İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

.Net Session Yardım

ilker20601

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar benim session ile alakalı bir sorum var. yardımcı olucak arakdaşlara şimdiden teşşekkür ederim
Soru 1: oluşturduğum Session["A"] kullanıcı sayfalarda gezdiği durumlarda sonlanma gibi bir durum olur mu? yani kullanıcı sitede gezdiği süre boyunca her yeni sayfaya geçtiğinde session timeout süresi yenilenir mi?
Soru2: kullanıcı sayfaya girdiğinde Session["A"] oluşturulup kullanıcı sayfalarda gezdikten belli bir süre sonra Session["B"] oluştutursam Bu iki Session aynı anda mı sonlanır yoksa ilk önce Session["A"] Sonra Session["B"] mi sonlanır?

vdemir

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Çoook geç kaldı ama
soru 1 yenilenir varsayılan süre hiç bir hareket olmadan 20 dk dır sanırım
soru 2 2 session sen kapatmadıkça ikiside devam eder

kodmasyon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
web.config dosyasında sesion timeout süresini dakika cinsinden tanımlarsan o süre boyunca session, kullanıcı sayfada hiç işlem yapmazsa güvenlik amaçlı sonlandırılır.

2. soruna cevap:
Her açılan sessionlar açılan browser da session timeout süresi kadar işlem yapılmazsa veya browser kapatılırsa birlikte sonlandırılır.

Sonlandırılmasını istemiyorsan. Beni Hatırla seçeneğinin (Remember me) asp.net için çok sayıda örneği var.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

<-->sekito <-->sekito