İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Niş İçerikli Blog ile Para Kazanmak

oirmak1975

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Günümüzde internetten niş içerikli blog ile para kazanmak mümkündür. Niş, dar bir kesimin ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan küçük müşteri gruplarını temsil eder. Kısaca niş pazar, küçük müşteri gruplarının ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan daraltılmış pazarlardır. Örneğin sadece borsayla ilgilenenler için kurulan bir bloğu gösterebiliriz.

Rekabetin yoğun olduğu internet aleminde genel içerikli bir blog oluşturup bu blogdan para kazanmak zor olmaktadır. Genel içerikli bir bloğun ziyaretçi sayısı ne kadar çok olursa olsun, bahsedilen konular çok çeşitli olduğu için satışlar da az olmaktadır. Mesela bir blog kurup bloğun içine hem para kazanma makaleleri hem de zayıflama ürünleriyle ilgili makaleler koyduğunuz takdirde siteniz gelen örneğin zayıflama ürünleriyle ilgilenenler sizin yazmış olduğunuz para kazanma makalelerini incelemeyeceklerdir. Doğal olarak ziyaretçi sayınız artmış olsa bile satışlarınız düşük olacaktır. Bu nedenle benim tavsiyem niş içerikli bir blog kurmanızdır.

Niş içerikli bir blog kurmak için ne yapmalıyız?

1- İlk yapılacak iş bir niş ürün bulmak.
2- Niş ürünün rekabet durumunu araştırmak.
3- Niş ürüne uygun domain(alan adı) almak.

İlk yapılacak iş öncelikle niş bir ürün bulmak. Peki nasıl niş ürün bulacaksınız? Benim bu konuda size tavsiyem hangi konuda bilgiliyseniz o konuyla ilgili bir blog kurmanızdır. Eğer hiçbir konuda bilginiz yoksa o zaman Google Anahtar Kelime aracını kullanarak en çok aranan fakat rekabeti az olan bir konuyu araştırarak işe başlayabilirsiniz. Konuyu bulduktan sonra konuyla ilgili bilginizi arttırmanız satışlarınızı da olumlu yönde etkileyecektir.

Son aşamada niş ürüne uygun bir domain(alan adı) almanız gerekmektedir. Diyelim ki borsayla ilgili bir blog kuracaksınız o zaman alacağınız alan adında mutlaka borsa kelimesi geçmeli mesela borsadanparakazanmak, borsailekazanmak, borsadaparakazanma vb. alan isimlerini bloğunuz için alabilirsiniz.

Niş içerikli bir blog kurdunuz diyelim peki ziyaretçiler nereden gelecek? Bir bloğu ne kadar güzel kurarsanız kurun eğer bloğunuza yüksek trafik çekemezseniz hiçbir işe yaramaz.

Bloğunuza şu yollarla trafik çekebilirsiniz;

- Önce bloğunuza bir makale ekleyin.
- Makalenizi, makale ve forum sitelerine ekleyip kendinize sağlam bir backlink yapın. Bazı makale ve forum siteleri sitenize backlink almanıza izin vermeyebilir veya kısıtlı bir şekilde sadece birkaç kelimeden backlink almanıza izin verebilir. Bu yüzden mutlaka ilgili makale veya forum sitelerinin kurallarını iyi okuyun.
- Yazdığınız makalenizin konusuyla ilgili bloglarda ve forum sitelerinde güzel yorumlar yapıp sağlam backlinler alın.
- Makalelerinizi mutlaka imleme sitelerine ekleyin. (Bloğunuzu çok yeniyse pek tavsiye etmem. Bloğunuzun en az 6 aylık olması lazım.)

Yukarıda saydıklarımı düzgün bir şekilde uygularsanız kısa bir sürede hem bloğunuzun trafiği hem satışlarınız artar. Hepinize bol kazançlar dilerim.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bu bilgilerin güncelliğine katılmam mümkün değil. Niche sektörü öldü. En azından bilinen şekli ile bir EMD domain al, birkaç yazı ekle, backlink al... Niche siteler büyük ölçüde düştü. Sebebi ise şudur; Niche fikri uzun süredir işe yarayan ve para kazandıran yöntemlerin başında geliyordu. Fakat Google son güncellemelerle şu noktaya herkesin dikkatini çekmeye çalıştı ve başarılı oldu "Kalite, kalite, kalite"

Niche fikrinin temelinde kalite yok. Öyleyse bir EMD domain al, makale yaz, backlink al yöntemi artık eskidi. İşe yaramıyor.

Sadece şu var; kalite ve white hat olmalı. Bunu da çok sayıda sitede başarmak için bir kişinin robot olması gerekir.

