İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nitrado.net ile sakın iş yapmayın!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sn0bzy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Nitrado.net denen dandik firmadan bu sabah domain aldım. 5dk sonra aktif oldu fakat domain hiçbir NSye yönlendirilmiyor. İşin garibi kendi NS adreslerine bile yönlendirilmiyor. Devamlı olarak "NS Hatalı" , "Nameserverlar çalışmıyor. Sunucu admini ile iletişime geçin" , "Girdiğiniz nameserver yanıt vermiyor, Çalıştığına emin misiniz?" hataları geliyor.

Fatih Evci denen Lafta Teknik destek olacak arkadaşla konuşmalarımız şu şekilde ;

Ben : Yeni kaydettiğim domainin NS lerini kendi sunucuma yönlendirdim NS hatalı diyor, Cloudflare hesabımın NS lerine yönlendirdim, "Nameserver cevap vermiyor, Nameserver şuan çalışıyor mu?" diye bir yazı çıktı. Who.is üzerinden Domaini kontrol ettim. Domain kayıtlı fakat Aktif değil diye gözüküyor. Bu sorunun çözülmesini acilen talep ediyorum. SORUN HİÇBİR ŞEKİLDE BENDEN KAYNAKLI DEĞİL 7 FARKLI FİRMA ÜZERİNDEN DOMAİN KAYDI YAPIYORUM 50+ DOMAİNİM VAR HİÇBİRİNDE NSLERİME YÖNLENDİRME YAPARKEN BU ŞEKİL BİR HATA ALMADIM. SORUN TAMAMEN SİZDEN KAYNAKLIDIR %100 EMİNİM.

Fatih Evci : Merhabalar,
Domaininiz aktif.
Diger hostları kullanabilmek için hostunuzun registrar kaydının tüm ülkelere olması lazım. Mesela sadece Türkiye sadece İngiltere Registrar kaydı olan firmaların hostları Global resgistrar olan firmalara uyum saglamaz.
Ya ghostunuzu bizden kiralarsınız. Yada Domainin auth kodunu veririz. host aldıgınız yere taşırsınız sorundan kurtulursunuz.

Ben :Şuan yönlendirme yapacağım ns cloudflare.com a ait fakat ona bile yönlendirmiyor. Diğer domain yönlendirdi fakat bu yönlendirme yapmıyor.
Ayrıca sizin nslerinize yönlendirmeye çalışınca bile aynı hatayı veriyor buda ne kadar dandik bir firma olduğunuzu kanıtlıyor.

Şuan bir cevap gelmedi. Ama bu firma tam bir rezalet. Paramı alır keyfime bakarım kafası var sanırım. Siz siz olun kesinlikle iş yapmayın, yaptırmayın.

paus1453

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Kardeşim Aynı Sorunu Bende yaşadım yok sunucuları kaliteliymiş falan bizimkilere uymuyor falan dediler en son çaba uğraştım baya bi bunları bi güzel susturduktan sonra cevap yazamadılar daha kardeşim hosting gerekirse yardımcı olurum pm atman yeterli nitrado olsa dahil nitrado mağdurları çok :)

EnginBey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı sorun

aynı sorun bendede var 5dk önce ticket attım 2 kez ama hala cevap vermediler çok ilgisiz firma hesaptaki parayı bitirip nitrado ile ilişkimi kesicem.....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5