İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

nofallow un zararı

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Bana göre yahoo için sorun teşkl etmiyo gine backlink olarak görüyo ama google backlink olarak görüyo (hissettirmeden) ama konunuzla alakasız sitelerdeyse - bi yöne cekmeye başlıyo

S

sourso

Misafir
google ın nofollow lara değer verdiğini zannetmiyorum. hatta eminim ama tabi şimdiye kadar gördüklerimden yola çıkarak. Bir sitemizin wikipedia da bağlantısı vardı. Site geneliyle alakasız bir konuda bir sayfaya. O kelime için yapılan aramalarda 2 ya da 3. oluyorduk ki bu konuya adanmış siteler de vardı. Wikipedia nofollow u uygulamaya geçirdiğinde direk 3. sayfaya geçtik.
Ayrıca nofollow'un gerekli olduğunu düşünüyorum,
Spam ın önüne geçilmesi için çok önemli. Spamı sadece blog post'larının altına sohbet,oyun, evdeneve laylay yazıp geçen kullanıcılar olarak görmemek lazım. Spam yapmak için botnet kullanan insanları düşünün. Tek yapmaları gereken site listesini zombie lere dağıtıp, gerekli yerlere post u çakmak. Büyük ölçekli olarak düşünüldüğünde nofollow bu hareketleri direk engeller. Wikipedia zaten ayrı bir özgürlük, sayfaları zevk için bozanlarla uğraşırken bir de bu işi para hırsıyla yapacak insanları araya sokmanın alemi yok bence

SavaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Nofollow'un zararını şimdiye kadar hiç görmedim.Fakat yararları vardır.Bunlardan sadece 1 tanesi;
Pagerank'a olumlu yönde etki eder.(Tespit ettiğim siteler var.)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi