İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nokia 700 mü ? Android mi ?

frtn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdiye kadar üretilmiş en kompakt akıllı telefon sloganıyla lansmanı yapılan ve ülkemizde 650 TL civarında garantili olarak satışa sunulan Nokia 700 dokunmatik ekranı ile Android işletim sistemi kullanan Samsung HTC gibi markaların hızı karşısında başarı olabileceğini sanıyor. Ancak Nokia işletim sistemini Symbian tuttuğu süre içerisinde bırakın Anroid’i Blackberry’in yavaş olarak nitelendirilen Os’u karşısında bile hüsrana uğramaya devam ediyor.
Nokia işletim sistemi türünü değiştirmediği sürece daha da kan kaybedeceğe benziyor. Ancak Nokia cephesinde tüm bu aksiliklere rağmen Nokia 700 gibi ultra akıllı olarak adlandırılan güzel gelişmeler de yaşanmıyor değil. Android çılgınlığının tüm dünyayı sardığı şu yıllarda Nokia’nın inatla ve istikrarlı bir şekilde Symbian tercih etmesi de diğer firmaları düşündürmüyor değil. 96 gram ağırlığı süper AMOLED ekranı ile büyük bir kullanım hazzı yaşatan Nokia tanıtımına Angry Birds adlı oyunu da koyarak aslında Android işletim sistemi kullanan tüm telefonlara büyük bir gözdağı verdi diyebiliriz.
360*640 çözünürlük sağlayan ekran tam 16 milyon renk gösterimi ile Android seviyesini en azından renk gösterimi açısından yakalamış durumda. Android ile hız karşılaştırmalarında genellikle Android’in 2 ve altı sürümlerinde önce çıkan Nokia 700 Android’in son sürümlerinde eziliyor diyebiliriz.
Uygulama marketi ile Android’i yakalamaya çalışan Nokia aslında sadece Android’e değil Android kullanan ve Android geliştiren herkese kendini kanıtlamak zorunda diyebiliriz.

Nokia’nın son canavarı 700 bakalım Android’e karşı başarı sağlayabilecek mi?

Kaynak : http://turlubicim.com/nokianin-son-canavari-700.html

engin1984

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tam da bu telefonu almayı düşünüyordum. Küçük hacimli ve ince oluşu, ekran çizilmezliği gibi şeyler cezbedici. Android taraftarı olarak, S3 almadıkça, Android tadı alamam gibi geliyor. Dolayısıyla gönlüm Nokia 700'den yana kayıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5