İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nokia’nın yeni teknolojisi fark yaratacak!

haymet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Son dönemde çıkardığı Windows Phone 8 işletim sistemli akıllı telefonlarla adından fazlasıyla söz ettiren Nokia önümüzdeki günlerde çok farklı bir teknolojiyle karşımıza çıkacak.
Geçtiğimiz dönemde akıllı telefonlar için ürettiği akıllı güneş panelleriyle karşımıza çıkan WYSIPS firmansın ortaklarından biri olan Nokia gelecekte firmanın geliştirdiği güneş panellerini Windows Phone işletim sistemli akıllı telefonları üzerinde kullanmayı hedefliyor. Bu farklı yapıdaki paneller eskiden kullanıldığı gibi akıllı telefonların arka kapak bölümüne değil de dokunmatik ekranın üstüne veya alt bölümüne konumlandırılabiliyor. Bu sayede güneşten aldığı enerjiyi çevirerek bataryanın dolmasına yardımcı olan bu paneller Nokia’nın söylediğine göre pil süresine yüzde 20 olumlu katkıda bulunacak.

Nokia’nın yıl sonuna doğru bu panelleri akıllı telefonlarında kullanması bekleniyor. Bu ve bunun gibi teknolojiler üzerine çalışan Nokia gelecekte başka yeni teknolojileri de cihazları üzerinde kullanmayı hedefliyor. Bakalım Nokia’nı söylediği bu yeni ve ilginç güneş paneli teknolojisi gerçekten işe yarayacak mı?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5