oirmak1975

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Niş sektörü hiçbir zaman ölmez çünkü en büyük satışlar niş bir blogla yapılabilinir. Diyelim ki bebek ürünleriyle ilgileniyorsunuz o zaman herhangi bir alışveriş sitesinde mi bir bebek ürününü ararsınız yoksa sadece bebek ürünleri satan bir sitede mi ürün arasınız burada şu karşımıza çıkıyor; eğer satış yapmak istiyorsak bloğumuz niş olmalı ki birim sayıda ziyaretçiye daha fazla satış yapalım. Mesela borsayla ilgilenen biri sadece borsa bilgileri veren bir siteyle daha çok ilgilenecektir. Elbette genel amaçlı bir blog daha fazla ziyaretçi çeker ama düşünün ki bir kişi sağlığınla ilgili bir araştırma yapıyorsa ve bir blogda hem sağlıkla ilgili hem de para kazanmayla ilgili yazılar varsa o kişi sadece sağlıkla ilgili bir konuya bakıp çıkacaktır çünkü o kişi para kazanmayla ilgili makaleleri okumayacaktır. Bu yüzden niş hiçbir zaman ölmez.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Birinci postta kastedilen niche site mantığıyla ikinci açıklamadaki niche mantığı aynı değil. Birinci konudaki şekilde ürün bul keyword domain + makale yaz + forum backlink al formülü artık işe yaramıyor. Mikro niche diye tabir edilen türden bir niche site olur. Veya ürün niche sitesi olur. Temelinde kalite yoktur. EMD güncellemesinde bu tür site elenir çünkü yeterince kalite şartlarına uygun değildir. Forumlardan backlink almak artık web yöneticisi kurallarına aykırıdır. Yapılan son web yönetici güncellemesinde bu tarz anchor textle forumlardan alınan backlinkler artık hileli sayılıyor ve güncellemelerde bu tarz sitelerin filtre yeme ihtimali ortaya çıkıyor.
niş içerikli blog ile para kazanmak mümkündür bu tarz backlink almaya çalışıyorsunuz ama bu artık spam sayılıyor. 16 ekim 2012 güncellemesinden beri bu böyledir.

Ama bebek ürünleri konulu kaliteli bir makro diye tabir edilen niche yaparsınız. Çok emek harcayıp gerçekten kaliteli bir hale getirirsiniz, EMD domaine güvenmeyip gerçekten davranışsal ve sorguya uygun kalite şartlarını yerine getirmiş olursunuz o olur.

Aksi halde ilk güncellemede site gider.

oirmak1975

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Benim anlatmak istediğimde tabiki niş bir bloğun kaliteli olması. Yani önce insanlara niş bir ürün hakkında bilgiler vermelisiniz. Hiçbir bilgi verilmeden sadece niş ürünle ilgili satış makaleleri yazmak doğru değil. Benim kastım önce insanlara kaliteli yazılarla bilgi verilmesi. Zaten bloğunuz kaliteliyse hem ziyaretçi sayınız yüksek olur hem de yüksek oranda satış yaparsınız. Yazdığım makalelerin hiçbirinde insanlara kısa yoldan para kazanma veya basit şekilde makale yazıp kendinize backlink alın demedim. Benim anlatmak istediğim yazılan yazılar bloğunuzla ilgili sitelere veya makale sitelerine eklenirse o zaman o yazı değerli oluyor. Benim bazı yazılarım makalemarketi.com da yer almakta ve bu yazılar googleda da ilk sayfada çıkmaktadır. Yazılarınız kaliteli olursa ve gerekli siteleri konursa o zaman bloğunuz da kaliteli olur. Bugün birçok kişi benim makalelerimi bloglarında kullanmaktadır. Bu da sizin yanıldığınızı göstermektedir. Unutmayın ki herşeyin başı kalitedir. Yolda yürüken bile kaliteli yürüyemezseniz ayağınız takılır düşersiniz. Forum sitemdeki yazılarımı okursanız demek istediklerimi daha iyi anlarsınız.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Kalite birkaç yazının içeriği ile ilgili bir şey değil. Kalite (burada arama motorunun gözünde bir kaliteden bahsediyorsanız) site ile ilgili yapılan çalışmaların tümünü kapsar ki daha önce de yazdım ama dikkate almamışsınız önerdiğiniz yöntemler ve hatta şu anda forumumuzda kullandığınız backlink alma yöntemi yönergeleri ihlal etmektedir. http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=tr&answer=66356

Şu anda bu forumda yaptığınız olayın adı spam dir.

oirmak1975

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Madem benim buraya yazdığım konu spam neden o zaman google sizin siteye bir makale yazdığım zaman beni ilk sayfada çıkarıyor? Benim forum sitelerine makale eklemenin en büyük temeli insanlar da yazılarımdan faydalansın diye yoksa sadece backlink almak için eklemiyorum. Üstelik sizin siteye eklediğim birçok yazı google da ilk sayfada çıkıyor. Bu da yazılan yazının kaliteli olduğunu gösterir. Kendim devamlı seo ile uğraşmaktayım spam ilgilisiz bir bölüme ilgisiz bir yazı eklenirse olur. Mesela para kazanmayla ilgili bir bölüme bir insan seo ile ilgili bir yazı eklerse o spamdır. Yazılarımdan çok rahatsız oluyorsanız bundan böyle sitenize hiçbir yazı eklemem ne de olsa spam yaparak sizi rahatsız etmek istemem. Kaliteli bir yazı her zaman kaliteli bir backlinki hak eder. Backlinksiz bir site balkonsuz bir eve benzer. Googledaki gelişmeleri devamlı takip ediyorum.

borsacı

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Slm arkadaşlar Borsa da kazanabilmek emek ve iyi bir teknik ister.
Borsa'da yenilgilerin nedeni, insanların hedeflerini yarıda bıraktıklarında, başarıya ne kadar yakın olduklarını bilmediklerindendir...
Borsa'da üç tehlike!

Pozisyonunuzu hedef'e varmadan bozmak!

Araştırma yapmadan yatırım yapmak!

Kısa günde aşırı kazanç hırsı!

Bunlar sizi bir av haline getirir...
Borsada kazandıran, Teknik analiz ve al-sat kararı veren sistemler mevcut Daha detaylı bilgiyi vermiş olduğum web sayfasında bulabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5