İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nokia'nın Yeni Amiral Gemisi N9

X

Xman

Misafir
Nokia'nın yeni akıllı telefonu N9 kasım ayı başında ülkemizde satışa çıkıyor, şu an Nokia'nın en üst düzey modeli olan N8 in geliştirilmiş versiyonu olan N9 daha hafif ve daha ince olmasına karşın N8 deki 12 mp lik kamera yerine 8 mp lik kamera biraz hayal kırıklığı yaratmıyor değil.

Canlı renk seçenekleri, hafif ve ergonomik yapısı, geniş ekranıyla oldukça keyifli görünen cihazın teknik özellikleri de oldukça hatırı sayılır düzeyde. 64 gb dahili hafıza seçeneğine sahip olan cihazda nokia'nın ilk kez 1 ghz gibi güçlü bir işlemci ve 1 gb ram kulandığını görüyoruz. Symbian 3 işletim sisteminin Belle versiyonu yüklü olan cihaz hız ve işlevsellik açısından android li cihazları sollayacak gibi görünüyor. 720p HD video çekimi ve çizilmez camdan yapılmış kapasitif dokunmatik ekran ise diğer üstün özellikleri.

Satış fiyatı hakkında henüz bir bilgi yok ancak cihazı oldukça beğendim, pembe renk olanı yılbaşı hediyesi olarak eşime almayı planlıyorum, umarım o zamana kadar fiyatı normal seviyelere geriler :)

Not: Alıntı değildir.

ebaydestek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Android'e işlemci ve ram hızıyla yetişmeye çalışsalarda nafile ! Symbian'dan kurtulamayıp Android'e geçmediği müddetçe, benden koca bir "0".

X

Xman

Misafir
Symbian 3 Belle versiyonunu incelemenizi öneririm, 683 mhz işlemcili 256 mb ramli n8 de bile oldukça hızlı ve fonksiyonel çalışıyor, n9 daki donanımla hiç bir işletim sistemini aratmayacağına eminim.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Evet ek donanım ek maliyet demek, android e işlemci ve ram artırarak yetişemezler, sistem kaynaklarını çok az tüketen bu çekirdek ile baş edemezler.

Android, bir linux çekirdeği üzerine geliştirilmiştir. ChromeOS u da göreceksiniz, en basit netbooklarda bile nasıl performans sağlayacaklar.

X

Xman

Misafir
Olaya sadece hız ve satabilite açısından bakmamak lazım, android açık kaynak programlar ile kullanılabildiği için kötü niyetli yazılımlara karşı savunmasız kalabiliyor. Özellikle cepbank vb. işlemlerde kişisel bilgilerine ulaşılan bir çok android kullanıcısı mevcut..

C2H5OH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
cidden amiral gemisi olabilirdi , meego iyi bir reklam ile fakat akıllarda kalan "hantal symbian" imajını aşamayacağını anladı nokia onun için anna sonra belle dedi kaldı orda , tabi 2 yıl daha destek verilcek patch gelebilir dh de söylemişlerdi... Dışardaki pazarda nasıldır bilmem ama türkiye pazarında yanlış reklam yanlış imajı düzeltme potansiyeli olan tek marka nokia olmasına rağmen hata etti N9 un arkasında durmamak la , tabi nokia ne yapsın sürekli "kaka symbian" diyip duran insanlar varken adam daha ürünü tanıtamadan raflardan kalkacak.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5