İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nod32 4. versiyonu kullananlar varmı?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Kaspersky aşırı kastığı için 2-3 aydır eset smart security 3 kullanıyordum. Bugün 4. versiyonunu buldum. İngilizce ama herşeye zart zurt atlamayıp saatin yanında sessizce işini yaptığı, genel mantığını bildiğim ve az çokta ingilizce kelimeleri çözebildiğim için zorlanmıyorum. Ama bilgisayarı açtıktan 3-5 dakika sonra nod32 yeşilden kırmızıya dönüşüyor ve windows güncel değil update yap diyor. Updateye tıkladıktan sonra windows updateyi açıyor ve yeşile dönüyor. Sonra bilgisayarın yeniden açınca yine aynı hikaye.

Ben profesyonel olduğum için windows updateyi kullanmıyorum ama bu uyarı çanımı sıkıyor. Nod32de bunu kapatabilen varmı?

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Kaspersky aşırı kastığı için 2-3 aydır eset smart security 3 kullanıyordum. Bugün 4. versiyonunu buldum. İngilizce ama herşeye zart zurt atlamayıp saatin yanında sessizce işini yaptığı, genel mantığını bildiğim ve az çokta ingilizce kelimeleri çözebildiğim için zorlanmıyorum. Ama bilgisayarı açtıktan 3-5 dakika sonra nod32 yeşilden kırmızıya dönüşüyor ve windows güncel değil update yap diyor. Updateye tıkladıktan sonra windows updateyi açıyor ve yeşile dönüyor. Sonra bilgisayarın yeniden açınca yine aynı hikaye.

Ben profesyonel olduğum için windows updateyi kullanmıyorum ama bu uyarı çanımı sıkıyor. Nod32de bunu kapatabilen varmı?

Profesyonel insanlar güvenlik açıklarını kendilerimi kapatıyor ? Neden update yapmıyorsunuz ? Anlam veremedim..

Virtuozzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Profesyonel insan kendi açığının başka biri tarafından yamanmasına müsaade etmez.
Belki ondandır.
icon7.gif

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
profesyonellik hikayesi uyduracağına windowsum korsan desene :)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Profesyonel insanlar güvenlik açıklarını kendilerimi kapatıyor ? Neden update yapmıyorsunuz ? Anlam veremedim..

Update yapmak için geçerli sebebim yok. Boşuna kotam gidecek. Nerden virüs geleceğinide bilen biriyim. İnternet security işimi görüyor. Şimdi bilgisayarı açtım yine aynı uyarı geldi. Ayarlarda bulamıyorum bi türlü..

profesyonellik hikayesi uyduracağına windowsum korsan desene :)

Hikaye? Windowsun korsanlığıyla alakası yok. Zaten orjinallik testinden sorunsuz geçiyor windowsum. Konu o değil.

MadLuck

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Windows update bende yapmıyorum. açıkları kapatmasının dışında sistemi gitgide yavaşlatıyor ve bazı hatalara sebep olabiliyor. teknik servis olarak yaşadığım deneyimlere göre söylüyorum.
edit : mavi ekran verdirdiğini bile gördüm :)

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Kotam gidecek dersen daha rahat anlar insanlar. Koskoca sirketler bile kullandiklari yazilimlari guncelleyip proaktif olmaya calisirken, senin profesyonellikten dem vurarak guncelleme yapmiyorum demen garipsenmis.

Lisansi 3 icin aldiysan 3'e devam edersin. Profesyonel oldugun icin lisanssiz kullanmayacagin fikrinden yola cikarak www.nod32.com.tr 'den daha net bilgi alacagini dusunuyorum.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Kotam gidecek dersen daha rahat anlar insanlar. Koskoca sirketler bile kullandiklari yazilimlari guncelleyip proaktif olmaya calisirken, senin profesyonellikten dem vurarak guncelleme yapmiyorum demen garipsenmis.

Lisansi 3 icin aldiysan 3'e devam edersin. Profesyonel oldugun icin lisanssiz kullanmayacagin fikrinden yola cikarak www.nod32.com.tr 'den daha net bilgi alacagini dusunuyorum.

Kısmen kotam gidecek diye güncellemiyorum ama tamamiyle değil. Bilgili olduğum için bişey olması zor. Saatin yanındada internet security var zaten. Bu arada 3e geri döndüm. 4ün trsi çıkınca kurarım heralde.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Düzenli şekilde windows ve virus gncellemelerini yaptığım için virs benzeri sorunları yaşamıyorum.

Yaklaşık olarak 4 yıldır Smart Security kullanıyorum. Her ne kadar kaçan virus olduğunda temizleyemese de %90 oranında koruma sağlıyor.

Kaspersky daha iyi virus temizliği yapıyor ama daha çok virus kaçırdığı da bir gerçek. Sistemi kaynaklarını sadece kendisi kullanmak istemesi en kötü taraflarından birisidir.

Nod'un 4.0 sürümünün en güzel özelliklerinden birisi de maillerde akıllı spam mail tespit ve temizleme özelliği.

Onun yanında favorim Nod32 Smart Security.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5