İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Niche Bulmak – 7 Tutku , 7 Korku , 7 Problem Yöntemi

AffiliateHocasi

0
İyinet Üyesi
Katılım
25 Ekim 2011
Mesajlar
46
Reaction score
0
Bu makale AffiliateHocasi.com Yazarı , Batuhan ŞASI tarafından yazılmıştır .

niche-bulmak-7-korku-7-tutku-7-problem-y%C3%B6ntemi-300x238.jpg

Geleneksel Pazarlamaya göre Dijital Pazarlamada , pazar belirlemek veya pazar oluşturmak çok daha kolaydır. Çeşitli anketler , söyleşiler, telefon görüşmeleri yapmanıza gerek yok. Arama Motorlarını ve Sosyal Medya yakından takip etmeniz yeterli.

Ürün seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta: Pazara ilgi duymaktır.İlgi duymadığınız bir pazara yönelirseniz bu ilerleyen zamanlarda bir işkence halini alacaktır. Kendinizi köpek eğitimi konusunda ilgili görüyorsanız o zaman köpek eğitimi ile ilgili konular üzerine çalışmalısınız. Zayıflama ve Sağlıklı yaşam üzerine ilgiliyseniz seçeceğiniz kategori bu olmalı. Diğer makaleler de bunun sebebini daha iyi anlayacaksınız. Şimdilik kısaca şunu söyliyeyim : İnsanların problemlerini çözmelisiniz, problemleri çözebilmek içinde önce problemlerle karşılaşmış olmanız gerekmektedir.

7 Tutku , 7 Korku , 7 Problem Yöntemi

-Neden 7 ?
-Bir nedeni yok aslında isterseniz 8 hatta 9 bile diyebilirsiniz :) Devam edelim

Elinize bir kağıt birde kalem alın ve ilk aklınıza gelen 7 probleminizi , 7 tutkunuzu ve 7 korkunuzu yazın. Böylece elinize toplam 21 fikir geçecek. Emin olun yanlız değilsiniz. Daha sonra bu fikirleri elemeye başlayın ve bunları 10’a daha sonra da 5’e düşürün.

Bu şekilde hem ilk kampanyanızı belirlemiş olacaksınız hemde bundan sonra ki 4 ( hatta 20 ) kampanyayı belirlemiş olacaksınız.

Bundan bir sonra ki adım da anahtar kelime analizi yaparak bir anahtar kelime seçeceğiz.Anahtar kelime analizinin nasıl yapılacağına dair 1275 kelimeden oluşan bir makale üzerinde çalışıyorum , 2 yada 3 gün sonra makale tamamlanacak Bu yüzden fikirlerinizi en az 10’a düşürmeniz iyi olur. İlk 10 fikriniz için kelime analizi yaptıktan sonra aralarından en kârlı anahtar kelimeyi bulabilirsiniz.

niche-bulmak-7-korku-7-tutku-7-problem-yontemi-300x300.jpgKendimden örnek vermek gerekirse:

Korkularım : Haşerat, Yükseklik , Gelecek vs

Tutkularım : Php öğrenmek , Sağlıklı Yaşamak , İlizyon Sanatını iyi öğrenmek vs

Problemlerim :
Zamansızlık , Odaklanamamak , İstikrarsızlık , Motivasyon eksikliği vs

Niche belirleme konusunda bir sorunuz veya farklı bir yönteminiz varsa bizimle paylaşmak için Facebook ve Twitter‘ı yada İletişim Sayfasını kullanabilirsiniz.

Batuhan ŞASI
www.affiliatehocasi.com
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst