İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Niye Pagerank

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Dizin çok önemli.Bilindiği gibi google de dfizini kullanmaktadır.ORadan indexlemeye başlamaktadır.Dizinde yer alan site üst sıralarda çıkmaktadır.bunun nedeni dizinde sin pr değerin yüksek değil.Tamamen özel bir olay.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
yazınızın dizinle olan bağlantısını çıkartamadım..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
benim önem verdiğim sitelerim dizine ve dmoza 1-2 ay kadar önce girdi. siteler 3-4 senedir açık ve ilgili kelimelerde 2 sene önce de ilk sırada çıkıyordu şimdi de.
tabii bunlar kendi deneyim ve özellikle dememelerim sonucu ulaşılmış bilgilerdir. hiçbir kesinliği ve bağlayıcılığı yoktur.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
büyük olasılıkla şu noktada hata yapdım.Mesajda söylemek istediğim şuydu.Siteler google ye eklenirken kaynak olarak ilk başda dizini kullanmakta.TAbiki sonrasında linkden linke atlayarak tüm sitelere ulaşacakdır.Ama agent botun özelliği olarak kendi dizininde yer alan site daima daha değerlidir ve arama sonuçlarında ilk sıraları almaktadırlar.Zaten buda hemen hemene yapılan tüm aramalarda göze çarpabilir.Senin sitenin durumu içinde bir çok şey söz konusu oılabilir.Mesela aradığın kelimelerin ilk sırada ç.ıkmasındaki sebep domaininde geçmesi olabilir.Yada title ağırlıkları v.s.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
evet buna katılıyorum.

ek olarak yine belirtmek isterim; anchor text in önemi sanırım fazla bilinmiyor. bu çok önemli ve göz ardı etmeyin..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ya sanırım page rank olayını abartıyoruz diyeceğim.Ama sadece tr de değil dünyanın dört bir yanında böyle.Oysaki pr değeri için link kadar sayfa sayısı,metin kalitesi ( çalıntı olmaması ) , özgün tasarım, hatasız kodlama, meta tag title farkları sayfa içerisinde v.s. .... bir çok neden var.Yani sadece pr değeri almak yetmezki.Ama gördüğüm kadarıyla bende dahil herkez pr kavgasında :) Sonumuz hayorala vallahi

T

tahtakale

Misafir
İçerik sağlam olduktan sonra pg pek önemi kalmıyor.Herkes birbirinden birşeyler yürüterek site yapıyor ve içeriklerin gerçek sahibine kimse kaynak göstererek link vermiyor.Hal böyle oluncada tüm siteler zarar görüyorlar.Hatta makaleyi yazan site bile bu olaydan dolayı sıralama kaybediyor.
Pagerank ta artık suistimallerle dolu bir kör düğüm oldu.Bir şeyler üretene ne zaman saygı gösterilemeye başlanırsa o zaman pg dediğiniz şey kendi değerini bulacaktır.

T

tahtakale

Misafir
pigeon' Alıntı:
evet buna katılıyorum.

ek olarak yine belirtmek isterim; anchor text in önemi sanırım fazla bilinmiyor. bu çok önemli ve göz ardı etmeyin..

Anchor ve <h> tagları çok önemli.Herkes sitesini jpeg ve giflerle süsleyerek yapıyor.Yabancı sitelerin çoğunda font face bile kullanılmıyor.Makalelerini Default font üstünden yazıyorlar.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
sana tamamen katılıyorum.Sonuna kadar haklısın bir yer hariç.Google de bir sistem var çözemediğim.Mesela bir haber eklendi iha ' da.O zaman iha süper değerli oluyor.İha nın haberi değişmeden ve kaynak gösterilmeden gösterince iha ' nın değeri yine de artarken diğer text değersiz sıradan hale geliyor.Google amca gerçekden de zeki.Biz hile mile diyoruz pr yükseltek çarpaz link yapak linklerimizi amuda kaldırak takla attırak diyoruz.Ama unutuyoruz.Biz giderken onlar gelmiş gitmiş yolda duraklamış bir kez daha turlamışlardı.Çok kısa zamanda o gereksiz alt sayfalarında değeri kalmıyacak.bununda önlemini almaya başladılar.Yahoo çözüm buldu buna.Eminim google de geri kalmayacakdır.İmaj gif olayıda doğru.ama unutlan bir nokta google de milyonlarca resim aramasınında yapıldığı.Az uyanıklıkla buradan da çok güzel hitler sağlanabiliyor.Neyse sanıtrım istediğimiz oluyor.Az da olsa herşeyin PR olmadığını göstermek için foruma üye oldum.Sanırım forumdan erken emeklilik zamanımız yaklaştı.

Başarılar arkadaşlar

T

tahtakale

Misafir
Siten google tarafından değerli bir siteyse, makale zaten önce senin olacaktır.Ama yeni bir site açtığını düşün ve google senin siteni indexlemeden önce pg değeri yüksek bir sitenin bu makaleyi siteden çaldığını düşün.
O zaman o makale o sitenin olacaktır.Fırına ilk veren pişirir hesabı.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
hayır yanılıyorsun sanırım.Buradan metni al.Pr değeri 0.Onu götrü pr si 7 olan yere koy.Önce burası çıkacakdır.Diğer faktörler yoksa tabiki.. İşde yukarıda dediğim olayda bu.Google agentleri sitelerdeler.Nasıl yapılıyor bilmiyorum.ama en ufak değişiklik anlık aktarılıyor.İlk ekleyen pr si 0 da olsa değerlidir.

T

tahtakale

Misafir
beceriksiz_acemi' Alıntı:
hayır yanılıyorsun sanırım.Buradan metni al.Pr değeri 0.Onu götrü pr si 7 olan yere koy.Önce burası çıkacakdır.Diğer faktörler yoksa tabiki.. İşde yukarıda dediğim olayda bu.Google agentleri sitelerdeler.Nasıl yapılıyor bilmiyorum.ama en ufak değişiklik anlık aktarılıyor.İlk ekleyen pr si 0 da olsa değerlidir.
Senin siten başka bir siteden link almadıysa yada google kayıt formundan kayıt yapılmadıysa, google böcekleri sitene gelmezler.Bu yüzden makale önce ilk indexletenin olur.

F

fenerli

Misafir
tahtakale' Alıntı:
Senin siten başka bir siteden link almadıysa yada google kayıt formundan kayıt yapılmadıysa, google böcekleri sitene gelmezler.

yanlış çünkü bizimde yaptığımız reverse ip ile bir ip üzerindeki domainler hergün taranır ve yeni bir domain eklenmişse veya silinmiş buna göre işlem yapılır, yeni bir domain eklenmişse indexleme botu gönderilecekler listesine eklenir.

T

tahtakale

Misafir
fenerli' Alıntı:
yanlış çünkü bizimde yaptığımız reverse ip ile bir ip üzerindeki domainler hergün taranır ve yeni bir domain eklenmişse veya silinmiş buna göre işlem yapılır, yeni bir domain eklenmişse indexleme botu gönderilecekler listesine eklenir.

Seninde dediğin mantıklı.Ama ben bunu denedim ve tecrübemi yazdım.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
burada şunu söyleyebilirmyiz o zaman

Page rank en önemli etken değildir ? Olmazsa olmaz değildir.Üst sıralarda çıkmak için etkenlerden sadece birisidir.Ne dersiniz arkadaşlar ?

G

galatasaraylilar

Misafir
herkes pr pr diyo. google indexlerken, hite bakmıomu hiç?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5