İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nihayet Google çekim geldi:))

kayzer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar google çekim geldi, hemen bankalara koştum ancak bunu bozamayacaklarını söylediler :( Döviz büroları da 200 dolarlık çek için 60 dolar komisyon istiyorlar :p Çekin üzerinde Citibank yazmasına rağmen Citibank şubesi de bozamayız dedi. Ne yapacağız?

moderatör: Lütfen Türkçe'yi doğru kullanalım..

limonabi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunun üzerine ne denir bilemem. Artık sen seçersin...

Hayırlı olsun - Geçmiş olsun

kayzer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya bu editörlerde dakka başı müdahele etmeseler olmuyo...
Elmas kardeş valla ayp oluyo sendemi uydun bunlara :p

Limonabi valla bana bide citibank merkeze git dediler bakalım artık nolcak bide orda deniycem şansımı yoksa hem 50-60 doları kesilecek paranın hemde 2 hafta bekliyecez...

E

erotika

Misafir
50/60'a bozulan Google çeki görmedim. 20 $ en fazla ödendiğini biliyorum Türkiyede. (Bundan önceki bütün çeklerimi yurtdışında aldığım için orada sorun olmuyordu ama Türkiye'de 10$ a bozduranalr bile var.)

kayzer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hangi bankadan veya nasıl bozdurmuşlar bilen varmı ya??

Cahil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdiye kadar gelen tüm çeklerimi dışbank 25-26 gün 15 $ + 10 milyon, yapı kredi ise 20-21 gün 20 $ masraf karşılığı hesabıma geçtiler. Benimde başlangıçta dolaşmadığım banka kalmamıştı. Ama mutlaka hesabınız olması gerekiyor.

kayzer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cahil' Alıntı:
Şimdiye kadar gelen tüm çeklerimi dışbank 25-26 gün 15 $ + 10 milyon, yapı kredi ise 20-21 gün 20 $ masraf karşılığı hesabıma geçtiler. Benimde başlangıçta dolaşmadığım banka kalmamıştı. Ama mutlaka hesabınız olması gerekiyor.

Cahil az önce iş bankasındaydım bana söyledikleri fiyatı aynen yazayım buraya
Ümraniye iş bankası : 50 işlem masrafı + 30 dolar dhl masrafı
Ümraniye Finans bank : 31 dolar işlem masrafı + 60 ytl masraf (ne opldunu bilmiom )
Altunizade Citi bank : hesabınız olması gerek ve enaz altı aydır bizle çalışıyor olmanız gerek ayrıca 30 dolar işlem masrafı ve 100 dolarınız 35 gün bloke olur...
Altunizade Akbank : Kesin bi fiyat veremiyoruz ancak 30-40 dolar gibi olur...
Altunizade BankEuropa : Biz almıyoruz :)
Altunizade hsbc: hesabınız olması gerek ve enaz altı aydır müşterimiz olmanız gerek...
Çemberlitaş Kapalıçarşı Döviz bürodu : 50 +küsür bu çek için değmez bankalara başvurun..
Çemberlitaş Kapalıçarşı Garanti :
-Çek bozduırcaktım
-Bakabilirmiyim
-Elbette buyrun
-Bune??
-yabancı çek
-Yaban cı çek??
-Çok yabancı geldi sanırım :)
-Evet biz alamıyoruz sanırım...

Arkadaşlar bunlar iki günlük maceram daha elimde çek :) Yeni maceralara atılmak için sabırsızlanıyorum :))

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çek bozdurmak için Akbank ideal bir bankadır.Fakat onlarda bazı ülkelerin çeklerini bozamıyorlar! Bende Google çekini bekliyorum.Bakalım sonumuz ne olacak.Şu çek olayından yıllardır nefret ediyorum!

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
yaw çek bozdurmak gibi kolay bir işi neden bu kadar zor hale getiriyorsunuz. bulunduğunuz ilçede merkez şubeyi bulun gidin döviz hesabı açın. ardından kambiyo servisine gidin çeki tahsile vercem diyin. masraf sormayın kesinlikle. formu doldurun ve bekleyin. 2-3 hafta sonra çeki tahsil edip banka hesabınıza yatırmış olmak zorundalar. kambiyo servisi bozmam bozamam deme hakkına sahip değildir. ve çek tahsil edilmeden kimse masrafı hesaplayamaz. itirazmı ettiler müdürle konuşun. işleminizi sorunsuz halde halletmek onların işi. ayrıca citibank bozmuyor diyenler için bir not; citibank Türkiye nin kuruluş amacı kurumsal hizmettir. kişisel işlemleri yapmama hakkına sahiptir. yani istediğiniz kadar şikayet edin her şey nafile olacaktır. aynı kural bankeuropa içinde geçerlidir.

S

Senbul

Misafir
kayzer' Alıntı:
Çemberlitaş Kapalıçarşı Garanti :
-Çek bozduırcaktım
-Bakabilirmiyim
-Elbette buyrun
-Bune??
-yabancı çek
-Yaban cı çek??
-Çok yabancı geldi sanırım :)
-Evet biz alamıyoruz sanırım...

Arkadaşlar bunlar iki günlük maceram daha elimde çek :) Yeni maceralara atılmak için sabırsızlanıyorum :))

Bune boyle ya tam bir komedi.Bunu stand-up yap sahneye koy :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5