• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

sohbet odaları

.Net Session Yardım

ilker20601

Şen Üye
Bilgiler
Katılım
18 Ağustos 2013
Mesajlar
54
Reaksiyon
0
Puanları
0
Yaş
35
119 Aydır Üye
Merhaba arkadaşlar benim session ile alakalı bir sorum var. yardımcı olucak arakdaşlara şimdiden teşşekkür ederim
Soru 1: oluşturduğum Session["A"] kullanıcı sayfalarda gezdiği durumlarda sonlanma gibi bir durum olur mu? yani kullanıcı sitede gezdiği süre boyunca her yeni sayfaya geçtiğinde session timeout süresi yenilenir mi?
Soru2: kullanıcı sayfaya girdiğinde Session["A"] oluşturulup kullanıcı sayfalarda gezdikten belli bir süre sonra Session["B"] oluştutursam Bu iki Session aynı anda mı sonlanır yoksa ilk önce Session["A"] Sonra Session["B"] mi sonlanır?
 

vdemir

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
25 Haziran 2017
Mesajlar
2
Reaksiyon
0
Puanları
0
Şube
İstanbul
73 Aydır Üye
Çoook geç kaldı ama
soru 1 yenilenir varsayılan süre hiç bir hareket olmadan 20 dk dır sanırım
soru 2 2 session sen kapatmadıkça ikiside devam eder
 

kodmasyon

Yeni Üye
Bilgiler
Katılım
7 Ocak 2013
Mesajlar
4
Reaksiyon
0
Puanları
0
127 Aydır Üye
web.config dosyasında sesion timeout süresini dakika cinsinden tanımlarsan o süre boyunca session, kullanıcı sayfada hiç işlem yapmazsa güvenlik amaçlı sonlandırılır.


2. soruna cevap:
Her açılan sessionlar açılan browser da session timeout süresi kadar işlem yapılmazsa veya browser kapatılırsa birlikte sonlandırılır.Sonlandırılmasını istemiyorsan. Beni Hatırla seçeneğinin (Remember me) asp.net için çok sayıda örneği var.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst