İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

New Folder

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Merhaba arkadaşlar şuanda ciddi bir network sorumluluğu aldım ve bu virüs birtürlü ensemden düşmedi mcaffee anlık siliyor fakat virüs tekrar geliyor bu konuda kesin çözümü bilen arkadaşlar varsa postunu bekliyorum

şimdiden tşkler
kolay gelsin

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
bilgisayar sisteminde olduğunu düşünüyoruz ağ ortamından da yayılabilen bir vürüs olduğunu network mühendisleri söylüyor
bilginize

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bilgisayar sisteminde olduğunu düşünüyoruz ağ ortamından da yayılabilen bir vürüs olduğunu network mühendisleri söylüyor
bilginize

Şu anda tüm ağda bu spyware mevcut yani ? Çeşitli spyware temizliyiciler silemiyorsa bu spamı tek şekilde ağdan arındırabilirsiniz.

Eternet kablolarını çekerek tek tek tüm bilgisayarların işletim sistemlerini revize etmeniz gerekiyor. Çözüm için biraz uzun görünsede en hızlı yol budur.

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
eğer mümkünse tüm temizleyicileri tüm bilgisayarlarda aynı anda başlat. aynı anda olmasada hepsi birden tarama yapsın. muhakkak ordan oraya ağdan kendisini kopyalamaya çalışırken bilgisayarlarda silinecektir.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
arkadaşlar spyware programları işe yaramıyor her klasörün altına bir tane daha aynı isimle klasör açıyor ve temizlememize rağmen sürekli çıkıyor misal..

klasör adı simit
içerisine simit adı altında bir adet exe uzantılı ve klasör görünümlü virüs çıkartıyor zamanlada hdd doluyor

abasaran

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar şuanda ciddi bir network sorumluluğu aldım ve bu virüs birtürlü ensemden düşmedi mcaffee anlık siliyor fakat virüs tekrar geliyor bu konuda kesin çözümü bilen arkadaşlar varsa postunu bekliyorum

şimdiden tşkler
kolay gelsin

aynı sorunu
Norton AntiVirüs Programı ile çözmüştüm.
dediğiniz gibi dosya içinde aynı isimde bi klasör şeklinde
dosya oluyordu. onun içinde de onun içinde de.........

Norton AntiVirüs 9.0

Norton AntiVirüs End Point

her ikisi ile bu sorunu aşabilirsiniz,
farkları End Point otomatik güncelleme yapıyor
9.0 manuel olarak güncelleme yapıyor. {bildiğim farkı}

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5