İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nod32 Sitemi Engelliyor Yardım

indirgali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba arkadaşlar nod32 sitemi engelliyor ne yaptısaym kaldıramadim..

Yaptıgım seyler..

FTP Komple sildim nod32 hala viruslü diyor.
Site dosyalarımı tarattım sorun yok..

Ne yapabilriim varmi daha önce basına böyle sey gelmis olan arkadasımız

11seconds

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
iframe kodu falan varmıydı. sitende.

nod32 den, karantinaya bak siteni ordan çıkart. sonra öyle gir.

veya ağ ve internet bağlantılarından yasaklı sitelerden çıkart siteni, nod32 orayada eklemiş olabilir.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Virüsü gördüğü link nedir önce ona bak. Karantina bölümünde görünür.

mrtogz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
yaklaşık 2 haftadır virüslü site dosyalarıyla boğuşuyorum,format dışında her şeyi denedim,dosyaları 2-3 antivirüs prog. ile tarattım 2 trojan prog ile tarattım,daha sonra manuel taradım,herşey temiz görünüyodu,dün sabah google tarafından sitem engellendi zararlı içerik bulunduğu sebebiyle:) akşama doğru mail attım siteyi temizledim tekrar bi inceleyin diye ve bu sabah site tekrar açıldı.yani demem o dur ki; siteye bulaşan virüs resmen insanın ömründen götürüyor...

indirgali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dün vps üzerinden attım sıfır yani kendi pcimden bile atmadım 0 dan wordpress sistem kurdum yine aynıg elde cildırma simdi:) orjinal temada bile virus uyarısı veriyor:)

mertozgun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
favicon u değiştir de bak favicon'un dizininden karantinaya alınmış sanırım...

anaxagoras

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
muhtemel iframe virusu olabilir nod32 verdiği uyarıya dikkat edin ve verdiği uyarının bir bölümünü kopyalayın tüm ftp dosyalarınızı masa üstüne indirin ve verdiğim proğramla aratın iframe virusleri için güzel bir proğram vercem taratın temizleyin.

Advanced Find and Replace 6.2
indir

Bu program, html ve tanımladığınız diğer tür dosyaların içerisinde arama yapmanızı ve dilediğiniz kelimeleri kolayca değiştirmenizi(replacement) sağlıyor. Güzel ve faydalı bir program...

indirgali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar teşekkürler hepinize. Fakat dedigim gibi Wp sıfırlıyorum yani komple sıfır ftpyi tamamen siliyorum + eklentileri orjinal direk eklenti ekle kısmından ekliyorum yine aynı veret:S
favicon uda tamamen sildim:S

mertozgun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Hocam öyle direk olmazki adamlara mail atman lazım böyle böyle sorun olmuş , düzeltildi filtrelemeyi kaldırın diye..

anaxagoras

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
database ye bulaşmış yine aynı şekilde phpmyadmin den aratıp sileceksin aman dikkat et database ye zarar verme..

indirgali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Peki bu konuda bana yardımcı olabilcek arkadaş varmı databaseden temizlemede..

Bu arada Türkiye nod ile görüşdüm onlarda avrupa merkeze mail attılar.. Durum daha netlik kazanmadı simdi bir daha aricagım

Ekleme: hxxp://www.filmizlettir.net/nhgs.exe dosyası buldu arkadaşlar eset mail attı.. dün silmiştim bugun icinde ilk güncellemede siteniz blockdan kaldirilacaktir dediler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5