ısınıyorum bu kodlara birçok siteyi gezdim hepsi birbirinin kopyası kimse asıl yapılacak işi anlatmıyor yada ben anlamıyorum pratik phpye daha iyi gözle bakıyorum yani degisken döngü vs öğrenceğime kullanıcı girişi yapmayı kayıt yaptırmayı mesaj göndermeyi yorum sistemi yapmayı öğrenmek daha mantıklı geliyor ilk başlarda zorlanıp sonradan ayak uyduranlar demek istediğimi anlamıştır diye umuyorum kısaca bana bir yol gösterin nerden başlamalıyım ?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bahsettiğiniz şekilde öğrenmenizi tavsiye etmem. Çünkü işi nasıl ve neden yaptıracağımızı bilmeden iş yaptırmaya çalışmak yanlıştır. Konular tek tek uygulama yaparak üzerinde durularak öğrenilmelidir. Problemlerin çözüm yolunu öğrenmeden problem çözmeye çalışmak gibi bir şey olur bu.

Tavsiyem konuları en basitinden başlayarak öğrenmeniz ve her konu ile ilgili uygulamalar yapmanızdır. Merhaba dünya'yı ille de yazdırmak gerekiyor bence. Öğrenmeye nereden başlarsanız başlayın disiplinli bir şekilde öğrenmezseniz çok uzun bir zaman alacaktır.

codegenerator

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Eif arkadaşımıza katılıyorum ezberleyerek hiç bir yere varılamaz . Sıfırdan başlamak herzaman için en iyisidir .

• Like
Reactions: Eif

MGO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bahsettiğiniz şekilde öğrenmenizi tavsiye etmem. Çünkü işi nasıl ve neden yaptıracağımızı bilmeden iş yaptırmaya çalışmak yanlıştır. Konular tek tek uygulama yaparak üzerinde durularak öğrenilmelidir. Problemlerin çözüm yolunu öğrenmeden problem çözmeye çalışmak gibi bir şey olur bu.

Tavsiyem konuları en basitinden başlayarak öğrenmeniz ve her konu ile ilgili uygulamalar yapmanızdır. Merhaba dünya'yı ille de yazdırmak gerekiyor bence. Öğrenmeye nereden başlarsanız başlayın disiplinli bir şekilde öğrenmezseniz çok uzun bir zaman alacaktır.

Evet haklısınız fakat dersleri izlerken diyorumki ne işe yarıyacak şimdi bu bazılarıda tam aklıma yatıyor hemen öğreniyorum nette şuan yapılmamış projelerim var biriylede paylaşmak da istemiyorum herşeyi 0 dan öğreneyimde yapayım şu işi diyorum ... ben çok araştırmacı , meraklı biriyim daha önceden wordpress blogum vardı bir gün dedimki nereye kadar böyle devam ediceksin ve kapattım blogu daha profesyonel işler içine girmek istiyorum bunu yapmak içinde dili öğrenmem gerek tabi dil öğrenmekle işin bitmediğini biliyorum...

kısacası ben neyin ne işe yaradığını bilmiyorum yani örn : yorum satırı yapman için şunları kullanman gerekir vs.

üşenmeden okuyan herkese teşekkürler.

codegenerator

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Evet haklısınız fakat dersleri izlerken diyorumki ne işe yarıyacak şimdi bu bazılarıda tam aklıma yatıyor hemen öğreniyorum nette şuan yapılmamış projelerim var biriylede paylaşmak da istemiyorum herşeyi 0 dan öğreneyimde yapayım şu işi diyorum ... ben çok araştırmacı , meraklı biriyim daha önceden wordpress blogum vardı bir gün dedimki nereye kadar böyle devam ediceksin ve kapattım blogu daha profesyonel işler içine girmek istiyorum bunu yapmak içinde dili öğrenmem gerek tabi dil öğrenmekle işin bitmediğini biliyorum...

kısacası ben neyin ne işe yaradığını bilmiyorum yani örn : yorum satırı yapman için şunları kullanman gerekir vs.

üşenmeden okuyan herkese teşekkürler.

Ne neye yarayacak diye bir cümle kurmayalım bence en işe yaramaz dediğimiz bile bir işimize yarıyor :) Zaten iş orda aslında . Şunu şunun için öğreniyorum demek değil mesele. Bunu konuşmak gibi düşün . Her kelime bir gün işine yarar ama rastgele konuşursan değil . Zamanında konuşacaksın cümleni doğru kuracksın :) Programlada bu değilmi zaten ...

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bilgisayarına local server (localhost) kur. bir php dosyasına

PHP:
<?php echo "Merhaba Dünya!"; ?>

Yazıp kaydet ve sayfayı çalıştır. Zaten başlamış olacaksın.

CSManager.NET

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
yorum sistemi, ver gonderme, uye girisi vs. seyler için en basitten baslamalısın. Degiskenler, donguler bu scriptlerin icinde olamazsa olmazlardır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5